Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

KDi iesaka: Ļoti personiska izteiksme

Kultūras Diena un Izklaide iesaka nedēļas spilgtākos notikumus.

Ļoti personiska izteiksme

2020. gadā visā pasaulē tiks atzīmēta Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas diena. Ceturtdien, 19. februārī, festivāla Eiropas Ziemassvētki koncertā Lielajā ģildē pianists Reinis Zariņš piedāvās savu skatījumu uz Bēthovena klaviersonātēm. Dižā simfoniķa daiļradē klaviersonātes žanrs ir līdzvērtīgs radošai laboratorijai, kurā novatoriski meklējumi un atklājumi apvienoti ar ļoti personisku izteiksmi. 32 šī žanra paraugi caurvij visu Bēthovena daiļradi: pirmās klaviersonātes tapušas XVIII gadsimta izskaņā, savukārt pēdējās – neilgi pirms viņa nāves. Reiņa Zariņa programmas fokusā ir Bēthovena vēlīnie darbi – 27., 28. un 29. klaviersonāte – izcili, tehniski sarežģīti un emocionāli piepildīti kamermūzikas šedevri.

Reinis Zariņš

Lielajā ģildē 19.XII plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 10–15

***

Sajūtiet būtisko

Režisore Rēzija Kalniņa Dailes teātrī ir iestudējusi Vecgada koncertuzvedumu Zvaigžņu zagļi. Tajā skanēs Ulda Stabulnieka dziesmas un fragmenti no Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas Mazais princis. "Īsti mēs redzam tikai ar sirdi. Būtiskais nav acīm saredzams," saka Mazā prinča lapsa. Koncertā piedalīsies Olga Dreģe, Vita Vārpiņa, Indra Briķe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ērika Eglija, Lelde Dreimane, Anete Krasovska, Pēteris Liepiņš, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Lauris Subatnieks, Mārtiņš Upenieks.

Zvaigžņu zagļi

Dailes teātrī 20.XII–3.I

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 5–17

***

Jāsvin!

Reiņa Suhanova iestudētajā Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalā dziedās Atis Ieviņš, Katrīna Gupalo, Mikus Abaroniņš, Dināra Rudāne, grupa Baritoni un meiteņu koris Spīgo. Repertuāra amplitūda – no Džona Lenona līdz Ralfa Eilanda hitiem. Pie diriģenta pults – Rūdolfs Bērtiņš.

Koncerts

Ķīpsalas hallē 25.XII plkst. 17, 26.XII plkst. 14

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 12–25

***

Vitālais skaistums 

Sestdien, 21. decembrī, Liepājas koncertzālē Lielais dzintars kopā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Ģintara Rinkeviča vadībā muzicēs vijolnieks Gidons Krēmers, čelliste Ģiedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins. Viņi spēlēs Ludviga van Bēthovena skaisto un cēlo Koncertu vijolei, čellam un klavierēm jeb tā saukto Trīskāršo koncertu. Vēl programmā – Johannesa Brāmsa Ceturtā simfonija.

Koncerts

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 21.XII plkst. 18

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 15–30

***

Venēcija Dzintaros

Jau piekto gadu Dzintaru koncertzālē notiek Ziemassvētku festivāls. Koncerti skanēs līdz 7. janvārim. Sestdien, 21. decembrī, kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Andra Pogas vadībā uzstāsies jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs. Programmā – Antonio Vivaldi, Astora Pjacollas, Riharda Vāgnera un Morisa Ravela opusi. Svētdien, 22. decembrī, programmu Ziemassvētki Venēcijā piedāvās lieliskais senās mūzikas ansamblis Hortus Musicus no Igaunijas. Kolektīvu vada vijolnieks un diriģents Andress Mustonens. Mākslinieki atskaņos Klaudio Monteverdi, Džordžo Mainerio, Arkandželo Korelli mūziku un dziesmas no Carmina Burana manuskripta.

Ziemassvētku festivāls

Dzintaru koncertzālē līdz 7.I

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 10–25

***

Atceramies svingu

Orķestra Rīga bigbends diriģenta Valda Butāna vadībā aicina uz Ziemassvētku koncertu Džezā tikai meitenes Lielajā ģildē. Īpaša loma uzticēta pievilcīgajām solistēm Artai Jēkabsonei, Beātei Zviedrei un Rūtai Dūdumai-Ķirsei, kuras atskaņos dāmu vokālajam trio sacerētu mūziku. Skanēs XX gadsimta svinga ēras zelta hiti no Merilinas Monro, Pegijas Lī un māsu Endrūsu repertuāra, kā arī Ziemassvētku noskaņu mūzika.

Koncerts

Lielajā ģildē 21., 26.XII plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 15–40

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skrejritenis

Olgai Žitluhinai 9. februārī bija apaļa jubileja. Viņa gribētu, lai saku "Oļga". Tā jau ir, ka krievu valodā nav nekāda "Olga" ar cieto "l". Bet pierasts. Oļga ir in...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja