Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ebreju kopiena: Labas gribas atlīdzinājuma iniciatīva nav skatāma denacionalizācijas kontekstā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Edvins Eglitis
Lieta vienkarsi apsurds. Ebreju kopiens nav pat tiesigs uz jebkuru nekusutmo ipasumu Latvija, bet mekle Holokaust kompensaciju arzemes ebreju klaidoniem. But labi ja katrs ebreju biedrs uzrakstit precizi saite un radniecibu ar Latviju un latviesiem ko mes tad salidzinasim ar valsts archieviem
Edvins Eglitis
Vai jusu bibliskie varonie zhiidbralji Kains un Abel nestridijas par naudu?
MŪSU ir tikai Ābels,
M
toties Kains ir JŪSU. Cik saprotu, runa bija par svētību, bet svētību naudā nemēra.
 • 6
 • 0
>Tiešāmim.
&
UN TU ESI SAVU TAUTU ISRAĒLU IECĒLIS SEV PAR TAUTU UZ MŪŽĪGIEM LAIKIEM, UN TU, KUNGS, ESI KĻUVIS VIŅU DIEVS. Tā, ka - ja saka A, nedrīkst O nepateikt, citādi - MŪŽĪGA PAZUŠANA! IR liels gods un laime atdot Israēlam to, kas viņam pieder, citādi tas, kas nav atdots, būs tas AKMENS pie kājas, kas dvēseles ellē raus!
Tiešām?>Latvieši ir bezdievji
T
"Jūs esat Abrahama dzimums,bet jūs meklējiet mani nokaut,jo manam vārdam nevaid vietas pie jums.Es runāju,ko esmu redzējis pie sava tēva un jūs arīdzan darat,ko jūs esat redzējuši pie sava tēva,tā ļaunā un sava tēva prātu jūs gribat darīt,Tas no iesākuma ir bijis slepkava un nav pastāvējis iekš patiesības.Kad viņš melus runā,tad viņš runā no sevis paša,jo viņš ir melkulis un melu tēvs.Kas ir no Dieva,lai klausa Dieva vārdus.Tāpēc jūs neklausāt,ka jūs neesat no Dieva (Jāņ.8.37-47)
To Latvieši ir bezdievji
T
Dievs,kā mēs zinām ir pati pilnība,bez visām šīm cilvēciskajām vājībām,tādēļ Dievam nemaz nevar būt savas jeb izredzētās tautas! Un,kur ir teikts,ka jau Ādams un Ieva noteikrti bija ebreji un ar Dievu un savā starpā sarunājās ivritā?? Un nebija jau arī par ko viņus izredzēto kārtā celt.Jo Dāvids atņēma trīs vīriem sievas:Peltam Mikali (258m.3,1416),Nābalam-Abigaili(IV Sam.25,32-14) un Urijam-Batsebu.Pie kam pēdējās iegūšanai lika nokaut viņas vīru Uriju(2Samx1) Dāvida pirmdzimtais un troņa mantinieks Amnons izvaroja un piegulēja savu māsu Tamāru (2.38m.13)
Alla Borisovna
A
Redzi, izredzētums jau arī slēpjas tanī, ka visādi traki notikumi jau bija arī apkārtējās tautās, bet, pateicoties ebreju tautai, mēs zinām, ka tā rīkoties ir nepareizi. Izredzētie nebūt nenozīmē, ka viņi ar kaut ko bija labāki par apkārtējiem, tikai to, ka viņi tika noteiktam mērķim izmantoti. Un par Ādamu un Ievu - nē, viņi nebija ebreji, jo tanī laikā vēl cilēki tautās nebij sadalījušies.
 • 5
 • 0
Edvins Eglitis
. Tas ka Tzzidi pieprasa 40.000.000 par Holokaust kompensaciju tiesi 14. junija, diena kur atzime Latvijas genosidu kur netrukst vesturiski dati , ka Tzzhiidu ir atbildigi ir tiesam provokacija. Ko tie Zhiidi saka ka jus latviesi (latviesu genosidu atcerediena diena) MUMS Zhiidiem maksas 40,000,000 kaut gan mes esam atbildigi par latviesu genosidu...
 • 2
 • 8
ta nu gan
t
Latvijas ebreju draudžu un kopienu padome. Lūdzu uzrakstiet šīs padomes locekļu vārdus un uzvārdus un kļūs skaidrs, kāpēc viņiem kaut kas ir jākompensē pēc tautības principa nevis mantojuma tiesībām- tie ir padomju laikā, pēc kara un šaušanas še sabraukušie ebreji, kuriem pirmskara īpašumu, ko pieprasīt, vienkārši nav.
insekc
i
Tā kā 41. un 49. gada deportācijās piedalījās ebreji, tad ebreju kopiena varētu kompensēt šo deportāciju rezultātus.
redz>insek
r
Tas ir tas pats kas Vizentals un latviijci visu laiku kliedz par latviešu līdzdalību žīdu šaušanās......Ne latviešu lēma, tikai pildīja pavēles, un kara laikā tās laikam nemaz nevarēja nepildīt...Manuprāt etniskai izcelsmei te nav nekādas nozimes, ja runāt par vēsturisko taisnīgumu...Par etniskām problēmām parasti runā tie, kas paši visvairāk ir etniski orientēti, kā osvoboditeli, u.c biedri...
 • 2
 • 4
Robis
R
Es noteikti atbalstu Latvijas žīdus, un viņu kultūru, kas bija Latvijas kultūras neatņemama daļa...Bet man nav nekāda pamata atbalstīt no CCCP nelikumīgi ieceļojušos jevrejus, kas nav te ne integrējušies, ne Latvijas kultūras daļa.
ironiski
i
Cik grūti ir tām valstīm, kurās nav ebreju kopienas. Neviens viņus nepamāca ko darīt un ko nedarīt.
Maucību var arī SAVĒJIE mācīt.
M
LABS tas, kas māca atturību un tiklību.
 • 13
 • 0
redz'am
r
Kad savējie māca savējos, tā ir izglītība. Kad svešie mēģina kaut ko izblēdīt, tā ir blēdība.
 • 2
 • 3
redz>ironiski
r
Kaut kas Jūsu domā nav pareizs: Mācītāji būs vienmēr-bet ne visus vajag klausīt.....
 • 2
 • 2
Robis
R
Pievienojos lielā mērā jevreju draudžu viedoklim: Skaidrs ka nevarēja izmantot...jo gāja bojā okupācijas laikā....Bet ja gāja bojā-kas ir tie kas pieprasa sev šos īpašumus? Tie tak nav žīdi-tie ir pavisam citi cilvēki-no CCCP okupācijas laikā nelikumīgi iebraukušie jevreji...Ja tas ir tā: Kā gan tie var prasīt vēsturisku taisnīgumu, ja paši te atrodas vēsturiskas netaisnības rezultātā? Ja taisnīgums-tad vispirms jātiek galā ar okupācijas laikā iebraukušajiem...citādi tas nebūs taisnīgums, bet jaunas netaisnības radīšana.
ABSOLŪTAS MUĻĶĪBAS
A
To,ko nozaga padomju valsts,pēc visiem starptautiskajiem likumiem,ir jāpieprasa no padomju valsts juridiskās mantinieces_Krievijas,nevis no Latvijas,kas pati bija šīs padomju valsts okupēta,bet tās pamattautības iedzīvotāji cietuši tāpat kā ebreji!
Slikta griba
S
Pieprasīt miljonus nevis no īstajiem atbildīgajiem-Vācijas un Krievijas,bet no Latvijas,kas ir tikai tāda pati no okupantiem cietusī,ir nevis laba ,bet gan ļoti slikta griba!
Latvieši ir bezdievji,
L
jo viņi ķengā tautu, ko Dievs par savu sauc. Tas ir nožēlojami, jo viņi ar to mūžīgi nolād gan sevi, savu izcelsmi, gan nākotni, jo šo pasauli ir Dievs radījis, un to ķengājot, cilvēks iznīcina PATS SEVI. Paldies Dievam, ne visi latvieši, bet savi 10-15 Dienas suņu, NOTEIKTI!
to Dastajovskis
t
Ja lasītu Rakstus, tad ZINĀTU, ka KATRS vārds ir SASKAITĪTS, gan PIERAKSTĪTS. Gan tas, kas Dienā, gan tas, kas uz mēles no pakaļas.
 • 6
 • 0
Dostojevskis
D
Dieva tautas vajātājiem un nīdējiem patiesi ir jārēķinās, ka par saviem vārdiem , domām un darbiem būs jāatbild. Bet es nezinu, vai "Dienas "komentāri var būt pamats nopietnai statistikai. Patiešām, komentētāju ir ļoti maz. Tas, ka "maz" ir sliktāk, nekā tas, ka "nikni".
 • 5
 • 15
Saskaitiet mīnusus
S
pie mana komentāra, tad suņu skaits būs PRECĪZI zināms. Arī CILVĒKU skaits būs zināms.
 • 10
 • 5
Arturs Priedītis
A
"Labas gribas atlīdzinājums ir īpašs risinājums īpašai vēsturiskai situācijai." Kādi nelieši! Ar ko viņi ir pelnijuši īpašu statusu? Ko viņi ir devuši "otrajai republikai"? Ja visi miruši un arī mantinieku nav, tad ar ko ir pelnījuši "atlīdzinājumus" visādi krupņikovi, nesenie ieklīdeņi no Baltkrievijas, banku blēži? Latvijā vispār vairs nav ebreju. Ir tikai ebreju simulakri. Pēdējais ebrejs G.Smirins mira 2017.g.16.janvārī. Tagad ir tikai levitžīda tipa primāti palikuši. Kāpēc viņiem jāatdod no aizbraukušajiem vācbaltiem lēti izvilinātie nami vai miljoni par to vērtību? Kas atdos ebreju bankās zaudēto naudu laventu, karginu u.c. afēristu dēļ?
to Robis
t
Un jums ar dirsu? Arī VISS ir LABI?
 • 3
 • 0
Alla Borisovna
A
Jāatzīst, ka vēsturiskā situācija tiešām ir īpaša - nekad iepriekš atsevišķa cilvēku grupa nav pakļauta mērķtiecīgai iznīcināšanai.
 • 2
 • 0
Robis>Artūrs
R
Un to Jūs rakstāt pēc visiem saviem neskaitāmajiem LPSR slavināšanas rakstiem??? Jums ar galvu viss labi????
 • 4
 • 7
Smējējs
S
Esmu latvietis, piederu pie tautas, kura atšķiras no citām tautām, tāpat, kā cita no citas atšķiras cilvēku sejas un dzīves pieredze. Negaidīju, ka jāizsaka viedoklis tiem, kuri jūtas ĪPAŠI savā izcilībā un tieksmē pēc ietekmes uz finansēm, zinātni, mākslu, politiku, sociālo filozofiju. Šodien viņi man stāsta par ĪPAŠU risinājumu īpašā situācijā: otrajā pasaules karā nacisti (cilvēki ar ĪPAŠI sakāpinātu pašvērtējumu) okupētās valstīs nogalināja lielāko daļu no ebreju kopienas cilvēkiem. PAR KO?! Par klaju tieksmi uz ietekmi un izcilību. "Mēs vislabāk zinām, kā taisīt biznesu un kapitālus, kā taisīt revolūcijas, kā motivēt masas uz karu par labāku nākotni!" - bet... tieksme regulēt pasauli nāk kopā ar atbildību. Cilvēce divas reizes brida caur pasaules karu asinīm - nu vajadzētu aizdomāties - kāpēc mēs nokļuvām tādā situācijā? Vai kāda loma bija idejām, pasaules vīzijai un emocijām, kuras attaisnoja cilvēku šaušanu citam uz citu? ĪPAŠI AKTĪVIE, padomājiet - AR KO pievilkāt sev nelaimi?
Redz>Smējējs
R
Ja Ņils uzzinātu, ka Tev ir tik radikāli un patiesībā, kremļa melu pilni uzskati par etniskiem jautājumiem, viņs bez šaubām Tevi izslēgtu no Nesaskaņas....
 • 1
 • 2
Pravietisnejaukais
P
Smējēj, uz tavu jautājumu atbild Dievs, kurš Svētajos Rakstos skaidri norāda Savas tautas ATBILDĪBAS PAKĀPI un iespējamās sekas, ja brīdinājumi netiks ņemti nopietni. Tikai, Smējēj, Tu ar šo atbildi neko nevari iesākt, raugi, ka vēl netiec aiz restēm.
 • 3
 • 9

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skaistu lozungu aizsegā grib radīt OIK-2 shēmu?(16)

Aizvien aktīvāk sāk rosīties personu grupa, kas iecerējusi Latvijā būvēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli un kas pazīstama ar nosaukumu a/s Skulte LNG Terminal. Lai gan projekta virzītāji publi...

Nepievilcīga realitāte(14)

Laikraksts The Washington Post pirms dažām dienām publiskoja sensacionālas, lai arī nevar teikt, ka pārsteidzošas, žurnālistiskās izmeklēšanas rezultātus, kuri ievērojami papildina priekšstatus p...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē