Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Skride: slimnīcas jāvada centralizētāk

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
tādi esam
t
Vai šis ārsts un vienlaikus deputāts patiešām neapjēdz, ka Latvijā mediciniskos pakalpojumus SAVLAICĪGI jau vairs nevar saņemt pat par samaksu, bet, lai tiktu pie laba speciālista, nepieciešama gan NAUDA un PAZĪŠANĀS.
P
P
Piekrītu;no Briseles vai Vašingtonas.
ee
e
Ja Saeimas deputātu skaitu saīsinātu uz pusi, paliktu pāri čupa naudas, ar kuru varētu sadarīt daudzas labas lietas.
kalašnikovs
k
Kārtējais auns vāvuļo!
utt
u
Rakstā skaidri pateikts. Ārstu un medmāsu nav tāpēc, ka nav pienācīgu algu. Un nevis tāpēc, ka N slimnīcai slinka Valde. Ir nauda- ir ārsti, nav naudas- nav ārsti. Ārsts šodien nestrādās, ja nesaņems uz rokas 2000 Eu. Jāmācās 12 gadi. Un nikni. Visi var pamēģināt!!! Negribēsim maksāt- mūsu ārstus un medmāsas aicina darbā visas kaimiņvalstis. Tur maksā. Somi maksā uzreiz 4000 plus dzīvoklis. Vesels bars no Latvijas strādā. Negribam maksāt- ārstēsimies ar Intrenetu, dievvārdiem vai indiešu ārstiem UK.
rekur
r
Virs slimnīcām grib izveidot Supr-valdi vai Slimnīcu ministriju. Un administratīvie izdevumi pieaugs par kādiem 10 miljoniem. Bet stāvoklis slimnīcās nemainīsies. Ar birokrātiskiem pārkārtojumiem uzlabot medicīnu nav iespējams.
Irlielāmērāticams
I
ka Daugavpils un arī Jēkabpils situācija skaidri norāda, ka slimnīcas ir jāvada Veselības ministrijai , nevis tautas neprātā savēlētiem vietējo pašvaldību bosiem.
Dauņeksterminators
D
Pēc loģikas sanāk tā - tiek prasīts, lai slimnīcas valdes priekšsēdētājs būtu mediķis... tātad pašvaldības vadītājam arī jābūt mediķim, jo kā gan viņš var pieņemt ar slimnīcu saistītus lēmumus?
 • 8
 • 0
Piekrītu
P
Medicīna un izglītība ir jomas, kas jāpārvalda valstij. Nabagmājas, pabalsti, varbūt, pirmskola - ir pašvaldības lauciņš.
 • 12
 • 1
kataklizma
k
Slimnīcas jāvada tā lai varētu daudz zagt.
Beidz
B
Tad jau RAKUS šoferītim 8 000 mēnesī nesanāks !
nožēlojami!
n
Vinķele kopā ar Skridi bezatbildīgi izgāza iepriekš pieņemto likumu, kad nodokļu nemaksātājiem, lai saņemtu valsts finansētu ārstēšanau, bija jāpiedalās ar saviem maksājumiem . Tagad naudas nav, un Vinķele apklususi. Nožēlojami.
Zahars
Z
Par šo gan paldies Viņķelei un Skridem ! Vismaz vairs neesam Eirpas apsmiekla objekts - 2 grozu grūgalvīši. Arguments par iekasēšanas pieaugumu neiztur kritiku.
 • 3
 • 4
zahars
z
Varbūt derēja pasākumus saplānot, vairākus gadus uz priekšu, parēķināt.... iepriekš vienoties ar dalībniekiem. Patreiz izskatās kā pirmsklasnieki, kas viens otru pārbļaujot mēģina atbildēt uz skolotājas jautājumu.
viedais
v
Tur tajā medicīnas nozarē vajadzētu auditu, lai noskaidrotu, kur paliek nauda. Budžets būtiski tiek kāpināts katru gadu. 2019.gadā iedeva 87 miljonus algu paaugstināšanai. Tagad vajagot vēl. Kopumā veselības budžets ir lielāks par aizsardzības budžetu, ap 800 miljoni, bet viss ir slikti un paliek vēl sliktāk. Jo vairāk dod naudu, jo paliek sliktāk, pakalpojumi paliek nepieejamāki, medmāsas mazāk,. slimnīcas mazāk, rindas lielākas. Tas ir lielais un neatbildētais jautājums - kur paliek visa veselības nozares nauda? Pirmā atbilde, kas nāk prātā - tā tiek primitīvi izzagta caur dažādām fiktīvu pakalpojumu, fiktīvu pacientu, fiktīvu būvniecības līgumu, fiktīvu medikamentu iepirkumu, dažādu sadārdzinājumu shēmām. Acīmredzami, ka nauda līdz tai paredzētajiem mērķiem nonāk niecīgā apjomā, jo pa ceļam 90% tiek nozagti. Tāpēc visu laiku galapatērētāji sūdzas par sliktu un nepieejamu medicīnu.
Margarēta
M
Tajā pašā laikā mēs nemitīgi ziedojam: vēl pavisam nesen ziedojām pat mūsdienīgai, iedarbīgai C hepatīta ārstēšanai, jo Latvijā valsts izvēlas apmaksāt nelietderīgus, novecojušus medikamentus ar briesmīgām blaknēm, kas arī jāārstē. Vēl aizvien ziedojam bērniem normāliem dzirdes aparātiem, jo valsts izvēlas par dārgu naudu nopirkt lūžņus, kādus nekur pasaulē, pat Āfrikā, vairs neiepērk un nelieto. Ziedojam pat gultām, lai vecāks, kam saslimis zīdainis, uzturoties slimnīcā nakti var pavadīt gultā, nevis uz grīdas blakus savam bērnam. Toties mums ir megadārgas un megasliktas IT sistēmas, ko taisījuši Čakšas bērneļu tēvi un vecākie bērneļi par miljonu miljoniem ES un LV finansējuma. Mums ir ļoti labi apmaksātas slimnīcu valdes un vadītāji ar algām, kas daudzkārt pārsniedz ministra un prezidenta algu. Mums ir bardaks, kas ļauj izveicīgākiem ārstiem privātparksēt ar valsts iepirktu aparatūru valsts uzturētās slimnīcu telpās....
 • 15
 • 0
.
.
Veselības aizsardzībai budžets ir nevis 800 miljoni, bet 1,2 miljards. Slimnīcu valdes locekļu gada alga ir ap 100 tūkstošiem gadā (skat Čaškas deklarāciju pirms ministrēšanas!), kur tad padomes, visas ministrijas un n-tās aģentūras! Nerunājot nemaz par visādām megabūvēm ar dārgām fasādēm un nelitderīgiem būvapjomiem. Nauda tiek izvazāta.
 • 21
 • 0
Patiesība
P
Cik patiesi un precīzi teikts- jo vairāk dod naudu medicīnai, jo sliktāk tiek tā izlietota, pareizāk- masveidā izzagta!!!
 • 14
 • 0
P
P
Kārtejais murgojuma izaicinājums.
Koncentrēt
K
Slimnīcu darbību vajag koncentrēt, nevis izkaisīt pa visu Latviju, tad arī kvalificētu darbinieku pietiks. Lielāko daļu pārprofilēt par aprūpes iestādēm, dienas stacionāriem utt.
>:-)
&
Jā ! Tieši no kapiem, bez starpniekiem ! Tranzītā caur slimnīcu .

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vieni izsargājas, bet citi...(14)

Jaunā ļaunā vīrusa izplatīšanās cilvēku dzīvi visā pasaulē izmainījusi tik radikāli kā nekas iepriekš miera laikos.

Laiks savā ziņā ir pagriezts atpakaļ(7)

Pastāv iespēja, ka Covid-19 pandēmijai, neraugoties uz tās izraisītajām globāla mēroga negatīvajām sekām, it īpaši tautsaimniecībai, stratēģiski var izrādīties arī nosacīti pozitīvs efekts.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē