Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Vējonis: Kompetencēs balstīta vispārējā vidējā izglītība cels arī augstākās izglītības kvalitāti

"Latvijas augstākās izglītības kvalitāti nevaram skatīt atrauti no visas izglītības sistēmas. Iegūtās zināšanas un prasmes vispārizglītojošās skolās ir cieši saistītas ar augstākās izglītības jomu, jo nosaka jauniešu iespējas izvēlēties noteiktu profesionālo ceļu turpmākajā dzīvē. Kompetencēs balstītas pieejas ieviešana vispārējā vidējā izglītībā pozitīvi ietekmēs un kopumā cels arī augstākās izglītības kvalitāti Latvijā," atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās Rīgas pilī ar Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku.

Valsts prezidents un rektors bija vienisprātis, ka šodien gan vispārējā, gan augstākajā izglītībā ir kopīgi izaicinājumi – demogrāfija un satura kvalitātes nodrošināšana. Tāpēc īpaši būtiski pilnveides procesā uzmanību ir veltīt visai izglītības jomai, neatraujot vispārējo izglītību no augstākās, kas ir noslēdzošais šīs sistēmas posms.

"Zinātnei ir nozīmīga loma Latvijas ekonomikas turpmākajā attīstībā. Svarīgi turpināt darbu pētniecības kapacitātes celšanā dažādās Latvijas universitātēs. Atzinīgi vērtējama Latvijas Universitātes īstenotā pieeja: izstrādāt mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, kurus iespējams nākotnē komercializēt," tikšanās laikā atzīmēja Vējonis.

Turpinot konsultācijas par augstākās izglītības jomas izaicinājumus un iespējamiem to risinājumiem, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamajā nedēļā plāno tikšanās arī ar citu Latvijas augstskolu vadītājiem.

Top komentāri

aa
a
KOMmpetencēs balstīta izglītība. Ko tas īsti nozīmē? Valsts valodas centrs, piedaloties latviešu valodas zinātniekiem, ir devis svešvārda "kompetence" skaidrojumu, visādas svešvārdu vārdnīcas arī ir. Taisni tāpēc nav skaidrs. Lieto pa labi, pa kreisi, bet nozīme nav skaidra.
rekur
r
Varbūt vispirms sakārtot Pamatskolas izglītību? Puse 9. klases beidzēju to knapi izvelk...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 164

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē