Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzirdi balsis un personības

"Šajā mazajā, bet smukajā Itālijas pilsētā ir mana ļoti ilgi gaidītā debija vienā no laikam pašām sarežģītākajām soprāna repertuāra lomām – Norma," Latvijas Televīzijas (LTV) dokumentālās filmas Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka ievadā par savu uzstāšanos Triestes Verdi operteātrī saka tās titulvarone, slavenā latviešu operdziedātāja, ieraujot skatītājus savas radošās dzīves virpulī.

Šī darba tapšanas laikā – no 2016. gada – Marina Rebeka interpretējusi deviņas lomas, dziedājusi Cīrihē, Lozannā, Manheimā, Minhenē, Vīnē, Zalcburgā un citur. Tas ir trauksmains laiks operdziedātājas karjerā, kurā ļauj ielūkoties režisores Zitas Kaminskas un scenāristes Ilzes Strengas radītā filma, kas LTV1 ēterā tiks izrādīta 7. septembrī.

Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu jaunās sezonas atklāšanā LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle atklāja, ka patlaban top vēl četri "lieldarbi". Novembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Jura Sējāna dokumentālā filma par šajā vasarā Eslingenā notikušajiem Dziesmu svētkiem un par šo Vācijas pilsētu Latvijas vēstures kontekstā.

Decembrī tiks atzīmēta bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas (1937) apaļā jubileja ar režisores Kristīnes Želves veidoto dokumentālo stāstu. Savukārt 2018. gada janvārī LTV1 ēterā tiks demonstrēta režisores Agitas Cānes-Ķīles dokumentālā filma par vēl vienu latviešu opermākslas lepnumu – mecosoprānu Elīnu Garanču.

Nākamajā gadā Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvos arī režisores Lindas Oltes dokumentālais darbs par kādreizējo estrādes zvaigzni un leģendāro personību Noru Bumbieri (režisores iepriekšējais projekts par Raiņa un Aspazijas satikšanos Jānis. Elza. Mīlas grāmata pagājušajā gadā nominēts Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps sešās kategorijās).

No 7. septembra ceturtdienās plkst. 19.30 LTV ēterā būs skatāms jauns raidījums ar nosaukumu Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku. Pazīstamais latviešu mūziķis dosies neparastā piedzīvojumā, kas aizvedīs viņu pie septiņām paša izvēlētām latviešu valodas izloksnēm un parādīs, cik daudz skaistu vārdu vēl ir "dzīvi" pie īsteni sirsnīgiem cilvēkiem.

No septembra Latvijas Televīzija piedāvās arī jau labi zināmos kultūras raidījumus – LTV1 ēterā atgriezīsies Kultūršoks (piektdienās plkst. 18.55), Personība. 100g kultūras (otrdienās plkst. 19.30) un Nacionālie dārgumi. 100g kultūras (svētdienās plkst. 16.15). Ieva Rozentāle atklāja, ka par Personības jaunās sezonas pirmo varoni kļūs Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš. Sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu visiem teātra mīļiem tiks piedāvāts arī Latvijas Televīzijas raidījumu un izrāžu cikls Teātris.ZIP. Jaunajā sezonā tiks ierakstīti divdesmit seši labākie iestudējumi dažādos Latvijas teātros – Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā. No tiem vismaz septiņi ieplānoti bērniem domātie uzvedumi.

"Šajā sezonā kultūras raidījumu intensitāte Latvijas Televīzijas ēterā pieaugs, jo LTV kļūs par galveno Latvijas simtgades kultūras pasākumu atspoguļotāju," akcentēja Ieva Rozentāle. Gaidot šos svētkus, Latvijas Televīzija veidos arī īpašu kinoraidījumu ciklu Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kas pie skatītājiem nonāks nākamā gada sākumā.

Aktuālajai informācijai par LTV kultūras raidījumiem var sekot līdzi interneta vietnē www.ltv.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 126

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Skaidri un gaiši(1)

Spēlmaņu nakts nominantu saraksts atklāj pieklājīgu kopainu bez spilgtiem akcentiem un negaidītiem pārsteigumiem

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja