Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Kučinskis: Ir labs potenciāls ciešākai Latvijas un Japānas ekonomiskajai sadarbībai

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 6. decembrī, Tokijā tikās ar Japānas premjerministru Šindzo Abi. Vizītes ietvaros tika pārrunātas abu valstu ciešās politiskās un ekonomiskās attiecības, sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī ģeopolitiskā situācija pasaulē. Latvija ir ES, eirozonas, NATO, OECD dalībvalsts, uzticams un drošs Japānas sabiedrotais starptautiskajā politiskajā arēnā.

Īpaša uzmanība tika pievērsta ekonomiskās attīstības jautājumiem, akcentējot šo tēmu kā galveno tikšanās mērķi. Kučinskis pauda gandarījumu par šogad parakstīto konvenciju par nodokļa dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, kas jau tuvākajā laikā stāsies spēkā. Latvija šogad ir atzīta par valsti ar otru visstraujāk augošo ekonomiku starp OECD valstīm – tautsaimniecības attīstība valstī ir sabalansēta, īstenojot nozīmīgas reformas izglītības sistēmā, veselības aprūpē, kā arī nodokļu politikā.

Sarunas gaitā tika uzsvērts, ka Ministru prezidentam uz Japānu līdzi devusies plaša uzņēmēju delegācija, pārstāvot uzņēmumus, kas gatavi piedāvāt jaunus informācijas tehnoloģiju risinājumus. "Šobrīd Latvija ir Ziemeļeiropas valsts ar vienu no straujākajiem ekonomiskās attīstības rādītājiem starp Eiropas Savienības valstīm. Redzam potenciālu, lai Latvija, Rīga kļūtu par inovāciju pārneses un tehnoloģiju platformu reģionā," sacīja Kučinskis.

Tika uzsvērta arī gatavība sadarboties kravu tranzīta un izplatīšanas jomā. Kučinskis akcentēja, ka Latvijas un Japānas sadarbībai ir liels potenciāls, kas jāizmanto tādās jomās kā transports, loģistika, tūrisms, pasaulē pieprasītu produktu un risinājumu attīstīšana. Runājot par transporta un loģistikas jautājumiem, tika atzīmēts, ka tieši Latvijā ir lielākais pārkrauto kravu apjoms starp Baltijas valstīm un Latvijas ostas var kļūt par centrālo loģistikas un izplatīšanas centru Āzijas kravām. "Kopīgi mēs vēlamies attīstīt modernu un efektīvu loģistikas tīklu, balstītu uz lietu internetu, modernizēt pasta tīklu un veidot sadarbību pārrobežu e-komercijas jomā," tā Kučinskis.

Tāpat tika aktualizēts Japānas – ES brīvās tirdzniecības līguma ātras noslēgšanas jautājums. Latvija tradicionāli atbalsta liberālu tirdzniecības politiku, ņemot vērā, ka atvērta tirdzniecības politika ir ieguvums gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem. Atzinīgi tiek vērtēta šovasar panāktā politiskā vienošanās par ES un Japānas Brīvās tirdzniecības nolīguma galvenajiem elementiem.

Runājot par situāciju Eiropā un pasaulē, uzmanība tika pievērsta Brexit jautājumam. No Latvijas puses tika norādīts, ka ES izstāšanās sarunās ir skaidra pozīcija, vienota nostāja. Nepieciešams panākt pietiekamu progresu pilsoņu tiesību, finanšu saistību un robežu jautājumos pirms uzsākt diskusijas par turpmākajām attiecībām starp ES un Lielbritāniju, tostarp par tirdzniecību starp abām pusēm.

Kučinskis informēja Abi, ka jau nākamgad Latvija atzīmē valsts dibināšanas simtgadi, uzaicinot Japānas premjeru šajā laikā apmeklēt Rīgu.

Kučinska vizīte Tokijā turpināsies līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiksies ar Japānas valdības ministriem: zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministru Keiči Iši, ekonomikas, tirdzniecības un industrijas ministru Hirošigi Seko, kā arī ar Latvijas – Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai Ziemassvētku dāvanas jau esi sagādājis?

Kopā nobalsojuši: 435

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kučinskis uzskata, ka Ušakovam būtu jāatkāpjas(28)

Premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma norādīja, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam (Saskaņa) būtu jāatkāpjas, bet viņš Vides aizsardzības un reģionālās attīstī...

Priesteris: Cilvēki jāmīl tad, kad viņi ir dzīvi(10)

Nedāviniet cilvēkiem lietas, kas patiesībā nav vajadzīgas. Būsim paši dāvana viens otram šajos Ziemassvētkos. Un tad sapratīsim, ka Ziemassvētki ir visu gadu, sarunā ar Guntaru Gūti aicina prieste...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē