Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

22. jūlijs, 2022

Naktī vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss

Tuvākajā diennaktī Latviju no rietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tās ietekmē naktī uz sestdienu vietām - ar lielāko varbūtību Zemgalē un Vidzemē - gaidāms pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Lucavsalas pludmalē atkal var droši peldēties

Veicot atkārtotas pārbaudes, konstatēts, ka ūdens Lucavsalas pludmalē atbilst kvalitātes prasībām un peldvietā var droši peldēties, informē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Donbasa "republikas" nobloķējušas Google

Krievijas okupantu izveidotās marionešu iestādes pašpasludinātajās Donbasa republikās piektdien pavēstījušas, ka nobloķējušas Google, apsūdzot ASV tīmekļa lieluzņēmumu, ka tas propagandē "vardarbību pret krieviem".

Mārcis Auziņš Itālijā izveidojis ģitāras aranžijas latviešu tautas dziesmām

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš 4. jūlijā devās uz starptautisko ģitāristu nometni Tuscany Guitar Camp 2022, lai papildinātu zināšanas un dalītos solo žanra pieredzē ar ģitāristiem no piecām pasaules valstīm. Nometnes laikā tapusi arī īpaša solo ģitāras aranžija latviešu tautas dziesmām.

Radioteātrī iestudēts Dzintara Tilaka romāns Šausmiņa

Latvijas Radio Radioteātris piedāvā pirmatskaņojumu – Dzintara Tilaka romāna Šausmiņa uzvedumu sešās daļās. Pirmā epizode lineārajā apraidē būs klausāma jau svētdien, 24. jūlijā, plkst. 10.35 Latvijas Radio 1 kanālā, kā arī Latvijas Radio mājaslapā un mobilajā lietotnē.

Bezdarbs ir nedaudz samazinājies © DIENA

Šā gada jūnijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,3%, un salīdzinājumā ar maiju tas ir samazinājies par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie darbaspēka apsekojuma dati.

Algas aug, bet ne visiem © DIENA

Iespaidīgā cenu kāpuma kompensēšanai algas pielikumu šajā gadā saņēmuši 16% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 3% drīzumā gatavojas ar darba devēju runāt par algas paaugstināšanu. Tas secināts bankas Citadele sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat šovasar veiktajā aptaujā.

Jūrmalas festivālu noslēgs koncerts Dzimuši Latvijā

Dzintaru koncertzālē Jūrmalas festivāla noslēgumā 24. jūlijā plkst. 20.00 gaidāms koncerts Dzimuši Latvijā, kas jau kļuvis par šī festivāla tradīciju. Koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan strauji plaukstošie jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

Jauni likumdošanas draudi jauniem Latvijas enerģētisko neatkarību stiprinošiem projektiem © DIENA

Briest draudi visiem ilgtermiņa investīciju projektiem enerģētikā. Tā varam raksturot sasteigto Enerģētikas likuma grozījumu ieviešanu*, kas šajā gadījumā skars Rīgas pilsētas siltumapgādes jautājumus. Plānotās izmaiņas rada satrauktās uzacs pacelšanās efektu jebkuram investoram, kurš šobrīd izvērtē iespējas investēt kādā no Latvijas enerģētisko neatkarību stiprinošajiem projektiem – vai tas būtu sašķidrinātās dabas gāzes terminālis, saules vai vēja elektrostacijas izbūve, vai arī šķeldas katlumāja.

Iniciācija XXI gadsimtā © DIENA

Pārliecības, ka nākotnē nekāda kūleņa vairs nebūs, man nav, bet kustība jāturpina! – sarunā ar SestDienu šonedēļ saka uzņēmējs Andis Pikāns. Līdz ar pandēmijas sākumu viņš ķēries pie Lantes muižas atjaunošanas, un, kā pats saka, galvenais ir cīņa ar sevi, lai negribētos šo procesu paātrināt. 24. februāris – kara sākums Ukrainā – licis meklēt jaunu motivāciju, kāpēc vispār jebko turpināt. Un tomēr. Nu jau vairāki gadi viņam pagājuši vienas pussabrukušas vietas atjaunošanā. Kādēļ tas bija vajadzīgs?

Latvietis spilgtākā zvaigzne e-sporta transfēru tirgū © DIENA

Sports, esports, nesports, bezsports... Precīzas klasifikācijas aprises ievilkt grūti, un diskusijas par to, cik ļoti e-sports jeb elektroniskais sports, jeb kibersports iederas klasiskā sporta pasaulē, šobrīd jau varam mierīgi noslēgt ar konkrētu secinājumu, ka e-sports ir sacensības ar vērā ņemamu auditoriju. Šajās sacensībās viena no lielākajām zvaigznēm ir Latvijas pārstāvis Mareks YEKINDAR Gaļinskis. Jaunais latviešu čalis droši saucams par šobrīd kārdinošāko brīvo aģentu pasaulē, taču vēl nesen viņam bija problemātiska situācija - joprojām spēkā esošs līgums ar Krievijas komandu. Latvijā šogad pirmoreiz izveidota profesionāla komanda, kurai izvirzīts mērķis pāris gadu laikā pietuvoties elitei.

Sāk gatavošanos kvalifikācijas cīņām © DIENA

Četros setos pie panākuma tikt tā arī neizdevās, tomēr pirmajā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas vīriešu volejbola valstsvienībai uz spēcīga fona bija iespēja novērtēt savus trumpjus un trūkumus.
Reklāmraksts

Kāpēc kriptovalūtu cenas tik strauji krīt?

Trešdien bija vērojams kriptovalūtu vērtību kritums pēc īsa pieauguma nedēļas sākumā. Neskatoties uz pieaugošo tendenci, saskaņā ar vairākiem nozares ekspertiem, kriptovalūtu cenu kritums noteikti turpināsies tuvākajā pārskatāmajā periodā, jo makroekonomiskā nenoteiktība un kriptovalūtu uzņēmumu likviditātes problēmas turpina radīt spiedienu uz tirgu.

Jūlija vidus Latvijā bijis pusotru grādu vēsāks par normu

Jūlija otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra valstī bija +16,3 grādi jeb 1,5 grādi zem 1991.-2020.gada vidējās temperatūras šajā periodā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Krievija atjaunojusi gāzes piegādi Vācijai pa cauruļvadu Nord Stream 1 © DIENA

Krievija atjaunojusi dabasgāzes piegādi Vācijai pa gāzesvadu Nord Stream 1 līmenī, kādā tā bija pirms desmit dienas ilgušās ikgadējās tehniskās apkopes sākšanas. Eiropas Savienībā pastāvēja bažas, ka Krievija pēc šī 10 dienu pārtraukuma gāzes piegādi neatsāks, tā atbildot uz ES sankcijām, kas pret Krieviju noteiktas pēc tās iebrukuma Ukrainā.

Kalendārs

Jūlijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7