Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Reirs: Latvijas finanšu sektors joprojām ir lielu pārmaiņu priekšā

Latvijas finanšu sektors joprojām ir lielu pārmaiņu priekšā, trešdien, tiekoties ar ASV Finanšu ministrijas pārstāvi Džefriju Okamoto, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Finanšu ministrijā norādīja, ka tikšanās laikā pārrunāts paveiktais Latvijas ekonomikā un finanšu sektorā, kā arī apspriestas jomas nākotnes perspektīvas.

Tostarp Reirs informēja, ka ir ieguldīts nozīmīgs darbs Latvijas finanšu sektora "kapitālajā remontā". Tas darīts, lai stiprinātu spēju novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu un sasniegtu pilnu atbilstību starptautiskajiem standartiem šajā jomā. Latvija ir apņēmusies nodrošināt stabilu un caurspīdīgu finanšu sektoru kā pamatu ilgtspējīgai izaugsmei un labklājībai.

Ministrs arī norādīja, ka tā ir viena no līdz šim ambiciozākajām finanšu sektora reformas programmām Eiropā.

"Ir paveikts ievērojams progress Moneyval rekomendāciju ieviešanā. Tomēr finanšu sektors joprojām ir lielu pārmaiņu priekšā, ietverot gan ekonomikas pārkārtošanos izvirzītajiem klimata mērķiem un Eiropas ambīcijām šajā jomā, gan arī ņemot vērā visaptverošo digitalizāciju. Tāpat nedrīkst ignorēt iekšzemes un ārējos makroekonomiskās un finanšu stabilitātes riskus. Ciešā sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem cīņā pret finanšu noziegumiem esam apņēmības pilni turpināt iesākto progresu", pauda Reirs.

Ministrs norādīja, ka Latvijai būtiskākie negatīvie riski līdz šim saistījušies galvenokārt ar ārējiem faktoriem. Pasaules ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās, situācija starptautiskajā tirdzniecībā, riski un nenoteiktība saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un augošā nestabilitāte ģeopolitisko konfliktu reģionos, tostarp Tuvajos Austrumos. Viss iepriekš minētais var ne tikai negatīvi ietekmēt izaugsmi, bet arī izraisīt krasas izejvielu cenu svārstības. 

Tāpat tikšanās laikā pārrunāta sagaidāmā banku darbības vides attīstība Latvijā, nerezidentu noguldījumu samazināšana, kā arī ietekme uz Latvijas potenciālo centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF "pelēko sarakstu" - Latvijai un reģionam.

Jau ziņots, ka Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē, tādējādi Latvija ir izpildījusi visas 40 pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF, kuras asociētais biedrs ir Moneyval, rekomendācijas, tostarp septiņas rekomendācijas ir pilnībā atbilstošas, bet 33 - lielākoties atbilstošas. 

Februārī Parīzē notiks FATF plenārsesija, kurā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu valstu sarakstā, kurās ir konstatēti stratēģiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā jeb tā saucamajā "pelēkajā sarakstā". Pašlaik FATF "pelēkajā sarakstā" ir iekļautas 12 pasaules valstis, tostarp no Eiropas - Islande.

 

Top komentāri

VVZ
V
Cik saprotu, tad tupais virpotājkomjaunietis ar jēdzienu "lielas pārmaiņas" saprot pilnīgu sabrukumu? Vispār uz to pusi iet...
Scorseze
S
To ka reieris ir galīgi dumš, domāju, visa jau sen sapratuši, kā arī to, ka kankariņa valdībā nevienam nav nemazākās nojēgas par to ko viņi dara. Vieni vienīgi klauni, kangari, nodevēji un idioti, ko tur vēl teikt!
AKTUĀLI
A
Ministrs norādīja, ka Latvijai būtiskākie negatīvie riski līdz šim saistījušies galvenokārt ar ārējiem faktoriem. Pasaules ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās, situācija starptautiskajā tirdzniecībā, riski un nenoteiktība saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un augošā nestabilitāte ģeopolitisko konfliktu reģionos, tostarp Tuvajos Austrumos. Viss iepriekš minētais var ne tikai negatīvi ietekmēt izaugsmi, bet arī izraisīt krasas izejvielu cenu svārstības. - ES TIK DAUDZ IZDZERT NEVARU,GODA VĀRDS.Latvijai būtiskākie negatīvie riski līdz šim IR BIJUSI PATI LATVIJAS VALDĪBA.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē