Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Darbaspēka trūkums Latvijā ir aktuāla, bet arī neviennozīmīga problēma. Ja šī problēma tiks ignorēta, uz ekonomikas izaugsmi mūsu valsts nevar cerēt

Šobrīd, paliekot bez papildspēkiem, šaujam paši sev kājā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
sexx
s
Не хватает СEKСА, хочешь тpaxнуть кого-то сегодня ?! Эта проблема решается быстро: Регистрируйся, знакомься и приглашай к себе или в отель (все Анонимно и Бесплатно). Здесь все девки хотят секса, потому и сидят здесь ---- https://blu.vn/sclub
Kvoks
K
Par vēdera tiesu vairs negrib strādāt?
ērce
ē
Valdībai vajag subsidēt laukstrādnieku algas.
Smits
S
Vēlreiz un vēlreiz atkārtošu, ka vajag sēt un stādīt tik cik var to visu apgūt un nolasīt! Vienu gadu sastādīji un nespēji, otru gadu tas pats, tad sāc domāt vai pieaicini speciālistu! Bet, lūdzu, aizver muti un nevaimanā par darba roku trūkumu! Idioti, nekas vairāk!
reptilis
r
Redziet - peonus latifundistiem vajag!:)))
 • 9
 • 2
reptilis
r
Punkts Numur 1 (kā Godmanis teica) - ,kā var audzēt kaut ko nezinot ,kā to novāks! Punkts 2 - algām ..., cenām..., dotācijām par vienādu darbu būtu jābūt daudz maz līdzīgām. Man netālu dzīvo ģimene ,kura audzē zemenes ...un viņi nesūdzās ,ka nav kas novāc...,jo viņi audzē tik daudz ,lai var ar saviem spēkiem novākt!
reptilis-vērotājs
r
Tieši tā! Normālā tirgus ekonomikā nekad nepietrūks darbinieku,jo pieprasījuma pēc celsies algas ......tā notika pēc Lielās mēra epidēmijas Eiropā ,kad darbiniekiem algas pieauga 4reizes!
 • 5
 • 0
vērotājs
v
Tas ir sociālisms. Brīvā tirgū cenu nosaka pieprasījums un piedāvājums. Resursiem ir alternatīvi pielietojumi. Ja cilvēks var vairāk nopelnīt sēžot birojā vai uz bezdarbnieka pabalstu vai vecāku maizē (un viņam visu nosaka tikai nauda), tad viņš darīs to. Algas no augšas noteikt var tikai par darbiem, kas ir valsts budžetā.
 • 6
 • 0
Pravietisnejaukais
P
"Bezdarbnieks" - tas ir , pirmkārt", garīgs stāvoklis. Tas ir indivīds, kurš sevi vērtē neadekvāti augstu, neprot un tāpēc baidās no jebkura darba, bet labprāt brūķē muti un lepni runā, ka neies' tak pie budža vergot!" No teoloģiskā aspekta te runa ir par lepnību. Jo ātrāk to sapratīsim, jo labāk.
ko lai saka
k
Kurā sektā tev tik labu šņaucamo pulveri iedeva? Apjēdzi vispār, ko pateici, vergturi nocenotais?
 • 6
 • 0
Liene
L
Cik var muldēt nepatiesību? Es pati pieteicos sev salasīt ogas audzētavā, nevarot.... Jo esot nolasītas un jāgaida 2 nedēļas, kad nogatavosies. Tā bija ar zemenēm, tā tagad ir ar mellenēm. Laikam kāds ļoti ieinteresēts viesstrādnieku biznesu attīstīt.
Zane
Z
LOL, zemniekiem noteikti vajadzēja atstāt laukā visam sapūt, lai Liene tiek pie lasīšanas. Aita.
 • 3
 • 16
Priekulis
P
Puķinam darabarokas trūkst Sibirijā.
Janis
J
Virsraksts ir kajam gaisa, tiesi pretejais ir patiesiba! Ja te atlaus braukt ''vies'' stradniekiem, tiesi tad uz ekonomikas izaugsmi varam neceret, jo vini nepartraukti dempingos algas un cels cenas. Algas kritisies, majoklu cenas celsies, noziedziba celsies (jo nejau tie labakie te brauks), veseli rajoni parvertisies par geto kur latviesiem labak neradities ja negribi tutenu mugura. Taka kartejie meli no dizh-zagliem.
ta nu gan
t
Viesstrādnieku darbs nevarētu būt lēts, jo šobrīd minimālais, kas mēnesī viesstrādniekam jāmaksā ir 1040 pirms nodokļiem. Tas būtu saucams par lēto darbaspēku, ja tādu algu maksātu viesstrādnieku inženieriem, bet šeit taču runa par ogu lasītājiem. Neticu, ka pa tādu algu nevarētu atrast vietējos, kas strādā. Turklāt mums taču bija tūkstoši un tūkstoši repatrianti šopavasar, diez vai visi ofisu darbinieki, gan jau pārsvarā vienkāršie "sēņu lasītāji". Kāpēc nepiesaista tos uz ogu lasīšanu, bet par visu varu grib viesstrādniekus? Kaut kas te nav tīrs.
 • 3
 • 0
Džons>Janis
D
Ja , ja Janis, es to pas saku par tiem sala$nam no Latvijs, kurs te vazajas, nosit algas un cel iires cenas un paaugstin noziedziibs limen liidz aarpraat! . Fuck vinus visus !
 • 2
 • 8
vērotājs
v
Tieši tā. Ja negrib geto, tad nedrīkst radīt tādu vergu slāni. Ogu lasītājs ir tikpat respektabls darbs kā sētnieks, māsiņa, ārsts, policists vai ēdnīcas pavārs. Kad to iemācīs skolā gan potenciālajiem vasaras strādniekiem, gan darba devējiem, tad kļūs labāk. Bet jāskatās arī uz tirgu - ogu cenām jāatbilst izmaksām un ja par īstajām izmaksām neviens negrib maksāt, tad tās ogas nevajag audzēt. Bet ja grib tomēr savas ogas audzēt, jo viņas dod darbu savējiem un ir tīrākas par ievestām, tad jāskatās uz tirgus aizvēršanu ievestām ogām.
 • 22
 • 3
Janis
J
Un vispar man liekas ka okupantu centrs sitos visus ''vies'' ''stradniekus'' te megina ievazat, tikai lai papildinatu savu veletaju rindas.
Varbūt jāsāk maksāt
V
normālas algas Latvijas iedzīvotājiem...
vērotājs
v
Ja pat kultūras jautājumu atliekam malā, viesstrādnieks, kas visu sapelnīto naudu aizsūta uz mājām, valsts ekonomikai nav vajadzīgs. Lielbritānijai tā ir liela problēma, ka imigrantu strādnieki netērē naudu uz vietas. Un tas maitā arī to ekonomiku, kurā tā nauda ieplūst (tai skaitā Latvijā).
 • 9
 • 1
vērotājs
v
Kas ir normāla alga? Ja puse ekonomikas ir ES barošanas rezultāts, tad tirgus ir samaitāts un skaidrs, ka neviens nevar konkurēt ar birokrātu aldziņām.
 • 10
 • 1
Čaklais
Č
Kāda starpība kas strādā, galvenais, ka strādā un maksā nodokļus. Tas Valstij būtu jākontrolē, nevis jāšķiro kas var te strādāt un kas ne. Visa R-Eiropa pilna ar cilvēkiem kas strādā, Londonā visi diezgan normāli sadzīvo.
vērotājs
v
Dzīvoju Londonā 10 gadus, pārsvarā centrā, bet vairākus gadus arī nomalēs un dodos darīšanās krustām šķērsām. Londonā “sadzīvo”, bet tas notiek uz vietējās (britu) kultūras rēķina. Aizbrauc uz Peckham Rye un pasaki, vai tā ir britu Londona vai Āfrikas pilsēta. Nesaku, ka tas ir slikti vai labi. Vai aizbrauc uz musulmaņu rajoniem (piemēram, East End). Tā nav sadzīvošana, tā ir segregācija. BLM protesti pierādīja, ka liela daļa aug mucā. Kamēr būs pabalsti, tikmēr būs parazīti. Darbaspēka trūkums ir izglītības un audzināšanas rezultāts. Galvenā izteiksme ir nauda. Parastie darbi netiek cienīti. Ogu lasītājiem vajag dot iespēju strādāt mazāk stundas. Nav kas strādā, jo aizņemti instagrammējot Rīgas kafejnīcas uz vecāku rēķina. Tie, kas brauc uz Angliju tikai pelnīt un dirsties par britiem un vietējo kultūru, lai sūtītu naudu uz mājām, ir tādi paši parazīti un tikai maitā Latvijas ekonomiku (tāpat kā ES nauda). Ai, man putra galvā, jo te ir daudzi mainīgie.
 • 11
 • 1
trusis nejaukais
t
kur var vienlaiciigi buut bezdarbs un darbaspeeka truukums? latvija var! jo protams ir tachu jaasanjem eiro fondu naudinjas ar ko maksaat zemniekiem par diikstaavi (kas to vien gaida) un raudaat ka vajag leetu darba speeku no aarvalstiim nevis nemaksaat par diikstaavi bet gan piemaksaat tiem bezdarbniekiem kas ir ar mieru iet zemenes nolasiit. reaala greizo spogulju karaljvalsts..
ļuļa
ļ
tā ir visā eiropā. spānijā ražu, izrādās novāc alžīrieši un marokāņi, vācijā poļi un rumāņi, pie mums ukraiņi un moldāvi. pavasarī vācijā radās spoža domā iesaistīt sparģeļu novākšanā migrantus - sak, tāpat saņem pabalstus un nestrādā, bet te ir darbs. beidzās ar to, ka migrantus pārstāvošā organizācija valsti gandrīz tiesā iesūdzēja un paziņoja, ka vācieši nabaga bēglīšus vēloties izmantot vergu vietā. tas, ka viņi valstij izmaksā vairākus miljardus garā, neko nedodot pretī, par to, protams, ne vārds. sviests.
 • 32
 • 3
Dostojevskis
D
Vispirms vajag pārtraukt radīt iespēju neliešiem eksistēt nestrādājot, pēc tam var sākt lūkot, cik vēl pietrūkst.
Dostojevskis
D
"kontrabandists, suteners un pat killers" vismaz kaut ko dara, nevis trinās gar sociālajiem dienestiem un bičo pabalstus. Tie arī ir ne-lieši, pretstatā lietas-kokam. Kā iztiek? Zini, es arī nesaprotu, kā var būt bezdarbnieks 14 gadus, katru dienu piedzēries, ar cigareti mutē un, piedevām, vēl dzīvs? Īpaša suga!
 • 4
 • 3
ko lai saka
k
Karamazov, tu šodien letiņš vai krievs, LOL? Padalies taču noslēpumā, kā bez naudas lādes zem gultas eksistēt nestrādājot. Jo redzi - kontrabandists, suteners un pat killers Latvijā ir cienījamas profesijas, lai kā tu vārītos par ''neliešiem''.
 • 4
 • 3
ko lai saka
k
Burvju vārdi - STRĀDĀ PAR MINIMĀLO DIVAS SLODZES, LOPS vairs nedarbojas?! Tas taču bija letiš bizņes pamats.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ceļā līdz Ziedonim un ar viņu

Māksliniece Velga Vītola muzejā sākusi strādāt, neko daudz par to nezinot. Tas gan viņai nekad nav bijis šķērslis – darbs dara darītāju.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses