Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursam

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina līdz 18. jūnijam pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 konkursam. Šogad balva tiks pasniegta 26. reizi svinīgajā ceremonijā, kas notiks 27. augustā, informēja LAS pārstāve Māra Vaivode.

Latvijas Arhitektūras gada balva (LAGB) ir nacionālas nozīmes notikums kultūrā un prestižākais arhitektūras nozares apbalvojums, kura mērķis ik gadu ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgas arhitektūras attīstību.

Balvai pieteiktie darbi tiks vērtēti divās kārtās pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekts Andris Kronbergs (ARHIS arhitekti, LAGB 2020 Grand Prix saņēmējs), 2020. gadā godalgoto objektu autori – Ilze Liepiņa (Sudraba arhitektūra) un Oskars Vāvere (RUUME arhitekti), arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile un režisors Uģis Olte. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, ko veido pieredzējuši ārvalstu arhitekti un viens atlases žūrijas pārstāvis.

Darbus – objektus un procesus – aicināti iesniegt arhitekti un pasūtītāji, būvnieki, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas. Ar konkursa nolikumu, darbu iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var iepazīties LAS mājaslapā.

Darbu iesniegšana un vērtēšana pirmajā kārtā ir kategorijās: sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācija, interjers, kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti, procesi. Iespējams iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019. gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš. 

LAGB ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un nominanta diplomu visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, Fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2021 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2021 Grand Prix vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu. 2020. gadā tika veiktas izmaiņas konkursa nolikumā, kas arī procesiem ļauj pretendēt uz galvenās balvas iegūšanu.

LAGB nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti LAGB pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 27. augustā. 

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Arhitektam Jānim Vilciņam – 90

18. jūnijā 90 gadu jubileju būtu svinējis ievērojamais Latvijas arhitekts Jānis Vilciņš. Viņš ir pazīstams kā viens no Preses nama un Centrālkomitejas ēkas arhitektiem

Viss ir iespējams

Varbūt kovidkontrole beidzot pieliks punktu koncertu biļešu pārpircēju un tirgoņu nekaunīgajam, šķietami mūžīgajam biznesam?

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja