Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mācītājs Simanovičs: Rubeņa aiziešana no baznīcas ir liels zaudējums

Mācītāja Jura Rubeņa pieņemtais lēmums pārtraukt kalpošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB) ir liels zaudējums ne tikai baznīcai, bet arī sabiedrībai kopumā. Turklāt šādi notikumi neko labu par mūsu sabiedrību neliecina. Tā uzskata Rubeņa kolēģis, Rīgas Lutera draudzes mācītājs Kaspars Simanovičs, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

"Juris Rubenis ir mazliet vairāk nekā ierindas mācītājs, viņš ir arī sava laika garīgās atmodas simbols. Ja šādi procesi mūsu sabiedrībā notiek, tad tas neko labu neliecina par mūsu sabiedrību kopumā," saka Simanovičs. Zinot, cik svarīgs Rubenim bijis mācītāja amats, jo baznīcā aizvadīta lielākā daļa viņa dzīves - 36 gadi, lēmums par aiziešanu, visticamāk, nav bijis viegls, pārliecināti viņa kolēģi Torņakalna baznīcā. "Viņš to, uzdrošinos sacīt, nebūtu darījis, ja nebūtu bijis šī spiediena," neslēpj mācītājs.

Acīmredzot, Rubenis nav vēlējies mēģināt citus pārliecināt par savu viedokli un nav vēlējies radīt precedentu. "Vēlme bija, ka viņš lūk skaidrotu savu nostāju un vēlamajā gadījumā atsauktu savas domas. Pasacītu, ka ir kļūdījies, ka viņa viedoklis bijis aplams un nesavienojams ar izpratni par svētiem rakstiem kādu mācītāju ieskatā. Tā dēļ tika aicināti arī bīskapi sasaukt mācītāju konferenci, kurā Rubeņa viedokli un uzskati tiktu vērtēti. Lai šo visu procesu aiztaupītu, acīmredzot, Juris spēris pirmo soli pats," atklāj Simanovičs.

Turklāt tā vietā, lai baznīcas vadošās amatpersonas būtu mēģinājušas nesaskaņas nogludināt vai konfliktu atrisināt, tieši otrādi - tas eskalējās. "Baznīcai pamazām jāattīrās vai tā jāattīra no atšķirīgiem viedokļiem, - tāds uzskats kļūst par dominējošo un tas, manuprāt, ir satraucoši," saka mācītājs.

Kā ziņots, pēc 36 gadu kalpošanas baznīcai Rubenis nolēmis atstāt mācītāja amatu. Viņš paziņojumā medijiem norāda, ka pagājušajā nedēļā LELB arhibīskapam Jānim Vanagam lūdzis atbrīvot viņu no mācītāja amata. Šis lūgums ir pieņemts un apstiprināts, un šobrīd viņš ir Rīgas Lutera draudzes ierindas loceklis. Tikmēr arhibīskaps Vanags Rubeņa aiziešanu skaidro ar personīgiem iemesliem, kurus viņam nav uzticēts iztirzāt publiski.

Rubeņa virzienā kritika no viņa amata brāļu puses raidīta jau ilgstoši. Pērn pavasarī izskanēja aicinājums Rubeni izslēgt no baznīcas par viņa "maldu mācībām un praksēm". Vislielākā vēršanās pret mācītāju notika pēc Rubeņa izdotās grāmatas Viņa un Viņš.

Top komentāri

Reliģioznijs
R
Liels zaudējums Baznīcai būs tad, kad no tās aizies Kristus.
Pravietisnejaukais
P
Gadu gaitā esmu ievērojis daudzu konfesiju t.s. mācītāju spēju runāt stundu , bet neko nepateikt par Jēzu Kristu. Ne velti Svēto Rakstu vārdi brīdina - nekļūstiet daudzi par mācītājiem... .
Pravietisnejaukais
P
Boļševiki garīgos darbinieku apzīmēšanai lietoja terminu "kulta kalpotājs". Par savu attieksmi pret Dievu un Viņa Svaidīto boļševiki ir samaksājuši, bet, tas apzīmējums tomēr ir trāpīgs. Jo, lai būtu mācītājs ir jāmāk pašam... resp., nevar būt vienlaicīgi budists un kādam reāli sludināt Evanģēliju... sanāk tikai tāds "kalpotājs" - pa vairākām draudzēm ceļojošs aktieris.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai OIK atcels līdz 31. martam?

Kopā nobalsojuši: 3991

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē