Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Centrs Marta: Pandēmijas laikā pieaug seksuālā vardarbība pret sievietēm no partnera puses

Līdz ar Covid-19 pandēmiju Latvijā un pasaulē kopumā turpina pieaugt seksuālās vardarbības gadījumu skaits pret sievietēm no partnera, aģentūru LETA informēja Centra Marta pārstāve Gundega Tentere.

Jau pirms pandēmijas Latvijā katra trešā sieviete, visbiežāk no sava intīmā partnera, cieta no fiziskas vai seksuālas vardarbības.

Centra speciālisti vardarbības pret sievietēm pieaugumu skaidro ar to, ka dažādo ierobežojumu dēļ sievietes ilgstoši ir spiestas palikt mājās kopā ar saviem pāridarītājiem. Vardarbības situācijās tieši mājas sievietēm ir visnedrošākā vieta, uzsver Tentere.

Kā liecina Centra Marta pandēmijas laika pieredze, sievietēm samazinās iespēja sazināties un saņemt palīdzību.

Centrā, individuāli izvērtējot katru gadījumu, tiek meklēts drošākais veids un nodrošināta labākā iespēja saņemt konsultācijas, tomēr vienlaicīgi speciālisti vērš uzmanību, ka daļai sieviešu ir neiespējami pakalpojumu saņemt attālināti, jo, piemēram, mājās viņas tiek kontrolētas vai viņām nav droša piekļuve saziņai ar speciālistiem.

Visbiežāk šajā periodā nepieciešamas ir bijušas tieši psihologu un juristu konsultācijas. Kopumā ik dienu Centra Marta speciālisti vidēji sniedz astoņas konsultācijas.

Psiholoģe Līga Sovere skaidro, ka klientes arvien biežāk atzīst, ka tikušas piespiestas vai viņām ir pieprasīts veikt seksuālas darbības, ka piedzīvojušas seksuālu aizskaršanu partnerattiecībās un izvarošanu. "Klientes dažkārt pat neapzinās, ka tā ir vardarbība, jo varmākam taču esot tiesības. Arvien biežāk manas klientes šobrīd runā par seksuālās izmantošanas pieredzi bērnībā un pusaudžu gados," stāsta psiholoģe.

ANO izsludinājusi 16 dienu vardarbības pret sievieti novēršanas akciju, kuras laikā Centrs Marta kopā ar Labklājības ministriju no 26.novembra līdz 9.decembrim rīko tiešsaistes seminārus "Seksuālā vardarbība pret pieaugušo ģimenē. Starpinstitucionālā sadarbība un atbalsta iespējas". To mērķis ir stiprināt speciālistu prasmes vardarbības atpazīšanā un atbalsta sniegšanā īpaši no seksuālas vardarbības cietušām pilngadīgām personām, kā arī veicinātu vardarbības gadījumu risināšanā iesaistīto institūciju sadarbību.

Semināri risināsies 26.novembrī Kurzemē, 27.novembrī Latgalē, 3.decembrī Zemgalē, 4.decembrī Vidzemē un 9.decembrī Rīgā.

25.novembrī pasaulē atzīmēs Starptautisko dienu vardarbības pret sievietēm izskaušanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropai sagatavoties?(16)

Viens no pirmajiem rīkojumiem, kuru uzreiz pēc stāšanās amatā parakstīja ASV prezidents Džo Baidens, bija par naftas vada Keystone XL būvniecības pārtraukšanu. Šis lēmums ir vienlaikus būtisks trieci...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē