Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Apbalvojuma Laiks Ziedonim cildināšanas ceremonija šogad notiks Lielajā dzintarā

Šogad apbalvojuma Laiks Ziedonim laureātu cildināšanas ceremonija notiks Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, 3. maijā plkst. 19, informēja Imanta Ziedoņa fonda Viegli komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Tjarve.

Ceremonijā ne tikai cildinās laureātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām, bet būs arī muzikāli priekšnesumi, ko sniegs Liepājas Simfoniskais orķestris un īpašs Liepājas apvienotais koris, ceremonija tiek veidota kā koncertuzvedums.

Jau piekto gadu top Latvijas kultūras vidē nozīmīgs pasākums - apbalvojuma Laiks Ziedonim cildināšanas ceremonija, kas notiks Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, 3. maijā. Katru gadu ceremonija notiek citā Latvijas vietā, šoreiz aicinot uz satikšanos Kurzemē. Imants Ziedonis grāmatā Kurzemīte rakstījis: “(..) es iedomāju ceļu, es eju kājām pa Kurzemi, pa redzētiem un pārdzīvotiem laukiem, kamēr sāk pretī nākt ainavas pavisam neredzētas, un es nojaušu, ka eju jau ārā no nomoda un ikdienības. Dokumentālā Kurzeme. Sapņu Kurzeme. Dievzemīte.”

“Liepāja pēc savas dabas un enerģētikas šodien ir  ļoti “ziedoniska”, radoša, uzlādējoša – sava veida ikdienības izvējošanās galamērķis. Liepāja ir vieta, kur aizbraukt un atrast jaunu spēku. Līdzīgi kā Kurzemes daba, lauki un cilvēki savulaik iedvesmoja Ziedoni un dižkoku atbrīvotāju grupas dalībniekus, tā šobrīd Liepāja kā pilsēta ar savām vērtībām, vidi un norisēm turpina iedvesmot,” uzsver I. Ziedoņa fonda Viegli padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Mūziķa, režisora un scenārista Goran Gora veidotajā apbalvojuma ceremonijā skatītāji nokļūs ciešā saiknē ar Kurzemes dabu. „Katra Laiks Ziedonim ceremonija ir kā atsevišķs stāsts, kuru cenšamies izstāstīt, vienlaikus cildinot fantastiskas personības. Tā kā ceremonijas norises vieta ir Liepājas koncertzāle Lielais dzintars,  mūsu fokuss šogad būs šī Latvijas reģiona daba, Liepājas pilsētas šarms, kā arī dažāda veida muzikālie pārsteigumi. Lai īstenotu šo ideju, jau janvārī devāmies ekspedīcijās, kurās tikāmies ar vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem un māksliniekiem. Viņi ir kļuvuši par Liepājas un Kurzemes vēstniekiem apbalvojuma Laiks Ziedonim ceremonijas organizēšanā. Ekspedīcijas rezultātu ikviens varēs baudīt apbalvojuma „Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonijā,” stāsta Goran Gora.

Apbalvojuma Laiks Ziedonim nominanti un fonda iniciatīvas tiešā veidā turpina Ziedoņa “Kurzemītē” vēstīto - nes gaismā aizrautīgus un stiprus cilvēkus, kas neieslīgst vienaldzībā un pašapmierinātībā, atrod neparasto parastajā, savieno senču gudrību ar šodienīgumu un ļauj Latvijai turpināties.

Ikvienam, kuram ir vēlme vērot ceremoniju klātienē, ir iespēja iegādāties biļetes koncertzāles Lielais dzintars un Biļešu Paradīze biļešu kasēs. Biļešu cenas sākot no 10 EUR.

Savukārt tiem, kuri nevarēs 3. maijā būt Liepājā, būs iespēja sekot līdzi ceremonijai ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio tiešraižu palīdzību.

Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds Viegli sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO, Liepājas pilsēta un mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, koncertzāle Lielais dzintars. Apbalvojuma sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, Sestdiena un draugiem.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja