Laika ziņas
Šodien
Apmācies

FID vadītāja: Nav taisnība, ka cīņa pret naudas atmazgāšanu iebraukusi otrā grāvī

Nav taisnība tiem, kuri saka, ka cīņa pret naudas atmazgāšanu ir "iebraukusi otrā grāvī" un pārāk stingrā kontrole traucē investīciju ienākšanai Latvijā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa.

"Pat ja tā būtu taisnība, kāda ir mūsu izvēle? Vai tiešām mēs vēlamies savu ekonomiku balstīt uz noziedzīgu naudu? Vai tiešām to mēs redzam kā savu nākotni? Bet jebkurā gadījumā tā nav taisnība," apgalvoja Znotiņa.

Viņa sacīja, ka grib redzēt, kas stāv aiz tām baumām vai apgalvojumiem, ka pārlieku stingrās finanšu plūsmu kontroles dēļ Latvijā neienāk investīcijas. FID vadītāja atsaucās uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras datiem, ka kopš 2017.gada tiešo investīciju apjoms Latvijā ir pieaudzis par diviem miljardiem eiro, kas viņas vērtējumā ir "ļoti nopietns un ievērojams pieaugums".

Znotiņa akcentēja, ka valsts budžets un iekšzemes kopprodukts neko neieguva no tiem miljardiem neskaidrās izcelsmes naudas, kas daudzu iepriekšējo gadu gaitā "staigāja turpu šurpu" pa Latvijas komercbanku kontiem.

"Nopietna un laba nauda, institucionālas investīcijas nāk un meklē tikai tādas vietas, kuras ir stabilas un tiesiskas, un mūsu investori, kas šobrīd ienāk Latvijā, ir tieši tie, ar kuriem mēs vēlamies veidot savu nākotni," sacīja FID vadītāja.

Vienlaikus viņa nenoliedza, ka, lielā ātrumā mēģinot ieviest visas Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas (Moneyval) izvirzītās prasības, tika izdarītas daudzas lietas, kuras, iespējams, viena vai otra banku darbinieka acīm raugoties, izskatās mazliet pārspīlētas. "Tas gan jāatzīst, jā, un tas ir jālabo, un šobrīd mēs ar to nodarbojamies," apgalvoja Znotiņa.

Kā ziņots, vairākas amatpersonas pēdējā laikā publiski paudušas bažas par Latvijas stingrajām finanšu drošības prasībām ārvalstu investoriem.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), piemēram, izteicies, ka, Latvijai pārmērīgi cīnoties pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu, ir apgrūtināta valsts aizsardzības koncepcijā ietverto uzdevumu izpilde un "zem sitiena" ir ilgtspējīgas aizsardzības industrijas attīstība.

Top komentāri

Paņodarbinātā
P
Viss jau ir labi, bet, ar kādām tiesībām var nobloķēt manu pašnodarbinātā kontu, ja nav aizpildīta mistiska pašnodarbinātās personas anketa, kurai es nemaz savā internetbankā netieku klāt? Un diezgan pēkšņi, es pat nesaņēmu nekādu brīdinājumu. Pēkšņi, bez brīdinājuma, es vairs nevaru rīkoties ar saviem līdzekļiem, un, jūsuprāt, tas nav tomēr grāvis?
Uzņēmēja
U
Valsts pārvalde ir tik tālu no reālās dzīves un uzņēmēju ikdienas un dzīvo kaut kādā atseviškā valstī, kuru sauc VALSTS PĀRVALDE, katru dienu saskaros ar nesaimnieciskumu valsts pārvaldītajos uzņēmumos. Ja mēs tā privātie saimniekotu, mēs sen jau būtu bankrotējuši. Jā, piekrītu ir daļa negodīgu uzņēmēju, bet Jūs tak visus uzņēmējus uzskatat par blēžiem un krāpniekiem un aizmirsuši esat galveno, es pelnu naudu arī JŪSU algai!!!!!!!
Atkāpies!
A
Zosiņa akceptē savu atbildību! Latvija ir viena nabadzīgākājām un visvairāk demogrāfiski, ekonomiski, infrastruktūrā un tehnoloģiski atpalikusi ES valsts, kura pat grausti valstī simbolizē to, kas notiek, un tu ar savu murgaino un sava saimnieka karinja "kapiālremontu" esi padarījusi valsti vēl nabadzīgaku! Esi atbildīga un atkāpies!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai Latvijas lielā iespēja?(2)

Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju vairākums domā, ka ES vajadzētu sniegt finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai vien tām dalībvalstīm, kuru ''valdības īsteno tiesiskuma un demokrātijas pri...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē