Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155. gadskārtu

Marts ir Aspazijas (1865–1943) dzimšanas dienas mēnesis. Dzejnieces dzīve un radošais mantojums turpina iedvesmot un, atzīmējot Aspazijas 155. gadskārtu, martā Jūrmalā – Aspazijas mājā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un Dubultu baznīcā – norisināsies dzejnieces dzīves un daiļrades atceres pasākumi.

Aspazijas mājā (Z. Meierovica prospektā 18/20)

10. martā plkst. 18 notiks etnogrāfes Aijas Jansones lekcija Rokdarbi Aspazijas laikā. Viesojoties Aspazijas mājā, Latvijas Brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone izvērtēs un atklās izstādes Pasaciņa noslēpumus. Izstādē redzami 20.–30.gados tapušie rokdarbi, kurus vieno Aspazijas dzeja, izstāde apskatāma līdz 15.martam.

12. martā plkst. 18 Antas Eņģeles koncerts Uz pavasari. Vakara programmā iekļautas senas krievu romances un 30. gadu melodijas par jūras tēmu. Koncerta noslēgumā – Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem.

17. martā plkst. 18 Initas Rudzītes rotu izstādes Aspazija dzintarā atklāšana. Izstādē būs apskatāmi 30 darbi, kurus māksliniece darinājusi, iedvesmojoties no Aspazijas dzejoļiem. Izstāde Aspazija dzintarā norisināsies līdz 30. maijam.

19. martā plkst. 17 biedrības Aspazijas mantojums priekšsēdētājas Ināras Andžānes priekšlasījums Mītisko motīvu meklējumi Aspazijas dzejā. "Aspazijas dzeja ir pasaule, pilna simboliem, materiālās un nemateriālās dzīves apvienojums, kas aizved daudzdimensiju telpā," saka Aspazijas dzejas pētniece Andžāne.

 

Dubultu Ev. lut. baznīcā (Baznīcas ielā 13)

14. martā plkst. 17 Dubultu baznīcā norisināsies pasākums Izplesti spārni. Atgriešanās, kas veltīts simtgadei kopš Aspazijas un Raiņa atgriešanās Latvijā no trimdas. Koncertā skanēs E. Dārziņa, M. Zariņa, L. Garūtas, R. Tigula un citu komponistu skaņdarbi Baibas Renertes (mecosoprāns), Edītes Alpes (ērģeles), Jāņa Rinkuļa (čells) un Latvijas Universitātes kamerkora DeCoro izpildījumā. Aspazijas un Raiņa dzeju lasīs Dace Umbraško un jauniešu teātra Eksperiments dalībnieki.

 

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā (Strēlnieku prospekts 30)

18. martā plkst. 17 notiks literatūrzinātnieces Ausmas Cimdiņas lekcija Dzejniece un laiks. Ieskats Aspazijas pasaulē.

 

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J.Pliekšāna ielā 5/7)

Līdz 25. aprīlim apskatāma izstāde Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā, kas stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā. Grāmatās atrasto lietu ekspozīciju saturiski padziļina mākslinieces Ievas Jurjānes radītie mākslas darbi, kas ilustrē izstādē skatāmās tēmas.

25. martā plkst. 18 norisināsies Aspazijas dzimšanas dienas pasākums Sapfo un Aspazija. Tikšanās ar Ilzi Rūmnieci un Daigu Lapāni.

30. martā plkst. 18 notiks tikšanās ar Jaunā Rīgas teātra Aspazijas lugas iestudējuma Zalkša līgava radošo komandu – režisori Ingu Tropu un aktieriem Regīnu Razumu, Janu Čivželi, Vili Daudziņu un Ivaru Krastu.

Ieejas maksa pasākumos 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja