Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Vējonis: Kompetencēs balstīta vispārējā vidējā izglītība cels arī augstākās izglītības kvalitāti

"Latvijas augstākās izglītības kvalitāti nevaram skatīt atrauti no visas izglītības sistēmas. Iegūtās zināšanas un prasmes vispārizglītojošās skolās ir cieši saistītas ar augstākās izglītības jomu, jo nosaka jauniešu iespējas izvēlēties noteiktu profesionālo ceļu turpmākajā dzīvē. Kompetencēs balstītas pieejas ieviešana vispārējā vidējā izglītībā pozitīvi ietekmēs un kopumā cels arī augstākās izglītības kvalitāti Latvijā," atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās Rīgas pilī ar Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku.

Valsts prezidents un rektors bija vienisprātis, ka šodien gan vispārējā, gan augstākajā izglītībā ir kopīgi izaicinājumi – demogrāfija un satura kvalitātes nodrošināšana. Tāpēc īpaši būtiski pilnveides procesā uzmanību ir veltīt visai izglītības jomai, neatraujot vispārējo izglītību no augstākās, kas ir noslēdzošais šīs sistēmas posms.

"Zinātnei ir nozīmīga loma Latvijas ekonomikas turpmākajā attīstībā. Svarīgi turpināt darbu pētniecības kapacitātes celšanā dažādās Latvijas universitātēs. Atzinīgi vērtējama Latvijas Universitātes īstenotā pieeja: izstrādāt mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, kurus iespējams nākotnē komercializēt," tikšanās laikā atzīmēja Vējonis.

Turpinot konsultācijas par augstākās izglītības jomas izaicinājumus un iespējamiem to risinājumiem, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamajā nedēļā plāno tikšanās arī ar citu Latvijas augstskolu vadītājiem.

Top komentāri

aa
a
KOMmpetencēs balstīta izglītība. Ko tas īsti nozīmē? Valsts valodas centrs, piedaloties latviešu valodas zinātniekiem, ir devis svešvārda "kompetence" skaidrojumu, visādas svešvārdu vārdnīcas arī ir. Taisni tāpēc nav skaidrs. Lieto pa labi, pa kreisi, bet nozīme nav skaidra.
rekur
r
Varbūt vispirms sakārtot Pamatskolas izglītību? Puse 9. klases beidzēju to knapi izvelk...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 594

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Margināļu kratīšanai drosmi nevajag(3)

Aizturot un izkratot Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu un ap viņa partiju KPV LV esošo raibo kompāniju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir pamatoti vērsies pret daudzu Latvijas ...

Skandāla ēnā

Gribot vai negribot, bet valsts Saeimas un KNAB personā nodrošinājusi bezmaksas reklāmas kampaņu vienai no partijām, kas pretendē uz varai alternatīvo politisko spēku nišu. Jau tagad ziņu un arī disk...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē