Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

12. februāris, 2019

LNT: FKTK uzskata, ka ABLV pašlikvidācijas procesu kavē Kontroles dienests(6)

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc kavējās pašlikvidācijas procesā esošās ABLV bankas lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijas apstiprināšana, ir Kontroles dienesta vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT ziņām teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

Gripas intensitāte turpina pieaugt; miruši vēl 12 cilvēki

Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte, lai gan nedaudz, tomēr turpināja palielināties, turklāt slimība nedēļas laikā laupījusi vēl 12 cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.

Meja lūdz parlamentam papildus laiku Brexit sarunām

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien lūgusi parlamenta deputātiem dot vairāk laika, lai panāktu deputātu noraidītās Brexit vienošanās grozījumus sarunās ar Briseli.

Pērn no Nīderlandes uz Latviju pa pastu sūtīta viltota nauda

Valsts policija (VP) pērn konstatējusi gadījumus, kad no Nīderlandes uz Latviju pa pastu tiek sūtīta viltota nauda - bezkontakta pieeja šādu noziegumu veikšanai ir jauns fenomens, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā nevienam apsūdzētajam neprasa cietumsodu(7)

Tā dēvētajā Bērnu slimnīcas lietā valsts apsūdzības uzturētāji šodien noslēdza savu debašu runu, lūdzot tiesu atzīt apsūdzētos par vainīgiem un tiem piemērot dažādus sodus - nosacītu brīvības atņemšanu, naudas sodus un mantas konfiskāciju, aģentūrai LETA pastāstīja lietas prokurors Māris Leja.

Valmierā noskaidroti Latvijas čempioni 10 dejās

Pagājušajā nedēļas nogalē Vidzemes Olimpiskajā sporta centrā Valmierā tika aizvadīts šī gada otrais Latvijas čempionāts sporta dejās, ko rīkoja SDK Saltāre sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju (LSDF). Valmierā tika noskaidrot labākie pāri daudzcīņā jeb 10 deju programmā (5 Standartdejas+5 Latīņamerikas dejas). Ar diviem tituliem septiņās grupās izcēlās Daces deju skola un Škutāna deju skola, bet pa vienai uzvarai nopelnīja Deju Studija 7, Viva un SDK Estētika, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Krievijas karavīriem aizliegs lietot viedtālruņus © DIENA(7)

Krievijas Valsts dome otrdien otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas aizliegs karavīriem izmantot iekārtas, kuras var ierakstīt un saglabāt informāciju, gan dalīties ar specifisku informāciju sociālajos medijos, ziņo Meduza.

Buceniece: Eksportam priekšā izaicinājumiem pilns gads(1)

Eksporta izaugsmes palēnināšanos pērn varēja novērot gan preču, gan pakalpojumu pusē. Gada pēdējais mēnesis uzrādīja vienu no vājākajiem sniegumiem visa gada garumā. Gan preču, gan pakalpojumu eksportā decembrī iezīmējās mīnusi salīdzinājumā ar situāciju gadu iepriekš. Preču eksporta vērtība samazinājās par 1,3% (Centrālās statistikas pārvaldes dati), savukārt pakalpojumu eksports eiro izteiksmē saruka par 4,9% (Latvijas Bankas dati).

Izveido apakškomisiju ar Latgali saistītu jautājumu izskatīšanai(2)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien nolēma izveidot apakškomisiju ar Latgali saistītu jautājumu izskatīšanai un aicināt Saeimas frakcijas līdz 21. februārim deleģēt savus pārstāvjus darbam apakškomisijā, vēsta Saeimas Preses dienests.

Bukmeikeri nosaukuši divas galvenās Čempionu līgas favorītes

Futbola prognožu izteikšana reti kad ir parocīga nodarbe, it sevišķi UEFA Čempionu līgā, kurā vienas komandas sezonu var sagraut viena neveiksmīga spēle. Totalizators Betsafe piedāvā paraudzīties uz futbola prognozēm no cita skatu punkta, proti, balstoties tikai un vienīgi uz bezkaislīgo statistiku. Betsafe analītiķu komanda savā pētījumā iekļāvusi vairāk nekā 60 tūkstošus spēļu rezultātu un norāda, ka statistiski lielākās izredzes triumfēt 2018./19. gada Čempionu līgā ir Spānijas Barcelona vai Anglijas Liverpool komandām.

FOTO: Mākslinieki Neiburga un Eglītis radījuši laikmetīgās mākslas objektu no kūdras

Turpinot pērn aizsākto purva tēmu, kas atspoguļojās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālei radītajā instalācijā Ligzda un netradicionālajā izstādē Mazsālīti garie gurķi, mākslinieki - Katrīna Neiburga un Andris Eglītis šogad radījuši 130 m2 plašu mākslas objektu no kūdras. Tas februāra beigās nesīs Latvijas vārdu pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē Mobile World Congress (MWC) Barselonā, informēja projekta pārstāve Marta Lagzdiņa.

Nozare vēlētos pārskatīt ierobežojumus reklamēt azartspēles un alkoholu

Latvijas Reklāmas asociācija un Latvijas Raidorganizāciju asociācija mudina Saeimu pārskatīt noteiktos reklamēšanas ierobežojumus virknei preču un pakalpojumu, tostarp azartspēlēm un alkoholam, uzsverot, ka pašreizējais regulējums nav veicinājis sākotnējā mērķa sasniegšanu un radījis zaudējumus medijiem.

Grozījumi veicināšot tabakas izstrādājumu nelegālā tirgus pieaugumu © DIENA(9)

Trešdien, 13. februārī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā skatīs likumprojektu Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kur cita starpā plānots lemt arī par priekšlikumu aizliegt izvietot tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, kā arī elektroniskās smēķēšanas ierīces, to uzpildes tvertnes un preču zīmes pircējam redzamā veidā.

Dirty Deal Teatro gaidāma pirmizrāde Valtera Sīļa iestudējumam Pēc grāmatas motīviem

Dirty Deal Teatro, 27. un 28. februārī, plkst. 19 pirmizrādi piedzīvos režisora Valtera Sīļa veidotā sonāte skatuvei četrrocīgi Pēc grāmatas motīviem, kasstāstīs par pusmūža aktiera atmiņu izvērsumu, kur dažādās draudzības gan ar cilvēkiem, gan mākslas darbiem ietekmē viņa izvēles dzīves ritumā, informēja teātra pārstāve Māra Uzuliņa.

Latvijas Nacionālā opera un balets rīko konkursu skolēniem Ceļojums uz Operu

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas un baleta mākslu, jau sesto gadu VSIA _Latvijas Nacionālā opera un balets aicina 9. līdz 12. klašu skolēnus piedalīties konkursā Ceļojums uz Operu, kas šogad veltīts topošajiem baleta jauniestudējumiem Hamlets un (Ne)stāsti man pasakas, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

PwC: Latvijas nonākšana Moneyval "pelēkajā sarakstā" var radīt plašu ietekmi uz valsts ekonomiku(1)

Ja Latvijai nesekmēsies ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval ziņojumā identificēto problēmu risināšanu, Latvija var kļūt par pirmo Eiropas Savienības valsti, kas iekļauta "pelēkajā sarakstā" un tādējādi ietekme uz ekonomiku varētu būt relatīvi plaša, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem stāstīja starptautiskā auditfirma PricewaterhouseCoopers (PwC) valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Latvijā dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem būs jāreģistrējas

Otrdien, 12. februārī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu Grozījums Imigrācijas likumā, kas paredz noteikt kārtību, kādā Latvija turpmāk varēs uzturēties tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā. Izmaiņas paredzētas saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

OIK atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro izvērtēs advokātu birojs Ellex Klavins(13)

Valdības sēdē otrdien Ekonomikas ministrija informējusi par neatkarīga trešās puses izvērtējuma par obligātā iepirkuma mehānisma atcelšanu un izmaksātā atbalsta atgūšanu tiesiskā ceļā būtību un jautājumiem, par kuriem lūgs sniegt juridisku vērtējumu. Ministrija noslēgs līgumu ar zvērinātu advokātu birojs Ellex Klavins, kas tirgus izpētes ietvaros iesniedza piedāvājumu ar zemāko cenu un pauda gatavību minēto izvērtējumu veikt divu nedēļu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Plānotā līguma summa – 8712 eiro (bez PVN), vēsta Ekonomikas ministrija. *(EM).

Vegānfestivāls šogad noritēs Esplanādē

Jau trešo reizi noritēs biedrības Dzīvnieku brīvība rīkotais videi draudzīgo garšu pasākums Vegānfestivāls, kas visas dienas garumā notiks 24. augustā. Kā norises vieta šogad izvēlēta Esplanāde.

Kalendārs

Februāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10