Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Līdz 11.decembrim var pieteikt pretendentus Naumaņa balvai kritikā

2018. gada 8. janvārī plkst. 19 Jaunajā Rīgas teātrī sarīkojumā NN nakts tiks pasniegta kritiķa Normunda Naumaņa (1962 – 2014) vārdā nosauktā Gada balva mākslu kritikā un Jaunā kritiķa/es veicināšanas balva.

Sarīkojuma NN nakts radošajā komandā ir Inese Mičule, Kristians Brekte un Toms Auniņš, sarīkojumā piedalās Gundars Āboliņš, Uldis Anže, Juris Bartkevičs, Krista Burāne, Gundars Grasbergs, Elita Kļaviņa, Ieva Puķe, Tome Treibergs un Gustavs Strenga.

Biļetes Jaunā Rīgas teātra kasē un internetā: www.biletes.jrt.lv, to cena: 7,00 un 10,00 EUR.

Normunda Naumaņa Gada balvai kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi Nacionālās balvas statusu, balvu ir nodibinājusi Normunda Naumaņa biedrība, to atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Tilde, Galvenās balvas apjoms ir 1500 eiro.

Gan Gada balvai, gan Jaunā kritiķa/es balvai var pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Balvām var pieteikt recenzijas, kas publiskotas laikā no 2016. gada 1. decembra līdz 2017. gada 1. decembrim. Kandidātus var pieteikt jebkurš interesents, arī pats autors. Jaunā kritiķa/es balvai var pieteikt kandidātus, kuri līdz 2017. gada 1. decembrim nav sasnieguši 28 gadu vecumu. Pieteikumi jāiesūta līdz 11. decembrim.

Kandidātus, pievienojot argumentācijas vēstuli var pieteikt, rakstot uz elektroniskā pasta adresi: kritikas.balva@gmail.com un norādot, vai kandidāts tiek izvirzīts uz Gada balvu kritikā vai Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvu. Piesakot kandidātus Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvai, jāiesūta trīs kandidāta publikācijas, kā arī CV.

Balvas ieguvēju izraudzīsies žūrija: interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības Neputns galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, teātra mākslas kritiķe un pagājušā gada Galvenās balvas mākslas kritikā ieguvēja Edīte Tišheizere, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iepazīsti filmas Dvēseļu putenis galvenos varoņus!

Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis, ievadot novembra svētku un n...

Koris Anima izdod mūzikas video un aicina uz koncertu

Atzīmējot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu, Saulkrastu koris Anima ir radījis mūzikas video komponista Uģa Prauliņa skaņdarbam Velikine armakene, kas latviski tulkojams kā Bāleliņ mīļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja