Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

13. Saeimas vēlēšanas

Krauze: Vēlēšanās uzvarēja tie, kuri vairāk meloja

Par valstī šobrīd opozīcijā nokļuvušās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) nākotni īsi pirms šīs partijas kongresa Romāns Meļņiks sarunājas ar LZS priekšsēdētāja vietnieku, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētāju, 13. Saeimas deputātu Armandu Krauzi.

Vairāki deputāti solījuši zvērestu dot latgaliski

Biedrība Latgolys Saeima saņēmusi vairāku 13. Saeimā ievēlēto deputātu solījumus zvērestu nolasīt latgaliski, portālu Diena.lv informēja biedrības pārstāvis Harijs Bernāns.

Tavars LZP sapulcē mudina strādāt, lai "efektīvi atrastos dzīvības sardzē"

Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedru sapulcē sestdien iezīmējies daudzšķautņains vēlēšanu norises vērtējums un atzīmētas neizmantotās iespējas, piemēram, savlaicīga kampaņas vadības neuzņemšanās, aģentūrai LETA pastāstīja politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Sapulcē analizēti 13. Saeimas vēlēšanu rezultāti. Partijas biedri izvērtēja vēlēšanu gaitu un rezultātus, kā arī diskutēja, kādas būtu iespējas, ja LZP velēšanās būtu pozicionējusies citādi.

Jaunie spēki demonstrē sevi

Nedēļu pirms 13. Saeimas sanākšanas tajā ievēlētie politiskie spēki vēl nebija vienojušies par nākamās koalīcijas modeli. Tāpēc nav arī iespējams paredzēt, kurš būs jaunās Saeimas priekšsēdētājs, kam jau 18. novembrī, Latvijas proklamēšanas 100. gadadienā, būs jāsaka svētku uzruna Saeimas svinīgajā sēdē. Tā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī. Ja partijas vienojas par pagaidu prezidiju, tad vislielākās izredzes teikt runu ir tagadējai Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (Nacionālā apvienība), kura varētu saglabāt amatu arī tad, ja politiskie spēki rod saprašanos par amatu sadalījumu nākamajā valdībā, bet tas jau ir mazāk ticams.

Nobalsoja par jaunajiem, lai pārmācītu varas partijas

Pagājušajā nedēļā Rēzeknes, Viļānu, Riebiņu un Varakļānu novados sastapto cilvēku noskaņojums bija dažāds. Tie, kuri 6. oktobrī bija balsojuši par līdzšinējām varas partijām, ar bažām raugās uz notiekošo pēc Saeimas vēlēšanām un centieniem Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) atstāt opozīcijā. Gados jaunākie KPV LV atbalstītāji Dienai neslēpa prieku, ka "ZZS tik forši ir izgāzusies". Uzrunātie Saskaņas vēlētāji bija cerējuši, ka šoreiz Saskaņa beidzot būs valdībā. Tagad viņi jūtoties vīlušies.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide