Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstādes Latvijas gadsimts sagatavošanas darbi tuvojas noslēdzošajam posmam

Lielākas muzeju kopizstādes Latvijas gadsimts priekšdarbi tuvojas noslēdzošajam posmam, kura laikā notiks izstādes iekārtošana un pabeigta kataloga, komunikācijas materiālu un pārējā izstādes piedāvājuma izveide, informēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāve Rudīte Menģelsone.

Izstādē, kuru sabiedrībai atvērs šā gada 4. maijā, vienkopus varēs apskatīt unikālus un daudziem atpazīstamus priekšmetus no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas.

Ar šo izstādi savulaik bija plānots atklāt Rīgas pils renovēto konventa daļu, tajā atgriežoties Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM), tomēr pils atjaunošanas darbu aizkavēšanās dēļ tā notiks Rīgā, Brīvības bulvārī 32, kur jau vairākus gadus ir LNVM pagaidu mājvieta.

Starptautiski godalgotais dizaina birojs H2E uzvarēja konkursā par izstādes Latvijas gadsimts” dizaina izstrādi un izstādes iekārtošanu.

Pašlaik notiek intensīvs darbs pie izstādes elementu un grafikas, multimediju, komunikācijas materiālu izstrādes, audiovizuālo tehnoloģiju un elementu uzstādīšanas, kā arī izstādes iekārtošanas.

Saistībā ar izstādi top arī citi piedāvājumi  Latvijas vēstures izzināšanai – atvasināti vairāki blakus produkti.

Balstoties uz Latvijas gadsimta koncepciju, pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas iniciatīvas sagatavots ceļojošās izstādes Latvijas gadsimta vēsture 10 soļos saturs angļu valodā, dizainu veidojot H2E. Izstādes tekstu paredzēts tulkot arī citās svešvalodās. Ārlietu ministrijas Komunikācijas direkcijas vadītājs Gints Jegermanis norāda, ka Latvijas Ārlietu ministrija un diplomāti diendienā skar un skaidro dažādus Latvijas vēstures jautājumus: “Mēs gādājam par to, lai Latvijas starptautiskajiem partneriem būtu izpratne un pieeja informācijai par Latvijas vēstures notikumiem, it īpaši par mūsu valsts tapšanu un 20. gadsimta tumšākajiem brīžiem, Latvijas okupāciju un tās sekām. Tāpēc Latvijas simtgade ir lieliska iespēja piesaistīt mūsu ārvalstu partneru uzmanību ne tikai Latvijas vēsturei, bet arī Latvijas valsts sasniegumiem un starptautiskajai darbībai.”  

Jau kopš pagājušā gada vasaras darbojas izstādes interneta vietne www.latvijasgadsimts.lv, kur iespējams uzzināt jaunumus par izstādes tapšanas gaitu, kā arī cita veida informāciju. Piemēram, tās sadaļa Latvijā pirms 100 gadiem ļauj izsekot norisēm, kas tuvināja Latviju valstiskās neatkarības iegūšanai. Zināmu popularitāti sabiedrībā jau guvusi arī šīs pašas vietnes sadaļa Gadsimta albums, kuru ikviens joprojām aicināts līdzveidot ar savu stāstu un fotogrāfiju par dzimtas, ģimenes vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Attēli un apraksti virtuālajā vidē vai digitālajos ekrānos līdzās izstāžu telpās atainotajiem dzīvesstāstiem veidos Latvijas vēstures panorāmu.

65 muzeju kopizstādei Latvijas gadsimts atlasīti un deponēti kopumā 1500 priekšmeti. Daļu no tiem vēl pārlūko un apstrādā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja restaurācijas speciālisti, sagatavojot vēsturiskās liecības eksponēšanai. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja