Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

7. jūlijs, 2022

Piesaista finansējumu Rīgas Zoodārza Amūras tīģeru labturībai

Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs, īstenojot atbalstītāju un sadarbības partneru projektu dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā, kā jaunumu piedāvā iespēju komersantiem kļūt par Rīgas Zoo dzīvojošā Amūras tīģeru pāra – Augusta un Taigas – patronu un atklāt "tīģera iespējas" pašam uzņēmējam!

Ar Ukrainas īsfilmu izlasi Tallinas ielas kvartālā atsākas brīvdabas kino seansi

12. jūlijā plkst. 21.30 norisināsies pirmais no četriem bezmaksas kino vakariem sadarbībā ar Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu 2 Annas. Kino vakaros jūlijā un augusta ik pēc divām nedēļām būs skatāmas dažādas 2 Annas īsfilmu izlases par sabiedrībā šobrīd aktuālām tēmām. Ciklu sāks izlase Uzmanības centrā Ukraina ar piecām īsfilmām vakara gaitā.

Festivāla Čello Cēsis šī gada moto - Izlaušanās

Atklājot savu jauno koncertsezonu, koncertzāle Cēsis no 16. līdz 18. septembrim aicina uz 8. starptautisko festivālu Čello Cēsis. Ar moto Izlaušanās šī gada piecu koncertu programmās klausītājiem būs iespēja atklāt un iepazīt mūziku brīnišķīgajam instrumentam čellam, kas radīta mūsdienās - 20. un 21. gadsimtā.

Politologs: Džonsona demisija nenesīs fundamentālas izmaiņas Latvijas attiecībās ar ES un NATO

Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona demisija nenesīs fundamentālas izmaiņas Latvijas attiecībās ar Eiropas Savienību (ES) un NATO, taču noteikti iestāsies nenoteiktības periods, kas var turpināties līdz laikam, kad vairāk nekā 100 000 Konservatīvās partijas biedru izvēlēsies nākamo partijas līderi, kuru piedāvās kā premjeru, aģentūrai LETA prognozēja politologs Kārlis Daukšts.

Džonsons paziņojis par demisiju

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojis par savu atkāpšanos no Konservatīvās partijas līdera amata, kas nozīmē arī premjerministra amata zaudēšanu.

Kiberuzbrukums LVRTC ildzis vairāk nekā 12 stundas

Vakar pret VAS "Latvijas Valsts radio televīzijas centra" (LVRTC) pakalpojumu infrastruktūru vērstais kiberuzbrukums ilga vairāk nekā 12 stundas, aģentūru LETA informēja LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Savvaļā notiks trīs brīvdabas koncerti

Šovasar brīvdabas izstādes un notikumu sērijas Savvaļa trešajā sērijā jūlijā un augustā gaidāmi trīs koncerti - Nielslens Lielsliens, Latvijas Radio kora solisti un Gordona čellu oktets.

Mediji: Džonsons ceturtdien paziņos par demisiju

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņos par savu atkāpšanos, ziņo britu sabiedriskā raidorganizācija BBC un citi mediji.

Āgenskalna tirgū norisināsies zīnu un mazo izdevēju festivāls Sābrs

Atjaunotajā Āgenskalna tirgus ēkā no 8. līdz 10. jūlijam trīs dienu garumā norisināsies zīnu un mazo izdevēju festivāls Sābrs, kur būs iespējams iegādāties un aplūkot dažādu mākslinieku un apvienību izdotos un veidotos zīnus, grāmatas un žurnālus.

Covid-19 izplatība Latvijā turpina pieaugt

Aizvadītāja diennaktī Covid-19 kumulatīvais rādītājs diennakts laikā palielinājās no 302,4 līdz 316,4 uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Kartupeļu vēstnesis. Saruna ar Tomu Skujiņu © DIENA

Daudziem sporta draugiem jūlijs paiet prestižā daudzdienu velobrauciena Tour de France zīmē, kurā viena no Latvijas cerībām atkal ir Toms Skujiņš (31). Carnikavietis kā pirmais no mūsējais pielaikojis kādu no Tour de France līderu krekliņiem un otrais, kurš izcīnījis otro vietu etapā, tomēr atzīst, ka pašam svarīgākie ir nevis individuālie, bet komandas panākumi. Pavisam nesen kļuvis par tēvu un vispasaules kartupeļu vēstnesi. Tomam gaidāmi vēl jauni izaicinājumi, jo tuvākajā laikā jāpieņem lēmums, kurā vienībā aizvadīt nākamās sezonas.

Kalnciema kvartālā norisināsies Spānijas diena

Kalnciema kvartālā 16. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Spānijas diena, kas būs veltīta spāņu virtuvei un kultūrai. Tirgū tiks gatavoti šīs valsts tradicionālie ēdieni un uzkodas, būs iespēja iepazīt Spānijas kultūru caur dažādām aktivitātēm un apgūt spāņu valodas pamatus. Uz Kalnciema kvartāla skatuves ar krāšņu priekšnesumu uzstāsies flamenko dejotājas un dejotāja no Spānijas priecēs ar spāņu klasisko deju.

Cerības uz atgūšanos un jaunas bailes © DIENA

Covid-19 pāriešana vieglākā formā ir mazinājusi bailes no saslimšanas un līdz ar to radījusi jaunu atpūtas ceļojumu vilni Eiropā, ļaujot cerēt arī uz eirozonas dienvidu valstu ekonomisko atgūšanos.

Liepājas muzejā atklās vērienīgu izstādi par Liepājas–Romnu dzelzceļa vēsturi

Piektdien, 8. jūlijā, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās vērienīgu izstādi Dzelzceļš ienāk Liepājā (1871–1940), kas veidota sadarbībā ar modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu. Tā stāsta par Liepājas–Romnu dzelzceļa vēsturi un ietekmi uz Liepājas attīstību, izaugsmi 19. gs. otrajā pusē un līdz 20. gs. pirmajai pusei.

Namu pārvaldnieks: atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem Latvijā aptuveni 70% ēku celtas laika posmā no 1946. līdz 1990. gadam. Ņemot vērā ilgstoši nepietiekamā apjomā un kvalitātē veiktos uzturēšanas pasākumus, liela daļa no šīm ēkām ir sliktā tehniskā stāvoklī ar zemu siltumnoturību. To atspoguļo arī mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” veiktā pētījuma rezultāti – sava dzīvokļa energoefektivitāti kā sliktu vai drīzāk sliktu vērtē katrs otrais sērijveida mājokļa īpašnieks, bet tikai 7% atzīst, ka ar to ir apmierināti pilnībā. Savukārt namu pārvaldnieks “Selectum Home” aprēķinājis, ka atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes.

Tallinas ielas kvartālā izskanēs bezmaksas džeza koncerts

8. jūlijā plkst. 20.00 uz Tallinas ielas kvartāla lielās āra skatuves norisināsies džeza koncerts ar apvienību Sīpola-Čudars-Arutyunyan-Pearce. Kvartets savā aranžijā izpildīs gan iecienītas un populāras džeza melodijas, gan savas oriģinālkompozīcijas un improvizācijas. Uz pasākumu aicināti visi, kam ir interese par džeza mūziku un ne tikai.

Neilands gandarīts par partnera uzvaru © DIENA

Vienu no tūres mērķiem trešdien sasniedza kuldīdznieka Krista Neilanda pārstāvētā Israel-Premier Tech komanda. Austrālijas riteņbraucējs Simons Klārks finišēja pirmais Tour de France velobrauciena 5. posmā. Kopvērtējumā beļģis Vouts van Ārts, par spīti kritienam, saglabāja līdera dzelteno krekliņu. Toms Skujiņš pēc 5. posma pacēlās uz 16., Krists Neilands – uz 61. pozīciju.

Lipmani nepadodas cīņā ar valsti © DIENA

Jaunākie notikumi a/s Grindeks īpašnieku Kirova un Filipa Lipmanu strīdā ar valsti SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs Prossessor personā par valsts pensiju speciālajam fondam it kā radīto zaudējumu atlīdzināšanu 1,9 miljonu eiro apjomā nonācis jaunā fāzē, turklāt paralēli nacionālajai tiesvedībai, iespējams, domstarpības iegūs arī starptautisku skanējumu, jo Lipmani ir īstenojuši solīto un vērsušies ar sūdzību pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

"Neņemtos neko prognozēt ilgāk par dienu" © DIENA

Par situāciju degvielas tirgū, nākotnes prognozēm un Latvijas iespējām pārlaist krīzi Rolanda Pētersona saruna ar Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Ojāru Karčevski.

Dati ir, sistēmas nav © DIENA

Mērķēts atbalsts tiem cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams, – šī frāze saistībā ar energoresursu cenu kāpumu dzirdama bieži. Tomēr neizpaliek arī bažas, ka pēc dažiem mēnešiem, kad, ņemot vērā Latvijas klimatu, neizbēgami sāksies apkures sezona, ar mērķēta atbalsta piešķiršanu var rasties grūtības, jo vajadzīgā sistēma joprojām nebūs ieviesta.

Džonsons atceļ ministru, kurš pieprasījis viņa atkāpšanos

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien atcēla no amata dzīvokļu saimniecības, reģionālās attīstības un vietējās pašpārvaldes ministru Maiklu Govu, kurš bija atklāti pieprasījis premjera atkāpšanos uz iekšpolitisko skandālu fona.

Kalendārs

Jūlijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7