Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Olafam Libermanim ir vairāk nekā 30 gadu pieredze mikroķirurģijā, tomēr arī viņš atzīst, ka tad, ja Latvijā sāktos karš, viņš uzreiz nebūtu gatavs operēt ievainotos.

Visu centralizējam. Kas notiks, ja šis centrs izies no ierindas?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nejēga
N
Nevajag centrus likt ierindā. Vai esi krievs, ka tev šajā gadijumā ierinda vajadzīga?
Rētainis
R
Nav pirmais raksts ar šo kungu. Sācis aktivizēties. Rodas sajūta, ka grib kaut ko izkarot mikroķirurģijas frontē, un ka ar kaut ko nav apmierināts, kaut kas grauž. Cita starpā, izdzīvošanas pamatā ir spēja adaptēties, ja miera laikā ārstē ar kaujas lauka metodēm, tad pacientam tas nozīmē sagandētu dzīvi. Jauki jau, ja pacients tiek atvests sakropļotā stāvoklī - vienmēr var atrunāties... Cita lieta, ja pacientam ir izvēle un var, piemēram, endoskopiski operēt, nevis uzšķērst ķermeni, tad jābūt absolūtam, totālam nelietim, lai gānītu izvēli par labu pirmajai metodei.
Starp diviem grāvjiem >> Rētainis
S
Kad endoskopiskā operācija noiet greizi un nespēj vairs palīdzēt, bet dežūrķirurgs ir meitene, kas māk tikai endoskopiski, bet nemāk konvencionāli operēt tad tiešām ir vakars uz ezera. Tad nav vairs rētainis, bet sanāk kaulainis.
 • 1
 • 0
Var
V
būt žurnālisti pacenstos un šādas tēmas apspriestu ar speciālistiem- NBS medicīnas ārstiem, kuri ir reāli piedalījušies ievainotu cilvēku ārstēšanā?...
manuprāt
m
tas gan būtu jādara ne žurnālistiem bet Veselības un Aizsardzības ministriju speciālistiem...Diemžēl tie speciālistu-blatmaņi-tādi pašvaki savu pienākumu pildīšanā, toties stipri uz blatiem un intrigām..
 • 0
 • 0
utt
u
Vai jūs neredziet, ar kādu ātrumu kustās mūsu dzīve. Cik ātri pārvietojās auto, vilcieni, lidmašīnas. Pāris stundas un mēs esam Londonā. Ar kādu ātrumu pārvietojās informācija,nauda, preces un pārejais. Šodienas, karš jebkurā veidā arī kustās 20x ātrāk nekā Sendienās. Kas arī no Rīta neiesāktos, ap Pusdienas laiku viss sen būs beidzies. Bet mums te- fronte, aizmugure, evakuācija hospitāļi un citi atribūti, ko kino redzēja mūsu vecmāmiņas. Nu nedzīvojam mēs kinopasaulē,bet realitātē, kura kustās mežonīgi ātri.
Nejēga
N
Tad jāsūta mācīties uz Krieviju, jo tur lielākā, labākā pieredze!
 • 0
 • 0
TTC>utt
T
Mēs neredzam: Ja Tu redzi-tad paskaidro neredzīgajiem..
 • 0
 • 1
Vienādi visos laikos
V
cilvēki mirst un cieš no sāpēm, neatkarīgi no tehnoloģiju progresa vai pasakām par virtuāliem kariem. Kā būtu - 21. gs. nonākt situācijā, kad zināšanu vai iemaņu trūkuma dēļ nevar saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību.
 • 4
 • 0
rekur
r
Mēs dzīvojam 21. gs, bet karot gribam, kā pirms 100 gadiem. Visus apbur Akmens laikmets un Viduslaiki. Ja ticēt , tam ko saka amerikāņu eksperti Mūdienu karš ir Tīkla- centrisks un uzbrukuma objekts ir pretinieka tīkli. Tā to redz amerikāņi. Karš ir radio-elektronisks un jautājums ir par to, kurš pirmais atslēgs pretiniekam, elektrību, radio, TV, internetu mobīlos un analogos sakarus, gāzi, ūdeni un elektrību. Ievainoto un kritušo šādā karā nav. Var pat noticēt, ka jūs nekad neieraudzīsiet pretinieku. Kara ilgums 2 stundas. Jā, ir alternatīva kodolkarš. Bet,tur arī mikroķirurģija nebūs vajadzīga.
h2o
h
Viss jau labi bet cik daudz LV infrastruktūras ir datorizēta un tiek centralizēti pāvaldīta? Osta,dzelzceļš,elektrība,gāze tikai kā izslēdz tikpat ātri Restartē....tapeic jau arī drošāk ir bombardēt ,vecā labā bumba,raķete....droši ,efektīvi un ar garantiju nebūs nēkādas restartēšanas bet tikai jauna būvniecība.
 • 0
 • 0
Krams
K
Skaisti, Tīklā bāzēti kari utt. ,bet jaaceras ka katrs karo ar to kas IR.....Tīklā bāzētā, aprobežojas ar 6-7 valstīm un tikai 4 no tam ir NATO ! Tad nu pārejie Gruzija ,Ukraina utt. tādas NATO valstis kā Ungārija ,Polija ,Čehija, Vācija ,Spānija ,Portugāle,Grieķija ,Turcija karo kā nu prot un var. Ukraina .....,Turcija -Sīrijā.... Tie kuri netur cieņā ''Si Vis Pacem Para belum'' pēcāk maksā dārgggi LATVIJA ,Ukraina utt.
 • 0
 • 0
Z Līvmane
Z
Nu te ir jautājums valstiskā līmenī, vai svarīgiem infrastruktūras objektiem ir strādāt spējīgi ģeneratori un degvielas rezerves, kaut vai diennaktij pirmajai
TrollisJT
T
Par kaut kādu jel cik reālu gatavību karam ... ar iebildēm, bet , tomēr... varētu runāt vienīgi tad, ja divi stingeri stāvētu katra zemessarga mājā, ātri pieejamā vietā.
biedri TrollisJT
b
Nepiz.....iii: Lučše jed na Rodinu!
 • 0
 • 1
Alnis
A
Cilvēka, kas neoperē vismaz 5 gadus, viedoklis var būt tikpat interesants, kā jebkura cita cilvēka viedoklis. Virsraksta māksla..
Viņš
V
Viņš neoperē vismaz 15 gadus un pārtiek no Ārstniecības Riska fonda summām - par katru vinnētu lietu , kur bijušas ārstniecības kļūdas, no pacienta pēc paša sacerēta līguma nosmeļ 50% no atlīdzības. Čempions dažādu sūdzību sacerēšanā, cilvēks, kas barojas no citu nelaimēm. Izcils stāstnieks un demagogs.
 • 0
 • 1
Smējējs
S
Bija laiks, kad cilvēki cieta no zobenu, bultu, kaujas cirvju un pīķu radītām brūcēm. Tad ķirurģiju aizstāja lūgšanas un tautas medicīna. Tad nāca šauto un spridzināto brūču laiki un mūsdienu frontes ķirurģijas attīstība. Atomkara apstākļos nebūs kauju frontes līnijās un savainojumi būtu pilnīgi citādi, nekā iepriekšējo karu apstākļos. Risinājums pret kara radītiem savainojumiem meklējams nevardarbīgas, neagresīvas komunikācijas attīstībā, sabiedrisko zinātņu attīstībā. Laiks saprast, ka karš un revolūcija - tās ir cilvēcisko attiecību katastrofas situācijas, kurās nav nekā diža, cēla un skaista. Karus rada cilvēku agresivitāte. Nēsāšanās ar militāristiskas varonības slavināšanu Otrajā pasaules karā ir patoloģiska un bīstama. Černobiļas katastrofa bija cilvēku tehnisko darbību radīta, katastrofā nebija nekā diža, cēla, tautas slavu vairojoša. Avārijas seku likvidatori bija varonīgi un pašaizliedzīgi, bet sabiedrības izturēšanās pret likvidatoriem ir nepateicīga un brīžiem necienīga.
līga
l
Karam gatavi, vai vismaz gatavāki, ir tikai agresori. Pārējie var un viņiem jāgatavojas aizsardzībai kā vien iespējams. Domāju, ka šeit centrālā loma jāuzņemas Aizsardzības ministrijai un nav izslēgts, ka viņi jau šajā virzienā strādā.
latvietis
l
Arī Ukraina negatavojās karam 2014 gadā....
Enģeļa viesis:
E
Jau ir izgājis no ierindas ...pareizāk sakot nekad nav bijis :))) jo tāds bija plāns, lai nav vainīgo
Jansons
J
Saglabāt saspīlējumu ir radikālo politiķu interesēs abās pusēs. Aiz viņiem parasti stāv ieroču ražotāji. Amerikāņi nevēlas zaudēt stiprākā statusu un ietekmēt lielāko daļu pasaules valstu politiku. Un galvenokārt ar dabas resursiem bagātās valstis izlaist no savas ietekmes.
oops
o
Cik gadus jau komentēju - kara gadījumam padumLatvijas iedzīvotājiem un leļļu zaldātiņiem jāprot tikai viens - saprast komandu ''ruki vverh''. Pārējais no viņu gribēšanas-negribēšanas nav atkarīgs, LOL.
J.Šveiks
J
īsts kara lauka ķirurgs var būt gaļas izcirtējs no centrāltirgus , vīņš mācēs noņemt sadragāto kāju vienā paņēmienā , jo daudzreiz to darījis ar cūku kautķermeņiem , locītavas cilvēkiem nearko īpaši neatšķirās no lopa , skuķis protams nebūs karalauka ķirurgs , labākajā gadījumā varēs uzticēt apmainīt pīles un nārām gulošajiem

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 1244

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ušakova un Pūces sarunātā cīņa(1)

Tas, ar ko caur skaļiem, bet savā būtībā bezsatura virsrakstiem kopš janvāra nodarbojas Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) un pašvaldību ministrs Juris Pūce (Latvijas attīstībai), sportā tiek dēvē...

RSU rektors: Izglītības lauva gatavojas lēcienam(1)

Par pasaules tendencēm zinātnē un medicīnā un to nozīmi Latvijas attīstībā ar Rīgas Stradiņa universitātes rektoru, akadēmiķi un habilitēto medicīnas doktoru profesoru Aigaru Pētersonu sarunā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē