Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nemiro: Gala lēmumu par Latvijas dalību Expo 2020 varētu pieņemt decembrī

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī varētu pieņemt Ministru kabinets, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Šā gada 22.oktobrī jautājums par Expo 2020 Dubai tika skatīts valdības sēdes slēgtajā daļā. Nemiro gan neatklāja runātā detaļas, vien piebilda, ka Latvija neatsakās no dalības izstādē, bet tiks meklēts cits risinājums, kā to nodrošināt. Valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) vienoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par esošā līguma izbeigšanu, kas paredzēja, ka uzņēmēju biedrība rīko Latvijas dalību izstādē.

Nemiro stāstīja, ka joprojām nav pieņemts lēmums par to, vai Latvija piedalīsies vai nepiedalīsies Expo 2020 Dubai, bet šis jautājums Ministru kabineta dienaskārtībā varētu nonākt decembrī.

"Risinājumi joprojām tiek meklēti, un tie tiks piedāvāti valdībai. EM nostāja vienmēr bijusi, ka Latvijai ir jāpiedalās, bet ir jautājums par to, kādā apmērā un par kādiem līdzekļiem. Manuprāt, Latvijai ir jāpiedalās izstādē, jo tas dod papildus iespējas apgūt jaunus tirgus," uzsvēra Nemiro.

Iepriekš valdība lēma Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē no budžeta veltīt nedaudz virs četriem miljoniem eiro. Ministrija LTRK projekta realizācijai bija pārskaitījusi valsts budžeta līdzekļus 499 373 eiro apmērā. Ministrija kopumā par 2018.gadā un šā gada pirmajā pusgadā veiktajiem uzdevumiem ir attiecinājusi izmaksas 222 598 eiro apmērā. 

Neiztērētie budžeta līdzekļi par gatavošanos dalībai izstādē tiks ieskaitīti EM kontā.

Iepriekš līguma laušanu ar LTRK ministrijā skaidroja ar deleģēšanas līguma administratīvi juridisko modeli, kas šāda projekta sagatavošanai ir pārāk smagnējs, laikietilpīgs un neefektīvs gan LTRK kā izpildītājam, gan EM kā procesa uzraugam.

"Noslēgtais deleģēšanas līgums, kurā LTRK uz projekta laiku pārņem valsts pārvaldes funkcijas un atbilstoši ievēro normatīvos aktus kā valsts pārvaldes institūcija, šāda projekta realizēšanai ir bijis milzīgs izaicinājums. Šobrīd jāsecina, ka normatīvais regulējums, kas jāievēro, lai LTRK varētu rīkoties ar valsts budžeta līdzekļiem, ir nepiemērots šāda mēroga projekta realizēšanai," atzina ministrijā.

Tāpat EM norādīja, ka projekta realizēšanā konstatētie riski sasnieguši kritisku līmeni, kas apdraud projekta realizāciju pieņemamā kvalitātē un līdz ar to arī efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izstādes atklāšana plānota 2020.gada 20.oktobrī, savukārt valstu paviljonu iekšdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2020.gada jūlijam. Latvijas paviljona būvniecības process vēl nav uzsākts - līgumi par būvniecību un konstrukciju ražošanu līdz šim nav noslēgti, līdz ar to ir palicis kritiski maz laika paviljona būvniecībai.

Vienlaikus valdība uzdeva līdz šā gada oktobra beigām EM kopā ar Finanšu ministriju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt alternatīvas iespējas Latvijas dalības izstādē Expo 2020 Dubai organizēšanai.

Expo 2020 Dubaijā norisināsies no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim. Plānots, ka tajā piedalīsies 190 valstis.

Ministru kabinets 2018.gada augustā lēma deleģēt LTRK organizēt Latvijas dalību izstādē Expo 2020 Dubai.

Top komentāri

Mākslinieks
M
Mīļie Dubajas LV expo paviljona organizētāji (visvairāk- EM)- lūgums apzināties savu (ne)varēšanu, pārtraukt tērēt valsts līdzekļus un apstādināt Latvijas dalību expo 2020. Ir palicis mazāk kā gads, daļa citu valstu paviljonu jau ir uzbūvēti(!) un noris darbs pie detaļām. 2010g LIAA Ozols mēģināja no Aerodium izspiest kukuli. Tas neizdevās, un paviljons Šanhajā tika veiksmīgi realizēts. 2015g LV paviljons bija pārāk dārgs un ambiciozs priekš Latvijas mēroga. 2020g- parodija par procesu- arhitektūras konkurss norisinājās 10(!) Darba dienās pirms gada... Arhitektu savienība pat ieteica tajā nepiedalīties....
reptilis
r
...nav naudas mediķiem....,tad kāda reputācija:)))????
P
P
Jūs sagrāvāt manu ticību par jaunajiem politikā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pieļaujot dubulto identitāti(27)

Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumam pirms trešā lasījuma ir iesniegti aptuveni 350 priekšlikumu, tajā skaitā divi Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājumi.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē