Laika ziņas
Šodien
Sniegs

12. Saeimas vēlēšanas

KNAB liek Vienotībai atmaksāt valsts budžetā ap 42 000 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzdevis partijai Vienotība pārskaitīt valsts budžetā 41 779 eiro - summu, par ko partija pārsniegusi atļautos priekšvēlēšanu izdevumus, portālu Diena.lv informēja biroja pārstāve Laura Dūša.

Vienotības jaunpienācējiem vēlēšanu pārkāpumi ar izslēgšanu nedraud

Arī tad, ja Vienotība zaudētu valsts finansējumu, kas vēl nav teikts, to, visticamāk, nepiemeklētu nu jau likvidējamās Reformu partijas (RP) liktenis. Vienotībai ir ievērojami lielāks politiskais rūdījums un stabilāks atbalstītāju loks. Taču tagad tā ir nonākusi tādās pašās grūtībās, kādas 11. Saeimā bija RP. Toreiz Vienotība bez žēluma noskatījās, kā konkurentiem atņem valsts finansējumu, un ar prieku savās rindās uzņēma RP biedrus, kuri vēl negribēja aiziet no politikas, trešdien lasāms avīzē Diena.

DP lūdz sākt kriminālvajāšanu par balsu pirkšanu Vidzemē

Drošības policija (DP) lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām par vēlētāju balsu pirkšanu vairākos Vidzemes novados pagājušajā rudenī notikušajās Saeimas vēlēšanās.Kā aģentūru LETA informēja DP, izmeklēšanā konstatēts, ka Latvijas iedzīvotājs piedāvāja trim citām personām par mantisku atlīdzību atrast Latvijas pilsoņus, kuri būtu par samaksu gatavi 12.

Vienā no balsu pirkšanas lietām seši vēlētāji uzpirkti ar piecīti

Kuldīgas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, sešiem cilvēkiem par kāda konkrēta deputāta kandidāta atbalstīšanu apsolot piecus eiro, informē Ģenerālprokuratūra.

Straujumai par aģitācijas noteikumu pārkāpšanu piemēro 50 eiro naudas sodu

Rīgas rajona tiesa šodien piemēroja 50 eiro naudas sodu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (Vienotība) saistībā ar aģitācijas noteikumu pārkāpumu.Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, šis nolēmums vēl ir pārsūdzams desmit dienu laikā no paziņošanas dienas.Savukārt Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa lietā pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (Saskaņa) nolēmumu paziņos 5.

Kriminālvajāšanai nodod lietu par balss pirkšanu vēlēšanu laikā Sakstagala pagastā

Drošības policija (DP) šonedēļ nodevusi Latgales tiesu apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu, kas sākts 12.Saeimas vēlēšanu dienā, 4.oktobrī, saistībā ar apzinātu kavēšanu personai brīvi vēlēt deputātus, portālu Diena.lv informēja DP.Kriminālprocesa ietvaros tika iegūti pierādījumi, ka kāds Latvijas pilsonis ir ietekmējis citu personu tiesības brīvi vēlēt deputātus ar vēlētāju uzpirkšanu Rēzeknes novada Sakstagala pagastā.

AT par Zaķa balsu pirkšanas skandālu: Nav dūmu bez uguns

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments pieteikumā par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apstiprinātajiem 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem atsevišķos gadījumos saskata sakāmvārda "Nav dūmu bez uguns" patiesumu.AT spriedumā paudusi, ka vēlētāju gribas ietekmēšana ar balsu uzpirkšanu ir rupjš vēlēšanu tiesību pārkāpums, savukārt tas, cik atbildīgi paši vēlētāji izturas pret savām tiesībām un pienākumiem, ietekmē valsts organizācijas kvalitāti.

Vairāk nekā 30 personas apliecinājušas, ka vēlēšanās pārdevušas savu balsi

Saistībā ar balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās Drošības policija (DP) līdz šim nopratinājusi aptuveni 120 personas, no kurām vairāk nekā 30 apliecinājušas, ka vēlēšanu laikā ir pārdevušas savu balsi, pirmdien intervijā LNT raidījumā _900 sekundes _atklāja jaunais DP priekšnieks Normunds Mežviets.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide