Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijas Nacionālajā operā izrādīs Rima Tumina leģendāro iestudējumu Tēvocis Vaņa

Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī 2019. gada 28. janvārī viesosies Jevģenija Vahtangova vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais teātris, kas izrādīs režisora Rima Tumina iestdējumu Tēvocis Vaņa, informeja pasākuma pārstāve Marina Ļipčenko.

Izrādes radošajā komandā darbojas režisors Rims Tumins, scenogrāfiju un kostīmus veidojis Adoms Jacovskis, komponists: Fausts Latens, lomās: Sergejs Makoveckis, Vladimirs Vdovičenkovs, Vladimirs Simonovs, Ludmila Maksakova, Anna Dubrovska, Marija Berdinska, Jurijs Kraskovs.

M. Ļipčenko, raksturojot iestudējumu, acina skatītājus nebrīnieties, ja, ierodoties uz šo iestudējumu, neatpazīsiet pazīstamos lugas personāžus, bet labi zināmie vārdi skanēs pārsteidzoši. 

Tukša telpa, no kuras aizgājusi dzīvība, teātra telpa ar pelēkām kulisēm. Te ir Pēterburgas simbols – ģipša lauva, un, iespējams, tieši no turienes cēlies šeit mītošo ļaužu ciltstēvs. Vēl te ir ēvelsols ar neēvelētiem dēļiem, vecs dīvāns, daži atšķirīgi krēsli… Režisors ir atbrīvojies no sadzīviskā, atstājot vien kaujas lauku, kurā kūsā kaislības, sagrautas ilūzijas un nepiepildītas cerības.

A. Čehova varoņi, kādus tos ieraudzījis R. Tumins un iemiesojuši aktieri, dzīvo ambīciju, filozofēšanas, strādīguma un slinkuma, kalpošanas un izmantošanas sadursmē. Tik dažādi, tomēr vienādi – visiem ir neizdevusies dzīve. Kāpēc? Noskaidrosim to nesteidzīgi, ainu pēc ainas – sarunās, strīdos, atklāsmēs un bezrūpīgumā.

A. Čehova darbos mēdz saskatīt absurda teātra aizmetņus. Tiek runāts viens, darīts otrs, domāts trešais. R. Tumina Tēvocis Vaņa ir par to, ko A. Čehova varoņi domā un ko atklāj tikai dvēseles satricinājuma brīžos. Dažkārt viņu valoda ir neskaidra, gluži kā tēvocim Vaņam, dažkārt viņi ir pārlieku brutāli, gluži kā Astrovs, bet atzīšanās no viņiem izlaužas kā cilvēks, kas no smacīgas istabas tiek svaigā gaisā. 

 

 

 

Top komentāri

Tiešām
T
Tā ir fantastiska izrāde, iesaku :)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Klusā perfekcija un pašpietiekamība

Izcilais fotomākslinieks Andrejs Grants nav izaudzinājis sava stila turpinātāju vai atdarinātāju grupu, viņa ietekme vairāk ir saistīta ar smalkas un vērīgas fotogrāfiskās domāšanas attīstīšanu

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja