Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Levits: Lietuva latviešiem ir brāļu un māsu zeme

Otrdien darba vizītē Latvijā uzturējās jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Vienas dienas vizītes laikā Nausēda Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, pārrunājot Latvijas un Lietuvas aktuālos jautājumus divpusējās attiecībās, reģionālajā sadarbībā, kā arī ES un NATO.

To, cik simboliska ir šī Lietuvas prezidenta vizīte, Levits uzsvēra preses konferencē, sakot: "Lietuva latviešiem ir mūsu brāļu un māsu zeme. Mūs saista tuvās valodas, tradīcijas, kultūra un kopīgs liktenis Baltijas jūras krastos. Mēs izjūtam īpašu atbildību kopt un sargāt baltu mantojumu, jo esam palikušas divas vienīgās dzīvās baltu tautas."

Levits apliecināja, ka Latviju un Lietuvu vieno kopīgs redzējums būtiskos reģionālos un starptautiskos jautājumos. Tāpat, pēc viņa sacītā, abas valstis saista kopīgs mērķis - veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi: "Baltijas valstu sadarbība ir cieša, simboliska un neatsverama. Šogad aprit 30 gadi kopš mēs roku rokā stāvējām Baltijas ceļā, lai atgūtu savu valstu brīvību. Šogad Latvija kā Baltijas valstu sadarbības vadītāja strādā pie Baltijas reģiona drošības stiprināšanās, kā arī reģionālās savienojamības attīstības."

Runājot par reģionālo drošību, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija turpinās attīstīt aizsardzības sadarbību ar Lietuvu tādās jomās kā daudznacionālā divīzijas štāba Ziemeļi attīstīšana, bruņoto spēku savietojamības stiprināšana un kopīgi gaisa un jūras novērošanas pasākumi.

Pārrunājot sadarbību citās jomās, tika atzīmēts, ka Rail Baltica projektam ir jāvirzās uz priekšu, tāpat aktīvs darbs norit pie Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas ar kontinentālās Eiropas tīklu un reģionālās gāzes infrastruktūras un tirgus izveides.

Top komentāri

Protams!
P
Tā to Dievs ir nolicis, jo ne jau okupanti un slepkavas mums ir brāļi vai māsas. Ne par velti uz Sibīriju tika izsūtīti gan lietuvieši, gan latvieši.
ita
i
Leiši vienkārši ir mūsu brāļu tauta, jo mūsu valodas cēlušās no vienām saknēm, tātad mēs paši arī. Bet- kādreiz kāds skolēns, negribēdams iet ekskursijā uz Brāļu kapiem , izteica frāzi, kas man palikusi prātā- kāpēc ne uz māsu kapiem? Viņš gribēja paņirgāties. Vai mums tagad ieviesīsies nosaukums Brāļu un māsu kapi, ja reiz ir brāļu un māsu tauta.
Neslāvs
N
Īstā brālība ir NATO ! Bez sentimentiem...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē