Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

20. jūlijs, 2022

Izdota grāmata par NBS Štāba orķestra vēsturi

Izdevniecība Latvijas mediji laidusi klajā Daiņa Vuškāna grāmatu Starp ērkšķiem un... zvaigznēm. NBS Štāba orķestra vēstures lapaspuses, informēja izdevniecībā.

Lai saules paneļi neradītu zaudējumus © DIENA

Līdz ar energoresursu cenu kāpumu, ievērojami palielinoties pieprasījumam pēc elektroenerģijas pašražošanas, nebijušu popularitātes vilni Latvijā piedzīvo saules paneļi. Kādēļ tos vērts apdrošināt un kādiem riskiem jāpievērš lielākā uzmanība, uzstādot saules paneļus?

Rīgas dome palielina pabalstu simtgadniekiem

Rīgas dome šodien pieņēma grozījumus saistošajos noteikumos par pabalsta paaugstināšanu 100 un vairāk gadus sasniegušajiem Rīgas iedzīvotājiem.

Pīlēns: Latvijai jāgatavojas nopietnai krīzei

Latvijai jāgatavojas nopietnai krīzei, šodien partiju apvienības Apvienotais saraksts - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija (Apvienotais saraksts LZP/LRA/LP) vēlēšanu sarakstu līderu paziņošanas pasākumā teica šī saraksta Ministru prezidenta amata kandidāts, uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Lielbritānijā svelmes dēļ traucēta dzelzceļa satiksme

Karstuma viļņa dēļ, kas pārņēmis Lielbritāniju, daudzviet valstī radušās problēmas dzelzceļa satiksmē, atcelti desmitiem reisu, bet dzelzceļa uzņēmumi pasažierus mudina doties ceļā tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Izdota apjomīga grāmata Ukrainas vēsture

Apgāds Jumava izdevis grāmatu Ukrainas vēsture Imanta Liepiņa sastādījumā. 400 lappušu biezajā izdevumā apkopoti vēsturnieku, ekonomistu, publicistu un Ukrainas notikumu aculiecinieku materiāli par Ukrainas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Grāmatas autoru skaitā Ēriks Jēkabsons, Gatis Krūmiņš, Daina Bleiere, Jana Streļeca, Olehs Kudrins, Agris Dzenis, Refats Čubarovs, Raitis Sametis, Jānis Riekstiņš, Juris Lorencs, Imants Liepiņš.

Otrdien Covid-19 gadījumu skaits Latvijā jau pārsniedzis 2000

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 2093 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir lielākais saslimšanas skaits kopš 30.marta, kad bija 2447 inficētie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Festivālā LNSO vasarnīca uzstāsies pianists Andrejs Korobeiņikovs

Jau astoto gadu pēc kārtas Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) rīko vasaras festivālu LNSO vasarnīca, kas pulcē apmeklētājus uz rūpīgi izmeklētu muzikālo programmu. Šogad festivāls no 19. līdz 21. augustam norisināsies Ventspilī koncertzālē Latvija.

Pēc Prāta vētras koncerta Jelgavā norīkots papildu vilciens

AS Pasažieru vilciens pēc Prāta vētras koncerttūres Gads bez kalendāra atklāšanas koncerta Jelgavā apmeklētāju ērtībai ir papildinājusi vilcienu kustības sarakstu ar reisu no Jelgavas uz Rīgu 24. jūlijā plkst. 00.45.

Video: Grupa Madara laiž klajā singlu Mežos sauc

Latvijas plašajiem un krāšņajiem mežiem veltītu singlu Mežos sauc laidis klajā meiteņu trio Madara, kurā muzicē čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane, čelliste Erna Daugaviete un kontrabasiste Undīne Adele Berga.

Foto: Top jauns pašmāju detektīvseriāls Nelūgtie viesi

Sākta detektīvžanra daudzsēriju filmas Nelūgtie viesi filmēšana, ko veido Tet sadarbībā ar scenārija autoru un režisoru Vladu Kovaļovu, producenti Leldi Kovaļovu un galveno operatoru Tomu Zarānu.

Tūristu mītnēs viesu skaits ir audzis © DIENA

Šā gada maijā Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs nakšņojuši kopumā 165,3 tūkstoši ārvalstu un vietējo ceļotāju. Tas ir 2,3 reizes vairāk nekā pagājušā gada maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Sievietēm ir vieta IT jomā

Ja salīdzinām pagātni, kāda tā bija aptuveni pirms pieciem gadiem, ar šodienu, redzam, ka situācija sieviešu nodarbinātībā informācijas tehnoloģiju (IT) sektorā krasi mainījusies.

FOTO, VIDEO: Aivo Oskis izdod debijas albumu un tituldziesmu Suvenīrs

Trešdien, 20. jūlijā, dziedātājs Aivo Oskis izdod savu debijas albumu Suvenīrs, kā arī tā tituldziesmu ar tādu pašu nosaukumu. Singlam radīts arī videoklips, kas vizualizē to, ka savas dzīves īpašos mirkļus paši varam veidot katrs par savas dzīves suvenīriem.

Divas valstis sāk uzņemšanas sarunas ar ES © DIENA

Eiropas savienība ar starpvaldību konferenci ir sākusi uzņemšanas sarunas ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju pēc tam, kad nedēļas nogalē tika parakstīta Ziemeļmaķedonijas vienošanās ar Bulgāriju, kas ļauj pārvarēt Sofijas līdzšinējo veto sarunu uzsākšanai, vēsta Euractiv. com. Tiek prognozēts, ka abu valstu uzņemšanas ES sarunu process varētu ilgt vairākus gadus.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā sasnieguši 1,096 miljardus eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,096 miljardu eiro apmērā, kas ir par 1,6% vairāk nekā mēnesi iepriekš, kā arī par 4,9% vairāk nekā gada sākumā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Premjera izvēle © DIENA

Lielbritāniju skāris ne tikai no Eiropas nākušais karstuma vilnis, atnesot 43 grādu karstumu, bet arī politiskās kaislības par to, kurš būs nākamais britu premjers, debates kļūst arvien ugunīgākas. Gluži kā realitātes šovā vājākais kandidāts tiek izbalsots.

Kalendārs

Jūlijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7