Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aprit 5 gadi kopš krīzes sākuma; Ekonomisti iezīmē 4 scenārijus globālajai ekonomikai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
pakausis
p
5 gadi jau pagājuši.. bet vēl aizvien to par "krīzi" saukājam :DD Vai tiešām nebūtu laiks to visu beidzot tomēr saukt par depresiju? Jo saukā jau to depresiju par krīzi, lai cilvēkiem labāk izklausās.. nav tik nomācoši. :)) Varbūt tad būtu saukuši par "varavīksnes bezdošu rozā trusīti"? :))) Tad cilvēki par priecātos par šo depresiju :DD
J
Šausmīga krīze un depresija, tikai nez kāpēc tiem 70% pasaules iedzīvotāju, kuru ienākumi ir krietni mazāki par mūsu, nav nekādas krīzes un depresijas.
 • 1
 • 0
Vic
V
Nu ko, 5 gadi apkārt. Ja pēc analoģijas, tad tagad ir 1934. gads. Visi sāk gatavoties karam par ietekmes sfēru pārdali.
Jūlis
J
Krīzes scenārijs te vispār nav apskatīts. Ir apskatīti tikai vislabākie iespējamie scenāriji. Šī krīze ir filozofijas krīze, un tā nevar beigties bez notikumiem, kas radikāli maina sabiedrībā valdošo filozofiju. Šī krīze ir zināmā mērā 29. gada krīzes atkārtojums. Arī tad notika lūzums sabiedrības domāšanā. Diemžēl karš sajauca visas kārtis, un cilvēki piemirsa iegūtās mācības.
mūlim
m
Karš tika izraisīts kā krīzes risinājums.
 • 0
 • 0
tās ābeces patiesibas
t
atkal kāds 1001 reizi atgremo
mākslota fotogrāfija
m
Fotogrāfu zemais līmenis tiešām sāk krist uz nerviem.
NU
N
Vēl arī ir Pareizais scenārijs- naudu, ko valstis patreiz aizņemas, sāk iekasēt nodokļos un visi tērē tikai nopelnīto naudu.
ha=ha
h
Ak, nabaga pasaule! Cik labi, ka Latvijā t.s.bedres dibens sasniegts un tagad traucamies (nez uz kurieni?) pa straujas ekonomiskas izaugsmes taku! Cik labi, ka Latvijas varas vīri un sievas ir pratuši aizņemties pat tik daudz, ka pat laikam nez vai kāds zina, kas un kad tos parādus atmaksās! Cik labi, ka pie mums nav kā Japānā, kur (lasu: “priekšroka tiek dota reālās ekonomikas attīstīšanai, izmantojot nevis kredītus, bet pašu kapitālu. Šādas darbības slikti atspoguļojas monetārajā statistikā, taču nozīmē reālu ekonomisko izaugsmi - preču un pakalpojumu ražošanu. Tiesa, lai panāktu šādu situāciju, Japānai bija virkne priekšnoteikumu: augsta sociālā kohēzija un zema ekonomiskā nevienlīdzība sabiedrībā, ļoti augsts privāto uzkrājumu līmenis, kas ļāva finansēt masīvos budžeta deficītus, zems privāto parādu (kredītsaistību) līmenis, kā arī attīstīta, uz eksportu orientēta rūpniecība”). Jau iedomājoties vien par to, kādas drusmu lietas tai Japānas Zudušās desmitgades laikā nabaga japāņiem jāpārdzīvo pat smiekli vairs nenāk! Pat nezinu, kas ir trakāk - zema ekonomiskā nevienlīdzība sabiedrībā, zems privāto parādu (kredītsaistību) līmenis? Esmu CIETI nolēmis, ka tikko Latvijā ieviesīs to te drošo un stabilo Eiru (sorry eiro), nekavējoties ziedošu ja ne 2, tad 1 eiro notiekti Japānai t.s. Atrastās desmitgades veidošanai!
30 gadnieks
3
negribu pazust "zudušajā desmitgadē"
vecāks un gudrāks
v
Nu tad strādā, negaidi ka valdība visu priekš tevis darīs.
 • 4
 • 0
:))))
:
Latvijai dabiskais scenaarijs
gudrajam
g
sakars ir tāds, ka, spriežot pēc vienotības propagandas, ASV un vēlāk globālo krīzi izraisīja Kalvīša valdība.
 • 0
 • 2
Dažiem pamuļķiem
D
Kāds sakars ASV nekustamo īpašumu burbuļa plīšanai ar Latvijas krīzi?
 • 0
 • 0
toties beigas būs šādas
t
Kad atnāca Dombroskis, viņš nederīja neko , kā tikai glāba skandināvu bankas un ierēdņus, bet pēc gadiem pieciem, kad vairs neviens nedeva Lācītim kredītu,s jo viss bija izpārdots ārzemniekiem, Latvija bija kļuvusi par zaļu valsti, bez iedzīvotājiem...
 • 4
 • 4
krīzes sākums aprakstīts pilnīgi ne
k
Rakstā krīzes sākums aprakstīts pilnīgi nepareizi. Stāstam bija jābūt tādam: Pirms pieciem gadiem Latvijā pie varas bija Tautas partija un Latvijas pirmā partija. Kalvītis un Šlesers visu laiku deva "gāzi grīdā". Šlesera un Kalvīša "gāzēšana noveda pie tā, ka 2007. gada augustā sāka plīst ASV nekustamo īpašumu burbulis. Vēlāk Latvijā pie varas nāca Godmanis. Viņš izšķīrās nelaist "pa burbuli" Parex banku un tas noveda pie lielākās globālās finanšu krīzes kopš pagājušā gadsimta 30. gadu Lielās depresijas.
 • 4
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aicina izvēlēties labi atalgotas specialitātes(8)

Jau iepriekš vēstīts, ka 2019. gadā vidējā bruto darba alga sievietēm mūsu valstī bijusi par 15,9% zemāka nekā vīriešiem. Šī Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ik gadu publiskotā statist...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses