Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Bez dalības ES Turcijai nav īstas nepieciešamības arī pēc NATO

Turcija galīgās izvēles priekšā?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
ērce
ē
"Ir skaidrs, ka izvēle attiecas vienlaikus uz abām Eirāzijas lielvalstīm." - - - - - - - - - - - - - - Skaidrs tomēr nav. Ķīna nav nekāda Krievijas piekabe, kā tas bija senos, PSRS, laikos. Ķīna iet savu ceļu. Kad tai būs izdevīgi, tā sadarbosies ar Krieviju, vai ASV, vai ES. Vai arī ar vairākām vienā laikā. Loģiskā vieta kur Ķīnai izplesties ir Austrumsibīrija. To arī nevajag aizmirst.
Yankees fk off
Y
Nu pareizi.Lai amīšu pediņi iet dirst.Amīšu piderasis vsjag izolēt un boikotēt.
S
S
F35 un S400 nevar būt kopā, par to jau ASV cepas. Ja paņems S400, ASV aiztaisīs visas rūpnīcas Turcijā, kas saistītas ar F35.. tie ir miljardiem lieli zaudējumi
LD
L
Ja Eiropas Savienība būtu veidota uz saprātīgākiem pamatiem, tad arī ar Turciju nebūtu nekādu īpašu problēmu. Kāpēc Turciju negrib uzņemt ES? Tāpēc, ka 80 miljoni turku kļūs par ES pilsoņiem, varēs strādāt visā Eiropā, Turcija būs vislielākā ES dalībvalsts ar vislielāko pārstāvniecību EP, turklāt tā iegūs lielāko daļu no ES struktūrfondiem. Dabiski, ka neviens to negrib. Bet ja nebūtu Šengenas līguma, ja nebūtu brīvās darbaspēka kustības, ja nebūtu nekāda EP, tad viss būtu citādi. Nebūtu jābaidās no miljoniem turku Eiropā vai turku deputātiem EP, varētu droši iekļaut Turciju vienotajā tirgū. Turcija būtu ES dalībvalsts, bet tā neietekmētu citas dalībvalstis.
Pipars to LD
P
Nepiekrītu... Turcija nākotnes eiropas tehnoloģiskajai zonai nav vajadzīga! Globalizācija iet uz beigām tāpēc jau tagad vērojam savrupu neatkarīgu tehnoloģisko zonu izveidi, līdzīgi tā kā tas bija pirms 1 pasaules kara. Turcija šai zonā netiks iekļauta ļoti daudzu tīri praktisku iemeslu dēļ... nevajag lolot ilūzijas... Pašreiz Turcijas pārziņā ir vieglā rūpniecība apavi audumi drēbes utt... Nākotnē kad izveidosies savrupa un pašpietiekama eiropas tehnoloģiskā zona Turcijai eiropas tirgus tiks automātiski.... SLĒGTS...!!! TAS IR JĀSAPROT!!! Es saprotu ka tas skan zaimojoši - kā tad tā kur paliek -brīvie tirgi, brīva cilvēku un preču kustība utt... AIZMIRSTIET...!!! Mūsu visu rozā brilles tuvāko 10 gadu laikā tiks iemītas dubļos!...
 • 6
 • 4
Pipars
P
Jau vairākus gadus atpakaļ bija skaidrs ka Turcijai ir jāiet uz eirāziju... Tas arī notiek... Turcija ir mākslīgi konstruēta valsts ar ierobežotu kompetenču daudzumu. Trūkstošās kompetences viņai var dot Krievija... Krievijai arī tas ir izdevīgi, lai Krievija nākotnē varētu palielināt savas ekonomiskās un rūpnieciskās iespējas valsts ar 80 miljoniem cilvēku viņai lieti noderēs... Starp citu līdzīgā situācijā atrodas Japāna abas Korejas un pat Izraēla... Japānai ja viņa grib izdzīvot būs jāiet uz Krieviju, pretējā gadījumā Ķīna viņu pakļaus un sevī izšķīdinās, tas pats ar Korejām... Savukārt Izraēlai lai viņa izdzīvotu atrodoties arābu un persiešu naidīgā ielokā arī ir vajadzīga Krievija. Tas pats ir ar Kazahstānu un pat Mongoliju... pretējā gadījumā kā alternatīva būs Ķīna kura jau sevī ir izšķīdinājusi pāri par 130 tautām! Zaudēt savu identitāti vai iet uz Krieviju tāda ir izvēle...!!!
Pipars to trusis nejaukais
P
Ne aiz laba prāta runāju par Krieviju kā par glābiņu... Es apzinos kādā situācijā ir rietumi. Pie vainas ir FRS un Reiganomika... 1980 gadā % likmes naudai ko FRS aizdseva bankām bija 19% savukārt bankas aizdeva tālāk par 20 un vairāk %... Lai pasaulei parādītu ka kapitālisms spēj cilvēkiem nodrošināt augstāku dzīves līmeni nekā sarkanais projekts FRS sāka pazemināt aizdodamās naudas % likmes. Cilvēki sāka pirkt vairāk un vairāk, zemās kredītu likmes cilvēkus izlutināja, tas vilkās līdz 2008 gadam kad FRS % limes sasniedza 0%...! Sākās krīze jo % likmes vairs nav uz kurieni pazemināt... Rezultātā pateicoties šai FRS politikai kuru nosauca par Reiganomiku rietumi uzvarēja PSRS,... bet kā zināms par visu dzīvē ir jāmaksā! Parādi kuri ir uzkrāti visos sektoros ir astranomiski. Uz šodienu rietumi ir bankroti! Realitāte ir tāda ka vienīgā valsts kas ir bez parādiem ir tevis zākātā Krievija!
 • 2
 • 1
Piparam
P
Piparam labākais šīsdienas joks: lai nezaudētu identitāti, jāiet uz Krieviju. Vispirms paskaiti, cik tautas Krievijas impērijā jau ir izzudušas, un tikai tad raksti savas blēņas.
 • 2
 • 5
trusis nejaukais
t
Pipar tas ka Rietumu liberaalji izniicina identitaati es tev piekriitu, ari neesmu par to rietumiem pakaljaa liishanu,. Bet taa jau savaa zinjaa ir muusu pashu vaina - atdoties un bez ierunaam pakljauties Briseles diktaatam. NATO iestaajaamies bet iestaashanaas ES bija kjuuda, Eiro valuuta veel lielaaka kljuuda.. Protams mees neesam vienaa liimenii ar taadaam valstiim kaa Vaacija kurai ir speeciiga industrija un attiistiits ieksheejais tirgus. Taada maza nesagatavota valsts tikai zaudees atverot savas robezhas liberaalajai politikai. Bet krievija muus sheit neglaabs, mees labi redzams par ko sho briinishkjiigo valsti ir paarveertushi "osvoboditelji". Zaudeeti 50 gadi, sachakareetas paaudzes, nemaz nerunaasim par izniicinaato inteligjenci.. Man veemiens naak lasot tavus praatojumus par krieviju kaa kautkaadu glaabinja bastionu. Kameer tur pie varas buus pundurveidiigie - aizmirsti. Kad situaacija mainiisies, tikai tad par to var domaat..
 • 1
 • 1
Krievija
K
ir BRŪKOŠA impērija, nevis kaut kāds "spēka centrs". Japānā ir tikpat cilvēku, cik visā krievijā, kāmēr visā Sibīrijā dzīvo tikai 36 miljoni. Nekāda krievija "aizsardzībai no ķīnas" japāņiem vajadzīga nav, jautājums ir, kas krievus aizsargās.
 • 5
 • 5
Murgi
M
turcija pati ir 160 miljonu tjurku pasaules pievilkšanas centrs un izmirstošā krievu nācija turkiem vajadzīga nav. Tjurku pasaulē noris visai dinamiski integrācijas procesi.
 • 4
 • 3
Pipars to 8kājis
P
Principā par to noslaucīšanu... Atkal bez emocijām skatoties kad mums uz kala bija Zviedri viņi mūsu valodu kaut kā nepavisam neatbalstīja - tieši otrādi. Starp citu pateicoties Zviedriem mums valstī vairs nav rudmatainu cilvēku (mīlēja viņi dedzināt raganas), bij viņiem saproties tolaik tādas sadistiskas noslieces. Vācieši arī nu nekādi mūs neatbalstīja savas nacionālās kultūras izveidē. A savukārt cariskās Krievijas laikā mums parādījās gan savas grāmatas, gan skolas...! Fakts?... Fakts! Tas pats ar Somiem Igauņiem Lietuviešiem utt... Visi viņi cariskās Krievijas laikā ieguva attīstības iespēju savām kultūrām un valodām utt.! Fakts? Jā Fakts...! A pretstatā paskatieties uz Britiem MILJONIEM līķu pa visu pasauli sākot ar opija kariem Ķīnā, vergu ieguvi Āfrikā un amerikas lielo indiāņu tīrīšanu. Nemaz nerunājot par viņu algoto Trockistu zvērībām padomijā un tai skaitā arī Latvijā!
 • 9
 • 5
Pipars to trusis nejaukais
P
Nu par utopiju runājot došu tev ļoti primitīvus faktus padomijas laikā latviešu skaits Latvijā bija 1.4 miljoni, tagad viņš ir ap miljonu, Lietuvā situācija ar pamatnāciju tāda pati kā pie mums, savukārt Igaunijā cilvēku zudumi salīdzinoši mazāki, bet arī būtiski. Šai kontekstā Ir tāds stāts par vardi kuru lai izvārītu silda ar mazu mazu uguntiņu, pie kam varde pat nepamana ka aiziet bojā un no katla nemaz nemēģina lekt ārā.Tieši tas notiek ar mums Latviešiem. Redzam ka mūs lēnām uz mazas uguntiņas vāra rietumu tautu katlā nivelējot mūsu nacionālo identitāti un vērtības (ārlietu ministrs šeit kā piemērs) paies gadi 50-70 un mūs vairs nebūs! Tas pats notiek arī ar citām tautām... Savukārt Mongolijai un Kazahstānai draudi tikt izvārītām Ķīnas katlā ir vēl augstāki nekā mums, jo cilvēku skaita disbalanse tur ir graujošāka. Tāpēc es apgalvoju ka uz Krieviju nākotnē skatīsies kā uz glābiņu!
 • 7
 • 5
8kājis
8
A cik tautu Krievija ir noslaucījusi no zemes kartes? A?
 • 5
 • 6
trusis nejaukais
t
Pipar tu jau nedziivo realitaatee bet kautkaadaa utopijaa. Viss ko krievija var dot ir neapdziivoti plashumi un dranjkjiigs klimats. Nu labi arii veel pagaidaam nepiecuukotas sibiirijas stepes. Un dazhi dabas resursi. Kur tur veel ir kaadas "iespeejas"? Aa iespeejas apiet nodokljus miitnes zemee, ok labi pievienoshu arii sho. Saproti tavaa pasaku valstiibaa ir viens baisais kasjaks - bez ASV kaa varas centra tam visam zuud jeega, tas ir kaa meegijnaat uzvaariit zupu bez uudens. Iraana tipa celjaas augshaa? Aha ha ha ha. Nu kamoon, pipar, fantasts tu esi. Bez ASV kaa "kopiigaa ienaidnieka" buus pilniigs bardaks un anarhija. Nezaimo.
 • 3
 • 9
Pipars to trusis nejaukais
P
Es rakstu ar argumentiem tu raksti ar emocijām... tev ir vieglāk jo tev nav jādomā...! Es nesaku ka Krievija ir ideāla - tieši otrādi... viņa ir pilna ar problēmām... Bet no tām iespējām kuras ir tai pašai Turcijai Japānai utt. Krievija ir spējīga dot visvairāk... Krievija uz doto momentu pēc fakta ir strādājošs varas koncentrācijas centrs... ASV ar britiem tiek plānveidīgi lieti nost savukārt Krievija Ķīna un Irāna ceļās augšā... Tāda ir realitāte - pieņem šo realitāti kurā tu dzīvo...! :))
 • 9
 • 5
trusis nejaukais
t
jaa protams, krievija tachu ir multikulturaalisma un tolerances iemiesojums! nu tu dod pipar davai raksti veel :))
 • 3
 • 9
oskars
o
protams ka ASV interese tikai nauda ... Protams ka tiesi ar ASV palidzibu bija meginajums istenot apversumu ...Turki vienkarsi saprot ,ka Krievija viniem nekad neuzbruks ...
tiešām?
t
19. gadsimtā un 20.gadsimta sākumā Krievu impērija atkārtoti uzbruka Turcija — un atņēma tai teritoriju. Nekas Krievu impērijā nav mainījies zem Putlera.
 • 3
 • 2
Krējums Saldais
K
Turcija nav galīgās izvēles priekšā :) Turcija ir pragmātiskas izvēles priekšā. Paņems labāko no abiem (F35 un S400), turpinās skrūvēt kopā Solaris un pārdot to pa dārgo RS. A mēs savu RAF izmetām miskastē. Turkiem arī pirms 30 gadiem līdz tādiem Solaris bija kā līdz Mēnesim.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

PVN likme mūsu vērtībām(3)

Brīdi, kad vērojami vairāku jomu, piemēram, ēdināšanas un tūristu mītņu, centieni panākt zemāku pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, aicinājumu jau no 1. jūlija piemērot 5% PNV likmi visām grā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē