Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tērauda: Tautiešu atgriešanos Latvijā veicinātu izglītības diplomu savstarpēja atzīšana ES

Tautiešu atgriešanos Latvijā veicinātu izglītības diplomu savstarpēja atzīšana Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

"Eiropas izglītības telpas attīstīšana ir viens no būtiskākajiem jautājumiem augstākās un vidējās izglītības kontekstā ES dalībvalstīs. Mērķis ir līdz 2025.gadam panākt savstarpēju atzīšanu diplomiem, kurus izsniegusi ES akreditēta izglītības iestāde, taču aicinām nekavēties un panākt savstarpēju atzīšanu iespējami drīz," par Tēraudas pozīciju aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Eiropas lietu komisijas deputāti šodien sēdē aicināja Izglītības un zinātnes ministriju negaidīt 2025.gadu un pēc iespējas ātrāk ieviest vienpusēju diplomu atzīšanu Latvijā nozarēs, kurās tam nav būtisku šķēršļu, sacīja Tērauda, papildinot, ka tas atvieglotu un veicinātu gan tautiešu atgriešanos Latvijā, gan arī ārvalstniekiem palīdzētu iekļauties Latvijas augstākās izglītības sistēmā. 

Komisijas priekšsēdētāja atzīmēja, ka tas būtu pusceļš uz galveno mērķi - abpusēju diplomu atzīšanu, kas novērstu šķēršļus ārvalstniekiem un tautiešiem studēt Latvijā un ļautu būt drošiem, ka iegūtā izglītība būs konkurētspējīga arī citās ES dalībvalstīs.

Sēdē komisija apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta padomes sanāksmei, kā arī Ekonomikas un finanšu padomes sanāksmei, kas 8.novembrī norisināsies Briselē. 

Top komentāri

ļuļa
ļ
protams, tautieši neatgriežas dēļ diplomiem, nevis tāpēc, ka te valda bardaks, terors no VID puses, nejēdzīga nodokļu politika, drausmīga birokrātija, pilnīga sociālā nedrošība un nepārtraukta traucēšana taisīt biznesu. prātiņ nāc mājās! un šitā kundze vēl algu saņem?
zvirbulēns
z
Jā, jā, sorosīti rullē, Terauda vālē kopā ar visu to komisiju....prātiņ, nāc mājās...Latvijas interesēs kā reizi būtu nepielīdzināt diplomus! Ja pielīdzinās, tad 1) uz ES valstīm aizplūdīs vēl šeit palikušie jaunie speciālisti, kuri šeit ir daudz augstākā līmenī par ES valstīs gatavotajiem (ES valstu valdību dauņi, kuri negrib pielīdzināt, domā, ka Latvijā ir slikti mācīti speciālisti ) 2) uz šejieni plūdīs ES valstu idiņi ar pielīdzinātiem diplomiem, un sāks pumpēt te savas tiesības, kaut pat par sētniekiem šos labāk neņemt! Kā var tik pretlatviski strādāt, Tērauda????
Tija
T
Terauda, vai tu esi tik debila, ka nesi par siem gadiem sapratusi, ka Latvijas valsti, lai ari izglitiba ir nojata un noplicinata, sakot ar debilo idiotu Andri Piebalgu vadiba, kurs uzstaja, ka Latvijas skolas nav jamaca matematika, fizika, kimija...., tacu, tomer Latvijas izglitibu butu sapratigi pielidzinat citu ES izglitibas, kura ir krietni zemaka limeni. Ta ka Terauda labak pakluse....
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cik rūgta pēcgarša draud Latvijai?(8)

Varam ieklausīties Pasaules Veselības organizācijas (PVO) paziņojumos un viedokļos, bet varam, protams, tos arī ignorēt un nedaudz izsmiet. Sevišķi, zinot visu neseno vēsturi, tajā skaitā ASV pausto a...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē