Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Ķīlis: Latvietis ir samulsis pusmūža cilvēks ar urdošu neziņu, kas ar pasauli un Latviju tālāk būs

Latvietis ir samulsis pusmūža cilvēks ar urdošu neziņu, kas ar pasauli un Latviju tālāk būs, šādu viedokli diskusijā Nacionālais attīstības plāns 2020 - pusceļā: vai Latvija sasniegs izvirzītos mērķus? pauda Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam ekspertu grupas vadītājs Roberts Ķīlis.

Ķīlis skaidroja, ka Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam dokuments ir virzienu "lielstraumēšana" un noteiktu tēmu, ideju un vērtību virzīšana. Stratēģijā ietverti virzieni, kuros progress ir vērtējams ar "OK", bet arī tādi virzieni, kur steidzami nepieciešams rīkoties un pamatā mainīt virziena izpildi. Lai gan stratēģija nav izstrādāta sen, tomēr jau iespējams runāt par pirmajiem secinājumiem, domā grupas vadītājs.

"Iespējams izglītība un kultūra, kā arī atjaunojama un drošā enerģija, ir visciešāk un fokusētāk virzītas tēmas. Neizbēgamas izmaiņas izglītības infrastruktūrā vēl joprojām saglabā iespēju pāriet uz jaunu paradigmu, jo par visām tēmām tiek aktīvi diskutēts. Ir palielinājusies arī vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem," norādīja Ķīlis.

Tomēr vienlaikus viņš norādīja uz virzieniem, kas stratēģijā ir iekļauti, bet realitātē neeksistē, tajā skaitā "inteliģentās saraušanās" plāns, sabiedrības novecošanās plāns, proti, vidēja vecuma un vecāku cilvēku iesaiste tālākizglītībā un augstākajā izglītībā. Tāpat neeksistē piecu līdz desmit gadu tendenču un scenāriju izstrāde Latvijas būtiskākajās jomās, piemēram, cīņā par talantiem, darba dažādībā un eksistē arī IT plaisa.

"Vissliktāk šobrīd izpildīts ir virziens par attīstības centriem, laukiem un pilsētām, tādēļ šajā jomā nopietni jādomā pie problēmu risināšanas. Vērtējot, kur esam šobrīd, latvietis šobrīd ir pusmūža cilvēks, labākais ar diviem bērniem, ar lielu skaidrību, ka bērnus virs ūdens turēs viņu izglītība, bet bez skaidras izpratnes, kas tuvākajos gados notiks ar paša profesiju, cik ilgi vēl strādās un kur strādās," uzsvēra Ķīlis, piebilstot, ka šī brīža latvietim vēl joprojām raksturīga zema uzticība parlamentam un valdībai.

 

Top komentāri

ntv
n
Nu nevajag te neko gudru stumt. Tas pusmūža latvietis grib pašu mazumiņu. Tikai minimālu pārticību lai 80 g.v. nav jālasās pa miskastēm vai arī jāstrādā par naktssargu līdz 100 g.v. lai varētu bez sirdsklapes samaksāt komunālos ,paēst, nopirkt kādu lupatiņu un vēl lai tramvajam paliktu...Bez fantāzijām. Garantētu sociālo minimumu!
Ma
M
Starp tiem apjukušajiem,Ķīļa kungs,ir ari skolotāji.Jūsu jauko reformu dēļ~nauda seko skolēnam...neko jau citu nereformējāt....
Kārklu vācietis
K
Ķūļa kungs varbūt varētu dot arī skaidrojumu,kālab tas apmulsušais pusmūža latvietis tā neuzticas tam parlamentam?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Uzņēmēji kā saprāta balss(3)

Dažādu tautsaimniecības nozaru asociācijas un biedrības, kā arī uzņēmēju kopējās intereses prezentējošās organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfeder...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē