Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rinkēvičs: ES jāturpina palielināt spiedienu, reaģējot uz nelegālo migrāciju no Baltkrievijas

Eiropas Savienībai (ES) jāturpina palielināt spiedienu, reaģējot uz nelegālo migrāciju no Baltkrievijas un notiekošajām represijām pret pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, tiekoties ar Īrijas ministru Eiropas lietās Tomasu Bērnu, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), pirmdien un otrdien darba vizītē Latviju apmeklē Bērns. Viņš tikās ne tikai ar ārlietu ministru, bet arī ar ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu. Sarunu partneri pauda gandarījumu, ka Latvijai un Īrijai izveidojušās ciešas divpusējās attiecības un tās vieno ļoti līdzīga sapratne par galvenajiem ES dienaskārtības jautājumiem un uzticama sadarbība ANO un citās starptautiskajās organizācijās.

Pārrunājot ES un Lielbritānijas attiecības pēc breksita, Rinkēvičs uzsvēra, ka būtu jāizvairās no vienpusējas rīcības, kas varētu mazināt savstarpējo uzticēšanos, un iespējamās problēmas jāatrisina, izmantojot līgumos paredzētos mehānismus. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka dalībvalstīm jāievēro augstākie demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību standarti. Tāpat ārlietu ministrs pauda, ka Latvija ir apņēmības pilna īstenot ambiciozās ES klimata politikas mērķus, lai līdz 2030.gadam samazinātu emisijas.

Savukārt tikšanās laikā ar Kalniņu-Lukaševicu tika pārrunāti tādi jautājumi kā ES rīcība Covid-19 pandēmijas apkarošanā, Eiropas nākotnes konference un ES paplašināšanās. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka joprojām ir ārkārtīgi svarīga cieša reģionāla un ES līmeņa koordinācija par jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju.

Tāpat Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka Eiropas nākotnes konferencē uzsvars liekams uz sasniedzamiem rezultātiem - rīcībpolitikām, kas atbildētu uz eiropiešu vajadzībām, piemēram, ekonomikas atveseļošanu un vienlīdzīgākas un noturīgākas Eiropas izveidi. Konferencei jāturpina fokusēties uz iedzīvotāju iesaisti.

Pārrunājot ES paplašināšanos, parlamentārā sekretāre minēja, ka ES interesēs ir turpināt paplašināšanās politiku ar individuālu pieeju - paplašināšanās valstīm jāpilda noteikti kritēriji, bet ES ir jāpilda savi solījumi, kad šie kritēriji ir īstenoti. Sarunu partneri vienojās turpināt regulāro diskusiju par aktuālajiem ES un starptautiska līmeņa jautājumiem.

ĀM atzīmēja, ka 9.oktobrī aprit 30 gadi kopš Latvijas un Īrijas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kariņš: ES jākļūst par spēcīgu partneri NATO

Latvijai un Igaunijai ir svarīgi, lai Eiropas Savienība (ES) kļūtu par spēcīgāku partneri NATO, šodien pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu žurnālistiem sacīja Latvijas Minis...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē