Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Radio Spin FM: AKKA/LAA mēģina mūs iznīcināt

Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) jauniešu radiostacijai Spin FM, kura ēterā vēl nav pat gadu un kuras mērķauditorija ir klausītāji vecumā no 15 līdz 25 gadiem, liek parakstīt diskriminējošu licences līgumu par mūzikas izmantošanu, vēstulē medijiem norāda Spin FM pārstāvji.

AKKA/LAA pieprasa maksāt summu, kas līdzvērtīga 30% no jauniešu radio plānotā apgrozījuma.

A/S Radio SWH vadītājs Jānis Šipkēvics AKKA/LAA prasību uzskata kā ņirgāšanos par medijiem un mūziķiem, norādot, ka vēl ir jāmaksā arī LAIPAi, kas pārstāv izpildītājus un producentus.

"Esam nonākuši LV medijiem svarīgā brīdī. Radio SPIN FM ir pavisam jauna radiostacija Latvijā jauniem cilvēkiem, kura vēlas uzrunāt sev līdzīgos LV tautiešus viņu valodā - mūzikā. Diemžēl AKKA/LAA, tās vadītājas Ineses Paklones personā, diskreditē visu autorības jēdzienu, nevis rūpējoties par māksliniekiem un klausītājiem, bet gan parazitējot uz viņiem, vēlas iedzīvoties uz dziedātāju, izpildītāju rēķina. Minimālā summa, ko demagoģiski AKKA/LAA pieprasa maksāt jauniešiem, sastāda vairāk kā 30% no plānotā radio SPIN FM 2012.gada apgrozījuma. Jau pats par sevi šāds atlīdzības apmērs autoriem ir absurds, bet papildus atgādinām, ka AKKA/LAA iekasē naudu ne tikai autoru labā, bet vēl ir jāmaksā arī LAIPAi, kas pārstāv izpildītājus un producentus. Tas būtībā nozīmē šī radio galu," norāda J.Šipkēvics.

"Šis konflikts ir nepārtraukts gandrīz visām lielākajām TV un radio raidorganizācijām, jo AKKA/LAA nav gatava nekāda veida sarunām un kompromisiem. AKKA/LAA nostāja vienmēr ir bijusi nemainīga – vai nu bez ierunām tiek akceptēts AKKA/LAA līguma variants, ieskaitot samaksas apmēru, vai arī raidorganizācija pret savu gribu tiek padarīta par autortiesību pārkāpēju. To apliecina arī daudzi tiesu spriedumi dažādu raidorganizāciju strīdos ar AKKA/LAA. Piebildīšu, ka visos tiesu procesos līdz šim tiesa ir noteikusi ievērojami zemāku atlīdzības lielumu nekā pieprasījusi AKKA/LAA.

Mīļie mūzikas draugi, cik ilgi vēl mūsu zemē valdīs un regulēs mūziku mistiski ielikteņi, vagari, autorības liekuļi, farizeji un, atļaušos teikt, ārzemju pakalpiņi? Cik ilgi ļausim sevi vazāt aiz deguna? Arī Tu jaunieti, kas šobrīd rada mūziku savā dzīvoklī vai datorā, esi mērķis kāda cita iedzīvošanās plānā? AKKA/LAA diemžēl sevi konsekventi ir diskreditējis. Mums ir vajadzīga jauna, patiesa autorus, dziedātājus, izpildītājus,māksliniekus un interpretus aizstāvoša organizācija, kurai maksājot ikviens, mēs būtu pagodināti un lepni, ka atbalstam, veicinām un attīstām mūsu LV nacionālo mūziku, mākslu, kino un literatūru. Es aicinu izteikt savas domas kolēģiem, kuri ietekmē mūsu ētera telpu - LV radio, Skonto, Super FM, Mix Fm u.c. Tas skar mūs visus," aicina J.Šipkēvics.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vīruss un Latvija(8)

Kļuvis zināms, ka ar koronavīrusu Covid-19 inficēts cilvēks pabijis Latvijā. Nav ''izķerts'', jo tajā brīdī nejuties tik slikti, lai vērstos pie mediķiem, tāpat arī ieradies mūsu valstī no vieta...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē