Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

17. aprīlis

Premjers pieprasījis paskaidrojumu Šuplinskai par partijas biedra iesaistīšanu projekta Tava klase īstenošanā(29)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pieprasījis rakstveida paskaidrojumu izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) par to, kā pieņemti lēmumi attālināto mācību projekta Tava klase īstenošanā televīzijā un kāpēc par šī projekta izpildproducentu izraudzīts ministres partijas biedrs Andris Gross, vēstīja raidījums TV3 ziņas.

Afganistānā talibi atbrīvojuši vēl 20 cietumniekus

Afganistānas talibi atbrīvojuši vēl 20 valdības puses cietumniekus, un nedēļas laikā šī ir jau trešā šāda grupa, piektdien pavēstīja talibu pārstāvis sakariem ar presi. Līdz ar to kopējais ieslodzīto skaits, kas šonedēļ ir atbrīvoti atbilstoši talibu un ASV vienošanās nosacījumiem, sasniedzis 60.

Leivera kauss šogad nenotiks

Prestižais Leivera kauss, kurā ik gadu savā starpā spēkojas Eiropas un pasaules labākie tenisisti, šogad nenotiks, bet nākamgad sportisti tiksies ASV pilsētā Bostonā.

Fetels cer uz līguma parakstīšanu ar Ferrari

Pirmās formulas (F-1) vienības Ferrari pilots Sebastjans Fetels paudis cerību, ka arī pēc šīs sezonas viņš turpmākajos gados vēl pārstāvēs savu līdzšinējo komandu, ar kuru vēl noris pārrunas par jauna līguma noslēgšanu.

Zilā krusta patversmē sākta otrreizēja klientu testēšana uz Covid-19

Evaņģēlisko kristiešu draudzes nakts patversmē Zilais Krusts sākta otrreizēja klientu testēšana uz Covid-19 un neviens no tās iemītniekiem ātrāk par nākamo nedēļu no karantīnas izlaists netiks, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktora Irēna Kondrāte.

Kad debesis ir aizslēgtas. Repatriācijas redzamā un neredzamā puse © DIENA(21)

Latvijas valstspiederīgo atgriešanās mājās ārkārtējās situācijas apstākļos mūsu valsts vēsturē ir bezprecedenta gadījums. Atbalsta sniegšana krīzes situācijās gan nav nekas unikāls – vēl diezgan nesen bijusi Fukušimas krīze, Krievijas iebrukums Gruzijā un apvērsums Turcijā. Tomēr šo norišu apjoms bijis nesalīdzināmi mazāks. Covid-19 radītās pandēmijas kontekstā runa ir par tūkstošiem, nevis dažiem desmitiem vai simtiem Latvijas valstspiederīgo "ārpusē". SestDiena aplūko repatriācijas redzamo un neredzamo pusi.

Policija meklē Ķekavas novadā atrasta seifa īpašnieku(7)

Šī gada 4. aprīlī Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī vērsās kāds iedzīvotājs, kurš Ķekavas novadā, Jaunsilā, kādā ūdenskrātuvē atradis metāla seifu. To atverot, tajā tika atrastas divu automašīnu atslēgas, informē VP pārstāve Ance Rozīte.

airBaltic nākamnedēļ veiks repatriācijas reisu no Oslo uz Rīgu(12)

Pēc Ārlietu ministrijas pieprasījuma un ar Satiksmes ministrijas atļauju Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic trešdien, 22.aprīlī, izpildīs speciālos reisus starp Rīgu uz Oslo, aģentūru LETA informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Pacel acis! © DIENA

Piekoptā tieksme visu dzīvi pārcelt uz virtuālo vidi cilvēkiem nu ir jāpiedzīvo piespiedu kārtā. Ir piemērots brīdis, lai sāktu revolūciju sevī.

Tālredzīgi izveidotas nepieciešamās sakaru jaudas © DIENA

Attālinātā darba un mācību režīms ir iezīmējis sakaru infrastruktūras stabilitātes un veiktspējas nozīmi visās tautsaimniecības nozarēs. Operatoru, kā arī valsts pārziņā esošai infrastruktūrai jāpierāda sava veiktspēja kritiskos apstākļos. Par Latvijas gatavību nodrošināt drošus un stabilus interneta savienojumus Guntars Gūte sarunājas ar va/s Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) valdes priekšsēdētāju Edmundu Beļski.

Kvadrifrons kopā ar skatītājiem iestudēs izrādi tiešsaistē - 24h

No 20. aprīļa katru darba dienu astoņi jauni mākslinieki satiksies stundu garā mēģinājumā, lai baudītu digitālu kopābūšanu un 24h laikā radītu eksperimentālu performanci, kas pētīs virtuālos satikšanās līdzekļus un to, kā šīs tikšanās pārvērst teatrālā notikumā, informēja izrādes režisors Reinis Boters.

Uz Zemes atgriezušies trīs astronauti(8)

Piektdien veiksmīgi uz zemes atgriezušies divi ASV astronauti un krievu kosmonauts, kas pēdējo pusgadu aizvadījuši Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS).

RSU aicina piedalīties pētījumā par Covid-19 psiholoģisko ietekmi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psiholoģijas laboratorija ir iesaistījusies plašā starptautiskā pētījumā COVID-19 IMPACT par vīrusa psiholoģisko ietekmi uz sabiedrības uzvedību. Pētījumā piedalās 12 valstis un tā mērķis ir izprast ar Covid-19 saistītos cilvēku psiholoģiskos un uzvedības aspektus pandēmijas laikā, portālu Diena.lv informē RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa.

Teātri nogaidīšanas režīmā © DIENA(3)

Teātri, tāpat kā kinoteātri un koncertzāles, Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos ir slēgti līdz ārkārtējās situācijas beigām. Turklāt aktieriem nav iespēju piepelnīties arī publiskos pasākumos, kuri tāpat ir aizliegti. Nedēļas sākumā iespēja, ka šī sezona varētu neatsākties, vēl tika izteikta ar zināmām šaubām, bet šobrīd tieši šis scenārijs izskatās reālākais.

Tramps: ASV ekonomikas atvēršana notiks pakāpeniski(2)

ASV prezidents Donalds Tramps, ceturtdien nākot klajā ar vadlīnijām štatu gubernatoriem valsts ekonomikas atkalatvēršanai, sacīja, ka šis process notiks pakāpeniski un to vispirms sāks tie štati, kurus Covid-19 pandēmija ir maz skārusi.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10