Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra
Eiropiešu pāriešana Pekinas pusē gandrīz garantēti nozīmē, ka Vašingtonai tās mērķus sasniegt neizdosies

Jaunu konfrontācijas vilni gaidot

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
DIENA JOPROJĀM PILNA AR KRIEVU FAŠISTIEM !
meh
m
Par rakstu - pateicoties ASV fracking revolūcijai Eiropa jau ilgu laiku tiek nodrošināta ar lētu naftu. Labi ir tas, ka tāda lēta nafta silda ekonomiku attīstītajās valstīs un grauj ekonomiku Krievijā... Naftas ieguves blakusprodukts ir gāze - parasti to sadedzina, lai tā neuzkrātos, jo pretējā gadījumā sakrājusies gāze var uziet gaisā. Līdz šim gāzes transportēšana kuģos nebija ekonomiski izdevīga, jo gāzi bija lētāk transportēt pa caurulēm. Krievija nema nevar nodrošināt ar gāzi Eiropas vajadzības - un pilnīgi noteikti ka Baltijas valstīs un Polijā un pat Ukrainā ASV gāze maskās lētāk, kā no Krievijas transportētā, jo jau patlaban šajās valstīs gāze no Krievijas ir dārgāka par to pašu gāzi, ko Krievija piegādā Vācijai.
meh
m
ASV neuzskata gāzi par ieroci. Gāzes ieguve ASV ir privātpersonu rokās un fracking iegūtā gāze ir 2/3 no visas iegūtās gāzes ASV. Fracking tehnoloģiju attīstīšanas rezultātā gāzes izmaksas ir tik minimālas, ka atmaksājas būvēt kuģus un priekš tiem sašķidrināt gāzi. Krievijai lai eksportētu gāzi uz Ķīnu ir jāiegulda pamatīgi līdzekļi un Ķīna nemaz negrib tikt piesaistīta Krievijas fiksētās cenas politikai, jo patreizējās ekonomikas tendences šajā tirgus sektorā ir svārstīgas. Bez tam Ķīna saņem daudz labākus piedāvājumus no citām valstīm. Latvijai gāze ir jāimportē no kaut kurienes un jo lētāk jo labāk - kaut vai no Ķīnas, bet tā ir importētāja, bet ja vajag tad kaut vai no Katāras, Norvēģijas vai ASV. Un ja Katāra spēj piedāvāt lētāku gāzi par to ko piedāvā Krievija, priekš kam latviešiem sēdēt uz krievu trubas - lai paši lieto, kur Krievijā gāzes cena ir nenormāli pieaugusi lai kompensētu Gazprom ienākumu samazinājumu no ārzemju tirgus.
  • 0
  • 0
Cirišs
C
Izcilības centra troļļi pūš un elš, lai publikai iestāstītu, cik slikts viss, kas nāk no Krievijas un Ķīnas, un cik labs viss no ASV. Izcilības centrā domā, ka latvietis ir jau tiktāl notrulināts, ka neatšķir Krievijas tirgoto dabas gāzi no naftu pavadošās gāzes, ko tiešām vēl ne tik sen sadedzināja. No šāda viedokļa labāk ārkārtas vēlšanas, nekā ASV pilsoņa Kariņa vadīta valdība, kas tiešām var sākt visu iepirkt no ASV.
  • 3
  • 0
Tavs vārds
T
Katrs īstens demokrāts un liberālis Latvijā zina, ka ķiniešu globālisms ir tikpat nepareizs un autoritārs kā krievu gāzes vadi. Tā ka nevajag mūs te baidīt, ja.
re trusis
r
Kas Eiropai liedz attīstīt robotus, ražot lēti un konkurēt ar Ķīnu godīgā ceļā
meh
m
Ķīna patlaban ir viena no vadošajām valstīm, kurā tiek atklāti jauni izgudrojumi. Rietumi sāk pamatīgi atpalikt šajā ziņā un pārmest par to, ka ķīnieši zog tehnoloģijas ir veca plate - drīz pārējiem vajadzēs zagt no ķīniešiem lai nekļūtu tehnoloģiski atpalikuši. Mūsdienu patentu sistēma kurā patentus kā īpašumu uzpērk korporācijas arī ierobežo tehnoloģisko attīstību - praktiski neiespējams šodien atklāt kaut ko kas jau nav kaut kur atklāts un ja ir vēlme attīstīties, tad ir jāmaksā patenti vai jāpērk gatavas tehnoloģijas, kas maksā dārgi - un robotu tehnika un tehnoloģija nav no lētā gala. Un lētai ražošanai nav nekāda sakara ar ekonomiku, jo vislētāk var saražot tur kur ir milzīgs pieprasījums pēc preces un Latvijā nekāds milzīgs cilvēku pieaugums nav novērojams, tāpēc nevajag cerēt uz lētumu Latvijā - jo loģistika noēd milzu tiesu no izmaksām.
  • 1
  • 0
trusis nejaukais
t
aa ha ha godīgā ceļā? tu domā ķīna rīkojas godīgi zogot intelektuālo īpašumu un pārņemot tehnoloģijas no rietumu uzņēmumiem burtiski ar ķīnas izpildvaras palīdzību? turpini dzīvot pasaku valstībā un ticēt, ka ķīna ir kautkāda labā feja. žēl man tevis..
  • 1
  • 0
trusis nejaukais
t
ir jābūt stulbam, lai nesaprastu, ka Ķīna ir sagrāvusi Eiropas rūpniecību. ar tādiem, kas vēl tur saskata kautkādu izdevīgumu, nav vērts pat diskutēt.
meh
m
Ne tikai nejauks, bet pilnīgi stulbs trusis, kas maļ to pašu meldiņu, kas tiek izplatīts sabiedrībā, kas negrib kustināt savas smadzenes. Ķīna nekādu Eiropas rūpniecību nav sagrāvusi - pie vainas ir globalizācija. Neviens nav vainīgs, ka globālās korporācijas izlēma, ka lētāk ir slēgt rūpnīcas attīstītajās valstīs un atvērt tur kur ne tikai darbaspēka izmaksas ir lētākas. Patlaban gan šīs rūpnīcas tiek pārceltas ārpus Ķīnas uz Malaziju, piemēram utt. un arī paši ķīnieši taisa rūpnīcas Āfrikā. Tādi ir globālās ekonomikas procesi. Var šo to mainīt, bet Ķīna ir izlīdusi no nabadzības un ASV sankcijas arvien mazāk kaut ko ietekmēs, jo pašas Ķīnas iekšējais tirgus attīstās. Var pārmest tikai attīstīto valstu politikai, kas izlēma, ka izdevīgāk ir nodrošināt daļu iedzīvotāju, kuru darba rokas nav nepieciešamas, ar sociālo pabalstu sistēmu, jo šāda politika radīja nebeidzamos migrantu pūļus, kas tiecas nokļūt šādās valstīs. Pāraudzināt pieaugušos ir grūtāk kā izaudzināt jaunu paaudzi.
  • 2
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tikai bez panikas!(2)

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka viena daļa mūsu sabiedrības dzīvo no vienas masu histērijas līdz nākamajai, savukārt cita sabiedrības daļa ir tā pagurusi no apkārt notiekošajām histērijām, ka vie...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē