Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Deputāti: NEPLP piedzīvo reputācijas krīzi

Reputācijas jautājums vienmēr ir svarīgs, bet, ņemot vērā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību pēdējā laikā, jāsecina, ka padome piedzīvo reputācijas krīzi, otrdien, 23.aprīlī, kopsēdē sprieda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas deputāti.

Deputāti sēdē lūdza NEPLP loceklei Guntai Līdakai skaidrot savas atkāpšanās iemeslus. Savukārt NEPLP locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš tika aicināti komentēt savu darbību biedrībā Latvijas nacionālo vērtību fonds. Tāpat aktualizēts jautājums par tālāko rīcību, kas saistīta ar Latvijas Televīzijas (LTV) valdi.

"Manuprāt, padome ir rīcībnespējīga un ir jāatlaiž, vismaz pāris locekļi noteikti, jo nav pierādījies, ka tās locekļi būtu gatavi uzņemties atbildību un risināt radušos situāciju," pauda Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV), atzīmējot, ka esošajā sastāvā NEPLP turpinās darbu līdz Saeimas balsojumam par Līdakas atbrīvošanu no amata, kas varētu notikt pēc trīs nedēļām.

"Uzticības krīze, ko šodien redzam, ir rezultāts tam, ka padome savā darbībā vairākos punktos ir būtiski atkāpusies no tā, ko uzskatām par labas pārvaldības praksi kapitālsabiedrībās. Rīkojot jaunu konkursu uz Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem, mums jānodrošina, ka konkursa kārtībā ievērota labas pārvaldības prakse," atzīmēja Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (A/P!).

Komisijas un apakškomisijas deputāti bija vienisprātis, ka līdz jaunam LTV valdes locekļu konkursam jānogaida, bet jau esošajā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā nepieciešams precizēt normas, kas attiecas uz sabiedrisko mediju valdes locekļu apstiprināšanu amatā.

Top komentāri

KĀDA REPUTĀCIJA var būt
K
vecai čekistei un komunistei, trakiem un alkatīgiem maukuriem, kam īstā vieta būtu uz apsūdzēto SOLA, nevis komandēt un degradēts valsts ziņu dienestus?
KAS atbildēs par darbinieku
K
Beltes, Roķes un Dimantu NOĒŠANU tāpat vien, aiz kanibālistiskām tieksmēm, un aiz to, ka bija tautai un valstij LOJĀLI?
MM
M
NEPĻI piedzīvo arī domāšanas krīzi... vai tomēr KORUPCIJAS KRĪZI?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nevajag noniecināt savējos(2)

Vairāk nekā 78 tūkstoši jeb precīzāk – 78 230. Tik daudz oficiāli reģistrēto bezdarbnieku, pēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem, Latvijā bija šīs nedēļas sākumā.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē