Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 13. decembris
Veldze, Lūcija

Līcis: informatīvā telpa ir apdraudēta

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Helia
H
Paskatīties uz Baltcom televīziju-vieni krievu kanāli - 70%.
nu jā
n
Francijā Makrons skaļi runā par imigrācijas regulēšanu, bet pa kluso "bēgļu" skaits vien ir pieaudzis no 64 tūkstošiem katastrofālajā 2015.gadā līdz 140 tūkstošiem mierīgajā 2019.gadā (un gads vēl nav beidzies). Cik miljonu ir ielaists uz "ģimeņu apvienošanas" pamata, vien Dievs viens zina. Jāsargā nacionālā un kulturālā telpa. Ja tā tiks aizsargāta, tad ar informatīvo telpu viss būs kārtībā.
Antirusists
A
Kamēr kremļa pervijbaļķijsķij ir nacionālā medija statusā un LTV7 ir krievu okupēts, apdraudejums ir acīmredzams.
Majakovskis
M
Ja patiešām ir ticis stādīts mērķis - izskaust no informācijas telpas melus... tam varētu piekrist. Bet rodas jautājums - vai tiks vienādi izskausti VISI MELI? Ja ne visi... TAD LABĀK NESĀCIET!
Majakovskis
M
Hihinātājiem paskaidroju īpaši - es vēlos zināt, vai tiks izskausti ne tikai tādi meli, ka latvieši ir fašistu līdzskrējēji un CCCP jutās laimīgi, bet arī - ka latvieši ir Dieva tauta un barikāžu dienās visi mobilizējās cīņai un alkohols šajā mobilizācijā nepiedalījās nemaz. Ko vēl Tev paskaidrot? Ja meli, tad meli... beidzam melot paši, neļaujam melot citiem!
  • 6
  • 2
haha
h
Stulbs secinājums no tās pašas bērnudārza operas - ja nav iespējams noķert visus zagļus, labāk neķeriet nevienu... ja nevarat noķert visus meļus, neķeriet nevienu.
  • 1
  • 3
Dostojevskis
D
Ideja par informācijas kontroli ir labi domāta. Naiva, bet racionāla. Tikai pēdējo 5000 gadu pieredze rāda, ka tā nav realizējama. Ja man kāds liek saprast, ka nupat , nupat pārņems informācijas telpas kontroli, tad mans secinājums ir vienkāršs - TIEKU UZSKATĪTS PAR MUĻĶI. PS. Vēl ir dzīvi cilvēki, kuri labi atceras ar kādu grandiozu piepūli boļševiki "kontrolēja " informācijas telpu. Un kāds bija rezultāts?
[dez]info telpa
[
Ja informatīvo telpu veidotu godīgi mediji, tad svešiem medijiem neviens neuzticētos. Piemēram, populārs franču žurnāls "Elle" veica aptauju par vīriešu attieksmi pret sievietēm. Tik un tik vīrieši ir apgrābstījuši sievietes pret sieviešu gribu, tik un tik vīrieši ir izvarojuši sievieti, kāda ir vīriešu attieksme pret sieviešu lomu, utt. Šie skaitļi liekas gana uztraucoši un rada iespaidu, ka vīrieši ir mežoņi un ka vajag jaunus likumus, lai ierobežotu vīriešu patvaļu. Bet ir viens BET. Žurnāls sniedz tikai daļu no pētījuma, noklusējot otro daļu. Vīrieši ir nosaukuši, kas viņi ir - katoļi, ateisti vai musulmaņi. Katoļu un ateistu vidū vardarbība ir reti izplatīta, bet musulmaņu vidū tā ir 3-4 reizes lielāka. Īstais (visiem sen zināmais) atklājums, ka vardarbību pret sievietēm īsteno lielākoties imigranti no dažām valstīm, bet tā vietā tiek pausts, ka visi vīrieši ir mežoņi. Tā vietā, lai izbeigtu imigrāciju, tiek regulēts, kā vīrietim ir jāskatās uz sievieti darba vietā vai uz ielas.
Irlielāmērāticams
I
ka tas nav iespējams principā. Jo katrs medijs kādam pieder un godīguma izpratni novienādot nav iespējams.
  • 5
  • 1
Krējums Saldais
K
Cienītais kungs nekaunīgi melo - ES informatīvo telpu pilnīgi nekas neapdraud. Latvijā neoārtraujtā Nomodā ir gan "Melu turziņa" vai kā to (mis)kasti Dienā sauca, gan arī Maldināšanas maldināšana sorry atmaskošana Delfos un RERE, sorry, REBaltika visu laiku to vien dara kā atmasko katru vārdu burtiski. Gandrīz. Nu, vismaz teikumus. Nu izteikumus točna. Un Izcilības Centrs? Tu pat reizēm nepagūsti kaut ko Delfos nokomentēt, kad tev jau 6 viedokļi pretī un 66 mīnusiņi. Un kad TVNetā ir Veinbergas raksts, tad nāk ārā tikai absolūta, tīra balta patiesība, ka pat komentēt nav vajadzības. Drošāk gan aizliegt. TV Bojārs katru dienu, sorry vismaz reizi nedēļā atnasko un drošina mēdiju vidi. Pārējos piemērus lūdzu paši...
P
P
Katram pašam ir savas smadzenes.Kāpēc tās obligāti jāārstē?Ieviesiet cenzūru, būs miers mājās,un cilvēkiem labs prāts. Ja kāds nezina ,kas ir mūsu pašu lielākais drauds,nelīdzēs ne telpa,pat visums.
Tū-da-la
T
Nabadziņ mo tu vaidi.Nu neizskaties tu pēc ubaga.Vai tik tu nav aš2 radinieks?Tāds līdzīgs mūlis.
jautājums
j
Sanāk, ka ja internets atlasa informāciju, tad tas ir slikti, bet ja žurnālists atlasa informāciju, tad tas ir labi. Kur ir loģika? Abos gadījumos medijs atlasa informāciju. Tomēr var būt divi atlases kritēriji. Vienā gadījumā mērķis ir propaganda, sniegt cilvēkam nevis to informāciju, kuru cilvēks grib saņemt, bet gan to informāciju, kuru cilvēkam grib sniegt medija īpašnieks. Otrā gadījumā atlasi veic dators, pamatojoties uz cilvēka iepriekš pausto interesi. Kura pieeja ir labāka?
P
P
Loģika;šajā sakarā:Puišelim klasē pasprūk skaļš purkšķis,skolotājs viņu izden no klases.Viņš pie garderobes kasa pakausi,pienāk apkopēja,jautā,kāpēc nav klasē,atbild-es klasē samaitāju gaisu,mani izdzina svaigā gaisā,pārejie palika iekšā.Kur loģika?
  • 0
  • 0
yiyiuiui
y
ko tas aapsis nau nodzinis baardu
sorry
s
Piedošanu, es uzzinu jaunumus angļu valodā un tīmeklī lasu grāmatas krieviski, jo angliskajā tīmeklī ievēro plutokrātu 1923 gada infobarjeru. Latviešu mēdiji man nevar dot neko, izņemot tenkas, un pat tās, NATO aizlieguma dēļ, 90% ir feikņūzi. Intervijas ar žurnālistu tusiņpartneriem, 500 reizi kopā 1990 gada, lasīt ir neprāts. Expertu kādā jomā Latvijā ir pa vienam katrā un tieši viņiem neko nejautā. Īsi sakot, pasaules izziņai, diemžēl, var iztikt bez latviešu valodas.
Irlielāmērāticams
I
ka apdraudēta ir to personu nākotne , kuri sacerējušies ieņemt cenzoru amatus.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Jā , iespēja mazinās, tikko piezvanīja robots un sāka gvelzt par dūmu detektoru nepieciešamību. Paspēju nomest klausuli pie trešā vārda.
sorry
s
Tev paveicās, tā varēja būt pašlaik populārā latvijecu spēle Биржа. Piezvana krievvalodīgais un tēlojot lielo, prasa vai zini par biržu. Tu pasūti. Viņš zvana otrreiz un trešreiz, vāvuļojot - začem tak grubo, ham. Interesanti, nebaidās no identifa. Vai nu pretzvani 10 evru sekundē vai Maskavas pasūtīts socio experiments
  • 4
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gaidām ASV palīdzību pret pārējiem oligarhiem(41)

Amerikas Savienotās Valstis ir Latvijas stratēģiskais partneris, lielā mērā mūsu drošības garants, kuram acīmredzami ir ārkārtīgi svarīgi, lai mēs kļūtu iekšēji aizvien stiprāki, atbrīvojoties no kor...

Steidz sagatavot ostas pārdošanai?(25)

Tranzīta jomā viss, kas tagad šeit tiek darīts, ir par labu Lietuvai – intervijā Romānam Meļņikam secina bijušais va/s Latvijas dzelzceļš valdes loceklis Aivars Strakšas.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē