Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

20. augusts

Vācijas NVO: Naktī tiks nosūtīta medicīniskā lidmašīna pēc Navaļnija(2)

Šovakar plkst.22 pēc Griničas laika (piektdien plkst.1 pēc Latvijas laika) tiks nosūtīta medicīniskā lidmašīna pēc Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija, kurš pēc saindēšanās atrodas komā Omskas slimnīcā, ceturtdien pavēstīja Vācijas nevalstiskā organizācija Cinema For Peace.

Ja apmeklējat Šauļus – noteikti iegriezieties muzejos!

Šauļu Aušras muzejs, kas pastāvīgi mainās un kļūst aizvien modernāks, patlaban ir viens no lielākajiem muzejiem Lietuvā. Visā pilsētā atrodamās Aušras muzeja struktūrvienības – Haima Frenkeļa villa, Fotogrāfijas muzejs, Velosipēdu muzejs, Radio un televīzijas muzejs, Žaļūķu dzirnavnieka saimniecība un Venclausku nams – ekspozīcijās un izstādēs apmeklētājiem atklāj vēl nezināmus notikumus, mākslas, zinātnes un tehnikas pasauli, aicina piedalīties pasākumos, brīvo laiku pavadīt netradicionālās vietās – lasītavās, parkā, rožu dārzā, bērnu rotaļlaukumos vai terasē uz jumta.

VBTAI: Kopiena Bruknas muižā smagos apstākļos nodarbinājusi bērnus(25)

Veicot pārbaudi biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no 10 līdz 12 stundām dienā, bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā, tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu, informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Viens no uzvaras kandidātiem Tour de France Kruijsvijks lauzis plecu

Nīderlandes riteņbraukšanas komandas Jumbo-Visma sportists Stīvens Kruijsvijks, kurš bija trešais pagājušā gada Tour de France velobraucienā, šogad savas pozīcijas neaizstāvēs lauzta pleca dēļ, sportists ceturtdien citēts komandas paziņojumā.

Kādas pasaules gals. Saruna ar RIBOCA2 kuratori Rebeku Lamaršu-Vadelu © DIENA(2)

Kuratore Rebeka Lamarša-Vadela, vēl pat nenojaušot par koronavīrusa pandēmiju, otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstādi viss reizē zied veidoja, domājot par pasaules galu. "Taču pasaules gals ir tikai tās pasaules gals, kuru mēs pazīstam. Kas ir šī cita pasaule, kurā mēs varētu vēlēties dzīvot?" viņa jautā.

Dziedāt nevarēs © DIENA

Kamēr tepat kaimiņos baltkrievu protestētāji un arī pa nejaušam Lukašenko OMON sagrābtam garāmgājējam mirka savās asiņu peļķēs un izkārnījumos, mēs gulējām smiltiņās, mirkām siltajā jūrā, izdevām iekļaujošu grāmatu par izcilām Latvijas sievietēm, kurā atradās vieta arī Ždanokai, kuras darbība kopš interfrontes laikiem ir bijusi veltīta tam, lai Latvijā būtu vēl sliktāk un krieviskāk nekā Baltkrievijā, un visādi citādi izbaudījām šo brīnišķīgo augustu.

Liepājā pie Ziemeļu mola ir uzstādīta nāras skulptūra(5)

Tēlniekam Egonam Peršēvicam sadarbojoties ar mākslinieku Vari Siliņu, ir tapis starpdisciplinārs mākslas darbs Teika par Karostas nāriņu, kas patlaban skatāms jūrā pie Ziemeļu mola Liepājā, informēja projekta komunikācijas vadītāja Iveta Vēvere.

Latvijā ir zemākā Covid-19 saslimstība ES un EEZ valstu vidū(19)

No visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās līdz šim reģistrēti Covid-19 pacienti, Latvijā patlaban ir viszemākā Covid-19 saslimstība, sociālajā platformā Twitter informēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Dabas bagātības Šauļu pilsētā pārsteigs pat tos, kas redzējuši visu!

Ja jau esat redzējuši Alpus, peldējušies dzidrās jūrās, ir īstais laiks salikt mugursomas, paņemt personas identitātes dokumentus (visādam gadījumam, jo šķērsosiet robežu) un apceļot Šauļu pilsētu. Esam atlasījuši lietuviešu visvairāk apmeklētos objektus, kuri liks teikt "ak, Dievs" un palikt šeit ne vienu dienu vien, lai baudītu izjūtas, garšas, atpūtu un prieku.

Lēmums – kas vienam prieks, otram šoks © DIENA(3)

Jana un Guntars Hartmaņi ar dēlu Robertu Latvijā no Norvēģijas atgriezās tieši pirms gada augustā. Viņi iekārtojušies Priekulē, kur iegādājās jau 15 gadus pastāvējušo viesu namu Āboli un turpina darboties viesmīlības nozarē. Puika gadu mācījies Priekules vidusskolā, tomēr pēc Norvēģijas pieredzes ģimenē nav spējuši pielāgoties te valdošajām izglītības sistēmas tradīcijām. Taču Guntars ir apņēmības pilns: “No Latvijas prom vairs nebraukšu.”

Latvijas Infektoloģijas centrs un Latvijas Gāze prezentēs par ziedojuma līdzekļiem iegādātās medicīnas iekārtas(1)

Piektdien, 21.augustā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas infektoloģijas centrs (LIC) plašākai sabiedrībai prezentēs par AS Latvijas Gāze (LG) ziedojuma līdzekļiem iegādātas iekārtas un medicīniskās ierīces, kas ļauj būtiski uzlabot ārstējošā personāla drošību un atvieglot Covid-19 pacientu ārstēšanu, portālu Diena.lv informēja LG sabiedrisko attiecību speciāliste Anastasija Petere.

Vēlēšanu kandidāti debatēs par to, kādai jābūt kultūrai Rīgā(1)

Rīgai kā Latvijas galvaspilsētai un vietai, kur koncentrējas liela daļa kultūras iestāžu un notikumu, ir būtiska loma Latvijas kultūras ainas veidošanā. Lai runātu par to, kāds tad ir uz Rīgas domi kandidējošo partiju piedāvājums kultūras jomā, populārāko partiju pārstāvji tiksies publiskās kultūrdebatēs, kas notiks šī gada 24. augustā no plkst. 14 Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā zālē K-2, informēja debašu rīkotāji.

Lembergs: Meroni glabātā arestētā manta nemaz nav arestēta(2)

17.augustā kā sensācija izskanēja apgabaltiesas lēmums atcelt visiem zināmo blēdi Rūdolfu Meroni (Ostaps Benders) no arestētās mantas glabātāja statusa. Latvijas sabiedrības domājošā daļa atviegloti nopūtās, blēdis ir padzīts! Mīļie, šis lēmums ļoti maz ko maina vairāku iemeslu dēļ.

Latvijā inficēšanās ar Covid-19 reģistrēta vienam cilvēkam

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts tikai viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, kamēr kāds Covid-19 inficētais nogādāts slimnīcā jeb stacionēts, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Zelts tiecas uz jauniem rekordiem © DIENA(10)

Zelts kā maksājuma un uzkrājuma līdzeklis ir kalpojis jau gadu tūkstošiem. Pēdējās desmitgadēs gan runa vairāk ir par zeltu kā investīciju metālu, kas kalpo kā uzkrājums, lai aizsargātu naudu no inflācijas radītā pirktspējas zuduma un noder par glābšanas riņķi politiskās un ekonomiskās nestabilitātes brīžos.

Jauna mobilā lietotne - interesants un ērts gids pa Šauļu novadu

Šauļu reģions bagāts ar dažādiem tūrisma objektiem – no slavenā Krustu kalna līdz pat alpaku fermām. Reģionā var izbaudīt izglītojošas programmas, novadu iepazīt, staigājot kājām vai braucot ar automašīnu. Tad kā vislabāk visu pasniegt tūristam, bet vietējiem iedzīvotājiem labāk iepazīt vietas sev kaimiņos? Pēc Šauļu Tūrisma informācijas centra iniciatīvas izstrādāta mobilā lietotne Šauļu reģiona gids (angl. Visit Siauliai Region), kura aptver visu Šauļu reģionu.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies 32 cilvēki; Igaunijā - 20(2)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 32 cilvēkiem, kā arī apstiprināts viens nāves gadījums, ceturtdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 20 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Nepārcensties ar pielikumu © DIENA(9)

Minimālā alga Latvijā ir jāceļ, taču tas jādara pakāpeniski, nevis ar strauju lēcienu. Tā par portālā Mana balss reģistrēto iniciatīvu, par kuru jau sākta parakstu vākšana, paaugstināt minimālo algu līdz 630 eiro, teic Dienas aptaujātie eksperti.

Kalendārs

Augusts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6