Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Augstākā izglītība nav partiju cīņu, bet gan ekonomikas sastāvdaļa, turklāt ar labu eksporta potenciālu

RSU prorektors: Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
vecais Kundrāts
v
Jau saņem augstu atalgojumu jeb cierē uz krietni labāku, iesēžoties rektora krēslā?
kas dārzā
k
Ņemot vērā ka pār pēdējiem vadošo augstskolu rektoriem krīt čekas stukaču ēna un redzot, ka augstskolu pārvaldē iespējams slēpjoties aiz smalkiem senatoru tituliem patiesībā ir zinātniskā komunisma celtnieki, par pārvaldes loģiku un nākotni gūti spriest....
Joakims Kampars
J
Gribētos tomēr dzirdēt no tāda amata speca kā notiek pārvaldība augstskolā, piemēram, RSU, un vai administrācijas pārstāvji, t.sk. rektors un prorektori, ir arī augstskolas senātā senatori?
Udo Ulbergs
U
Noteikti ir jābūt specifiskai orientācijai izglītības politikā, lai nevienu vārdu sarunā par augstāko izglītību nepateiktu par zinātnes attīstības līmeni. Padomes, nauda, birokrāti taču nav galvenais sarunā par augstāko izglītību. Ar zinātni mums noteikti jau ir tāpat kā pie mūsu uzticamākajiem partneriem Namībijā, par ciešo partnerību ar kuru nupat iepriecināja "nācijas tēvs". Namībijas bušmeņi un hotentoti lieliski tāpat kā latvieši iztiek bez zinātnes. Tāpēc "nācijas tēva" jaunā draudzība ar Namībiju ir pašā laikā - viens attīstības līmenis, viens dzīves līmenis.
mēģināts nav zaudēts
m
Augstākās izglītības loģika prasa, lai RSU medicīnas fakultāti pievienotu LU MF, bet tā saucamās sociālās studijas aizklapētu. Šī ir loģika, kura tad, kad beidzot Vienotības atzari izputēs, atļaus visiem RSU Kantiem staigāt ar brīnumu sirdī par 3 lietām : kosmosu sevī, zvaigžņoto debesi virs galvas, un brīnišķīgo ideju pievienoties LU zinātnes un Tēvijas vārdā.
loģika pāri visam
l
Tur šaubu nav, ka tās abas augstskolas ir jāapvieno, jo humanitārās, sociālās un veselības aizsardzības programmas faktiski dublējas. Un būs krietns žūksnis naudas ietaupīts ar ko finansēt, piemēram, doktorantūru. Pašreizējā situācija ir padomju laika atrauga.
  • 4
  • 0
.
.
Loģika vienkārša- ļaudīm no austrumu valstīm sakārtot uzturēšanās atļaujas un iekasēt no viņiem "mācību maksu". Naudiņa ripo, un vadība var pirkt villas Kanāriju salās. Pārējais ir nesvarīgi.
Diletanti
D
To, ka Latvijā pašlaik dilentanti reformē (grauj) universitātes, prorektors pateica pilnīgi pareizi !!
Grietas Apanausks
G
Kā sadalās diletantu skaits starp augstskolu prorektoriem?
  • 3
  • 0
Tālis
T
Nauda seko studentam - kārtējais grābeklis uz kā uzkāpt! To jau izdarīja vispārējās izglītības jomā un rezultātu notiek cīņa par "dvēselēm", lai tikai noturētu savējos. Augstākajā izglītībā tas būtu vēl vienkāršāk - saņēmis valsts dotāciju un jaunietis dosies studēt tur, kur mazākas prasības un ... "ražosim" nezinīšus, ka tas notiek, piemēram, tiesību zinātnēs. Ir juristi - nezinīši!
citu vidū
c
Un kāda ir Latvijas augstskolu pārvaldības loģika?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Policejiskā Latvija...(7)

Valdības šonedēļ pieņemtais lēmums, ka pēc ieceļošanas Latvijā no virknes Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā, radīja ne tikai lielu apjukumu ar šādu lēmumu izpildi saistītajās...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē