Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Ebreju īpašumi

Pagaidām atsauc priekšlikumu par 40 miljonu eiro kompensāciju ebreju kopienai

Partiju apvienība Attīstībai/Par! (AP) atsaukusi pašas rosināto likumprojektu par restitūciju Latvijas ebreju kopienai saistībā ar holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, kas paredzēja izmaksāt kompensāciju 40 miljonu eiro apmērā. AP līderis Daniels Pavļuts uzsvēra, ka likumprojekts atsaukts, ņemot vērā deputātu iebildumus par to, ka nav notikušas diskusijas par iniciatīvu.

To, ko padomju valsts nozaga, Latvija nevar neatdot

Par to, kā vajadzētu noritēt ebreju īpašumu restitūcijai un kāpēc ir grūtības skaidri definēt, kas būtu šīs kompensācijas saņēmēji, ar rabīnu Menahemu Barkahanu (Barkānu) sarunājas Romāns Meļņiks.

ASV īpašais sūtnis: Īpašumu atdošana ebrejiem ir jāatrisina pēc iespējas ātrāk

Īpašumu atdošana ebrejiem ir jāatrisina pēc iespējas ātrāk, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns, kurš savas vizītes laikā Latvijā tikās ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (Vienotība) biroja, Saeimas, Ārlietu ministrijas, diplomātiskā korpusa un Latvijas ebreju kopienas pārstāvjiem.

Saeimas komisijās vērtēs vairāku kādreiz ebrejiem piederošu ēku atdošanu

Saeima ceturtdien plenārsēdē nodeva vērtēšanai Juridiskajā komisijā likumprojektus par vairāku kādreiz ebriem piederošu ēku atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei bez atlīdzības.Likumprojektos rosināts lemt par piecu īpašumu atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei - par ēku Rīgā, Abrenes ielā 2, kas ir bijusī ebreju skola un patlaban stāv tukša; par ēku Rīgā, Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Rīgā, kas ir bijusī ebreju reliģiskā skola un tagad ir Finanšu ministrijas īpašums; par ēku Rīgā, Ludzas ielā 25, kur kādreiz bijusi ebreju slimo kopšanas biedrība; par ēku Jūrmalā, Kļavu ielā 13, kas ir bijusī sinagoga, bet tagad tajā izvietoti divi pašvaldības uzņēmumi, kā arī par bijušo sinagogas ēku Kandavā, Lielajā ielā 31.

Bundžu Jānis: EXPO un ebreju īpašumi

Zināms, ka Saeima gatavo likumprojektus par piecu nekustamo īpašumu atdošanu ebreju kopienai. Ja pieņem, ka kopumā šādu īpašumu ir aptuveni 280 un reizi četros gados atdod piecus, tad temps varētu apmierināt - lieta tiktu nodarīta 224 gados un nevienam nevarētu braukt augumā par vēsturiskā taisnīguma ignorēšanu.

Plāno atsākt diskusiju par ebreju īpašumiem

Valdošā koalīcija februārī varētu atsākt diskusiju par ebreju kopienu īpašumu restitūciju, liecina koalīcijas partiju pārstāvju sacītais Dienai. Pagaidām tādu iespēju politiķi ir apsprieduši neformālās sarunās un aicina nesaistīt šo jautājumu ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Taču ir iespaids, ka daļēji šāda saistība tomēr varētu būt, jo kāds politiķis neoficiāli atzina: "Mūsu prezidentūras laikā būtu labi panākt progresu.

ASV sūtnis jau trešo reizi Rīgā runās par ebreju īpašumiem

Trešdien Latvijā savā jau trešajā vizītē ierodas ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Duglass Deividsons, portālu Diena.lv informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā.Vizītes mērķis ir apspriest holokausta laikā atsavinātā ebreju kopienas un bezmantinieku īpašuma atdošanu. Sūtnis Latvijā tiksies ar Saeimas deputātiem, vietējo pašvaldību un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem, kā arī ar Latvijas Ebreju kopienas biedriem.

Bērziņš: Ebreju īpašumu jautājums ir nokārtots

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien, atbildot uz iedzīvotāju sacīto par ebreju īpašumu atgūšanu, atbildēja, ka tas ir atrisināts un šī aspekta dēļ Izraēlas prezidents Šimons Peress Latvijā nav ieradies."Tas viss ir nokārtots, un tur nav nekādu problēmu. Visiem tomēr interesē, lai pasaulē būtu miers, un tas ir pamatjautājums, kā to izveidot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide