Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

6. jūlijs, 2022

Nedēļas nogalē sāksies mākslas festivāls Cēsis 2022

Sestdien, 9. jūlijā, Cēsīs tiks atklāts sešpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, atklāšanas dienā piedāvājot apmeklēt trīs vizuālās mākslas izstādes: Zilā līča māja, Bruno Vasiļevskis P.S., kā arī Lielo dzīvnieku gaidot. Festivāla atklāšana šogad iezīmējas arī ar unikālu notikumu – Riharda Vāgnera operas Tristans un Izolde koncertizpildījumu, kas pilnā atskaņojumā Latvijā būs dzirdams pēc 100 gadu pārtraukuma. Festivāls norisinās līdz 14. augustam.

Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?

Atceries kaut kur dzirdēto, ka, saēdoties zemenes, vitamīnus var uzņemt uzņemti visam gadam un slimības, kā likts, atkāpsies? Apgalvojums, protams, ir pārspīlēts, taču neatņem košajai ogai tās popularitāti un īpašo statusu.

Pirmsskolām izstrādātos digitālos mācību līdzekļus turpinās attīstīt starptautiskā līmeni, iesaistoties Lietuvai un Norvēģijai

Privātās pirmskolas CreaKids izstrādātais un visām pirmskolām paredzētais jaunais digitalizētais mācību saturs turpmāko divu gadu laikā tiks attīstīts starptautiskā līmenī, iesaistoties Lietuvas un Norvēģijas pirmsskolu izglītības ekspertiem. Šobrīd Latvijā izstrādātais jaunais digitalizēto mācību saturs ir pieejams inovatīvu resursu vietnē www.happykids.lv, bet ir uzsākta tā pilnveide par eksportspējīgu produktu, lai pielāgotu katras projekta dalībvalsts pirmsskolas izglītības mērķiem. Pilnveidē īpaša uzmanība tiks veltīta 3 aspektiem: pirmsskolas bērnu emocionālās un fiziskās attīstības dinamikas novērtēšanas risinājumiem atbilstoši vecumposmam; pedagogu digitālo prasmju pilnveidei, kā arī tāda rīcības plāna izstrādei katrā dalībvalstī, kas veicinās sadarbību starp pirmsskolu un vecākiem attālinātu mācību vai bērna karantīnas gadījumos.

Sinfonietta Rīga un Zuzeum aicina uz kamermūzikas vakariem mākslas centrā

Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un mākslas centra Zuzeum pirms gada aizsāktā sadarbība jau pērn guvusi vērā ņemamu publikas atsaucību. Cikls Vasaras vakara kamermūzika jeb mazās formas akadēmiskās mūzikas svētki Zuzeum izstāžu zālē publiku šovasar pulcēs 26., 27. un 28. augustā.

Maldināšana nav pieļaujama © DIENA

Lai gan konkurence par labiem darbiniekiem Latvijas darba tirgū ir liela, daudzi uzņēmumi joprojām ir gatavi riskēt ar savu reputāciju, maldinot gan esošos, gan topošos darbiniekus un solot viņiem mannas kalnus ķīseļa upes krastos, kurus neviens nekad nav redzējis.

Dzejnieka dzimšanas dienā pasniegs Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) gatavojas Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas sarīkojumiem, kas notiks 24. jūlijā. Kā katru gadu, tiks svinēta ievērojamā dabas dzejnieka un bērnu kultūras atbalstītāja Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, jau 18. reizi pasniedzot viņa vārdā nosaukto valsts nozīmes balvu bērnu literatūrā.

Aptauja: Lielākā daļa strādājošo vēlētos elastīgu darba modeli ar attālināto darbu

Latvijā lielākā daļa jeb 82% strādājošo iedzīvotāju, kuriem darba devējs sniedz iespēju strādāt attālināti, vēlētos elastīgu darba modeli, kas paredz daļu laika strādāt attālināti, bet daļu – klātienē. Vienu dienu nedēļā strādāt attālināti vēlētos 11% cilvēku, divas dienas – 21%, trīs dienas – 19%, bet četras dienas – 11%. Strādāt tikai attālināti vēlētos 20%, bet strādāt tikai klātienē – 12% respondentu, atklāj informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture uzdevumā veiktā pētījuma kompānijas SKDS aptauja.

Trešdienu vakaros mākslas centrā Noass notiks videomākslas skates Ūdensgabali

Turpinot vairāk nekā 20 gadu ilgo tradīciju, mākslas centrs Noass arī šovasar realizēs starptautiskas videomākslas darbu skates Ūdensgabali, pārvēršot AB dambi par kustīgā attēla epicentru. No 6. jūlija līdz 31. augustam katru trešdienas vakaru plkst. 19.00 būs iespēja iepazīt globālās aktualitātes un jaunākās tendences videomākslas pasaulē, kā arī gūt vispārēju priekšstatu par tās plašajām izpausmēm.

Paaugstināsies NMPD maksas izsaukuma cena

Stājoties spēkā jaunajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādim, par trīs eiro paaugstināsies NMPD maksas izsaukuma cena, aģentūru LETA informēja NMPD Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Upīte.

Krievijas karaspēks 55 reizes apšaudījis Sumu apgabalu

Krievijas karaspēks otrdien 55 reizes apšaudījis Sumu apgabalu, ievainojot vienu cilvēku un iznīcinot rūpniecības uzņēmumu, paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku operatīvā pavēlniecība Ziemeļi.

Britu laikraksti: Džonsona liktenis ir izlemts

Pēc finanšu ministra Riši Sunaka un veselības ministra Sadžida Džavida demisijas britu laikraksti trešdien prognozē drūmu nākotni premjerministram Borisam Džonsonam.
Reklāmraksts

Kas jāzina pirms iegādājies iebūvējamo skapi?

Skapja iegāde mājoklim ir liels pirkums – tas ir kaut kas, kas tiks lietots ik dienas daudzus, jo daudzus gadus. Tam ir jābūt funkcionālam, atbilstošam konkrētā cilvēka vajadzībām un ērti pielāgojamam. Lasi rakstu un uzzini vairāk par iebūvējamiem skapjiem un kas jāzina pirms to iegādes!

Žurnāls: Parīzes Eifeļa tornim nepieciešama pilnīga restaurācija

Parīzes Eifeļa tornis ir sarūsējis un tam nepieciešams kapitālais remonts, bet tā vietā, gatavojoties Francijas galvaspilsētā paredzētajām 2024.gada olimpiskajām spēlēm, tornim tiek uzklāta kosmētiska krāsas kārta par 60 miljoniem eiro, vēsta franču žurnāls Marianne.

Neilands izcīna augsto 17. vietu Tour de France 4. posmā

Otrdien Francijā Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Krists Neilands izcīnīja augsto 17. vietu Tour de France 4. posmā, kamēr Toms Skujiņš ieņēma 61. vietu. Posmā solo uzvaru svinēja kopvērtējuma līderis Vouts van Ārts. Trešdien gaidāms aizraujošais bruģa etaps.

Trešdien lietainākais laiks gaidāms Latgalē

Trešdienas rītā Latvijā, sākot no dienvidiem, palielinās mākoņu daudzums, dienvidaustrumu novados debesis apmākušās un Sēlijai tuvojas lietus no Lietuvas, liecina meteoroloģiskā informācija.Trešdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, bet Latgalē un Sēlijā - ilgstošs lietus, prognozē sinoptiķi.

Patriarhs Kirils paslīdēja © DIENA

Maskavas patriarhs Kirils, iesvētot jaunuzceltu baznīcu Novorosijskā, paslīdēja un nogāzās vēkšpēdus, rokās turot svēto simbolu – patriarha zizli.

Vanaga: politiķi nedzird nozares sirdspukstus © DIENA

Politiķi var apvainoties līdz sirds dziļumiem, bet viņiem būs jāpilda likumā noteiktais un pašu solītais, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Atgādinājums par Vidusāziju © DIENA

Iepriekšējās nedēļas nogalē vērienīgas protesta akcijas, kuru gaitā dzīvību zaudēja gandrīz divi desmiti protestētāju, izcēlās iedzīvotāju ziņā daudzskaitlīgākās bijušās PSRS Vidusāzijas valsts Uzbekistānas autonomajā Karakalpakstānas Republikā.

Ždanokas ēna pār Lampu © DIENA

Pagājušās nedēļas nogalē Cēsīs noritēja ikgadējais sarunu festivāls Lampa. Ar plašu publisko diskusiju tematiku, vairāk gan pielāgotu liberāli noskaņotas publikas gaumei un interesēm.

Kalendārs

Jūlijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7