Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

18. maijs

Spāņu oruho © DIENA

Arī spāņiem ir savs vīnogu spiedpalieku brendijs – aguardiente de orujo jeb, vienkārši sakot, oruho.

Riskantās spēlītes © DIENA

Liepājas teātra izrāde Ziloņa dziesma apliecina režisora Dmitrija Petrenko interesi par paaudžu attiecībām un jauna cilvēka vietu pasaulē.

Indrašis: Iegāzām otro periodu

Latvijas vīriešu hokeja izlases sniegumu spēlē pret Zviedriju izšķīra otrā trešdaļa, kas ar nepilnās trīs minūtēs ielaistiem četriem vārtiem, izvērtās ļoti neveiksmīga, sarunā ar aģentūru LETA atzina Latvijas izlases uzbrucējs Miks Indrašis.

Kompass smadzenēs © DIENA

Eksperiments apstiprina hipotēzi, ka arī cilvēku smadzenēs ir neironu kompass, kas ļauj mums pieturēties pie izvēlētā kustības virziena.

Olas & partneri © DIENA

Pašas par sevi olas nav ar izteiktu garšu – vārīta vai cepta, ola ir diezgan maiga pēc garšas un struktūras. Un tieši tāpēc olas sader ar īpašākām piedevām, kas ir garšās izteiksmīgas, spēcīgas un konkrētas. Šoreiz divas receptes no sāļā gala!

Ārvalstu aģentu medības Gruzijā © DIENA

Gruzijas parlaments galīgajā lasījumā apstiprinājis tā dēvēto ārvalstu aģentu likumu, kas izraisījis plašus opozīcijas protestus un rietumvalstu neapmierinātību. Kādēļ varas partija Gruzijas sapnis negrasās atteikties no pretrunīgā likuma, un pie kādām sekām šī apņemšanās var novest?

Īsti svētki © DIENA

Svētdien, 19. maijā, Rīgas Lutera draudze ikvienu atkal gaidīs uz Vasarsvētkiem Torņakalnā – Citādo dievkalpojumu. Piedalīsies daudzi pazīstami mūziķi, bet pēc tam paredzētas dažādas aktivitātes turpat baznīcas dārzā. "Man liekas, ka Vasarsvētki mūs aizved līdz pašai lielākajai vajadzībai – būt mīlētam," uzsver Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls.

Māksliniekus nevajag ierobežot © DIENA

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce par to, ko nevar redzēt Muzeju naktī, iešanu laikmetīgās mākslas lauciņā un par divām katarses reizēm.

Pārliecība nesalūza. Saruna ar kalnu slēpotāju Dženiferu Ģērmani © DIENA

Kalnu slēpošanas briljantiņš Dženifera Ģērmane beidzot ir uzspīdējis! Traumu pilni iepriekšējie gadi talantīgo sportisti atturēja no pilnvērtīgas ienākšanas elitē, bet savā pēdējā junioru sezonā viņai izdevās izlabot vairākas tehniskas nianses un tas rezultātu sniedza tik strauji, kā necerēja pat lielākie optimisti. Dženifera pussezonas laikā trīs reizes izcīnīja astoto vietu pasaules kausa posmos, turklāt apstākļos, kad iepriekšējā vasarā traumu dēļ neizdevās ielikt pilnvērtīgu fizisko bāzi un viņa kā vienīgā elites sportiste ik dienas pati sev gatavoja slēpes. Tas ļauj piesardzīgi optimistiski raudzīties nākotnē, ka mums būs iespēja priecāties par arvien lielākiem sasniegumiem.

Kalendārs

Maijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9