Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. jūnijs
Maiga, Milija

19. maijs, 2022

Latvija gatava uzņemt 2023.gada pasaules hokeja čempionātu, ja tajā nepiedalīsies Krievija un Baltkrievija

Latvija ir gatava uzņemt daļu 2023.gada pasaules čempionāta hokejā, ja tajā nepiedalīsies sportisti un funkcionāri no Krievijas un Baltkrievijas un ja čempionāta rīkošanā nebūs iesaistītas jebkādas citas personas no šīm valstīm, par Nacionālajā sporta padomē ceturtdien lemto aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Bezgalība. Robežmala. Karš un mūža darbs © DIENA

Pērnā gada rudenī Jaunās mūzikas festivāls Arēna svinēja 20 gadu jubileju, taču pandēmija to pārtrauca. Festivālam neierastā gadalaikā koncertā Lielajā ģildē 20. maijā plkst. 19.00 īstenosies viens no vērienīgākajiem jubilejas projektiem – Bernarda Benoliela mūža darba Infinity – Edge. Transcendental Requiem atskaņojums.

Ar Auļu koncertu jūnijā izskanēs Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ceturtdien, 19. maijā, dūdu un bungu grupa Auļi ar savas jaunās Jāņu programmas Sit, Jānīti! pirmatskaņojumu ieskandināja Valmiermuižas etnomūzikas festivālu, kurā pirmo reizi izskanēs pilna programma un notiks viņu jaunā albuma prezentācija. Jaunā programma top sadarbībā ar tuviem un tāliem viesmāksliniekiem un ļaus ielīgoties gaidāmajos vasaras saulgriežos.

Apdrošinātājs: laikus pieņemts saprātīgs lēmums ļautu ietaupīt resursus gan valstij, gan uzņēmējiem

Panākot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) prettiesiski aprēķinātās iestāšanās naudas piemērošanas atcelšanu, apdrošināšanas akciju sabiedrībai Balcia Insurance SE ir izdevies aizstāvēt gan transportlīdzekļu vadītāju intereses, gan pievērst sabiedrības uzmanību labas pārvaldības prakses ievērošanai valsts pārvaldē, uzskata Balcia valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Jaks: Mums ir savas ķibeles vairākumā, bet darbojamies

Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionātā vēl ir zināmas problēmas ar vairākumu izmantošanu, taču tiek strādāts, lai uzlabotu situāciju, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks.

ES komiteja rosina atsevišķās nozarēs Covid-19 atzīt par arodslimību

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, darba ņēmēji un darba devēji ES Darba drošības un veselības aizsardzības padomdevējā komitejā panākuši vienošanos, ka Covid-19 nepieciešams atzīt par arodslimību veselības un sociālās aprūpes un mājprūpes nozarēs, kā arī nozarēs, kurās ir konstatēts uzliesmojums un kuras saistītas ar darbībām ar pierādītu inficēšanās risku.

Piektdien daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes

Piektdien daudzviet sagaidāmas pērkona lietusgāzes, centrālajos un dienvidaustrumu rajonos tās būs stipras, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Artis Ābols: Čehiem sastāvā ir skaļi uzvārdi

Latvijas nākamās pretinieces Čehijas sastāvā ir iekļauti vairāki meistarīgi spēlētāji, pēc rīta treniņa sarunā ar žurnālistiem izcēla Latvijas izlases galvenā trenera asistents Artis Ābols.

Lai nevajadzētu karāties © DIENA

Līdz Krievijas iebrukumam Ukrainā 9. maija “masoviks” (par svinībām to kaut kā mēle tomēr neceļas dēvēt) pie pieminekļa Pārdaugavā bija diskusiju jautājums. Katru gadu līdz ar šo datumu varēja aktualizēt visu par integrāciju, mēģināt mērīt, vai tautas šoreiz uz šašliku ar Georga lentīti piedevās atnācis vairāk vai mazāk, meklēt kļūdas politikā un ikdienas attieksmē utt., utjp., utml. Karš to ir mainījis.

Šolcs: Ukraina nevarēs iestāties ES paātrināti

Lai gan Krievija ir iebrukusi Ukrainā, nav iespējams paātrināti izskatīt Ukrainas uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES), ceturtdien paziņojis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, piebilstot, ka blokam ir jāatrod "ātri un pragmatiski" veidi, kā palīdzēt Kijivai.

Latvijā konstatēti 229 jauni Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 229 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu šīs slimības pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Oilers atspēlējas no 2:6, tomēr vienalga zaudē Kalgari

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē Edmontonas Oilers spēja atspēlēt četru vārtu deficītu, tomēr ar 6:9 (1:3, 4:3, 1:3) viesos piekāpās Kalgari Flames komandai.

FOTO: Noslēpumiem apvītā Senā Roma

Senās Romas ietekme uz Rietumu civilizāciju ir neapšaubāma. Tās iedzīvotāji bija pazīstami ar savām militārajām, politiskajām un sociālajām institūcijām, viņi iekaroja milzīgas teritorijas Eiropā un Āfrikas ziemeļos, būvēja ceļus un akveduktus.

Pārkāpumi sportā © DIENA

Savainojumi ir ikdienišķa profesionālā sporta sastāvdaļa. Tik ļoti ikdienišķa, ka bieži vien bijušie sportisti nevēlas savus bērnus uz to virzīt, lai tikai pasargātu pēcnācēju veselību, bet vai profesionālajam sportam būtu jābūt traumatiskam? Tāpat arī šajā kontekstā var jautāt - vai profesionālam sportistam pienākas samaksa par lazaretē pavadīto laiku? Šoreiz juridiski apskatīsim arī neatbildamo jautājumu par pareizu interpretāciju starp parastu sporta savainojumu un likumpārkāpumu un, ieskatoties treniņdarba problēmās, aplūkosim pāris apbēdinošu tiesvedību tepat Latvijas tiesās saistībā ar pārkāpumiem pret bērnu veselību sportā.

Trūmena kāpnes © DIENA

Cilvēka dabā ir meklēt stabilitāti, tverties pie inerces un rituāliem. Un Kannu festivāls – tā ir gan kino vēsture, gan tradīcija, gan mitoloģija, gan rituāli

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5