Laika ziņas
Šodien
Migla

4.maija deklarācija

Atgādina par Neatkarības laukumu

Biedrība 4. maija deklarācijas klubs, kurā apvienojušies kādreizējie Augstākās padomes deputāti, kuri balsojuši par Latvijas neatkarības atjaunošanu, cēlis trauksmi par lēnīgo Rīgas pašvaldības atsaucību jautājumos, kas saistīti ar kādreizējā Jēkaba laukuma, tagad Neatkarības laukuma, attīstību.

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu gan 4., gan 5. maijā aktīvi svinēs arī ārvalstīs, tostarp rīkojot Baltā galdauta svētkus un izskrienot Latvijas kontūru, portālus Diena.lv uzzināja Latvijas Institūtā.

Pēc 25 gadiem atceras labo

Kad deviņdesmito gadu sākumā Augstākās padomes (AP) deputāti 4. maijā gāja nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, cilvēki visapkārt sauca: "Viņi ir mūsējie." Šie mirkļi palikuši atmiņā bijušajam AP deputātam Jānim Blaževičam. Viņš nav tik pārliecināts, vai šogad, kad Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 25. gadadienā viņi kopā ar šodienas politiķiem dosies pie Brīvības pieminekļa, cilvēku atbalsts būs tikpat sirsnīgs.

Balsojums, kas sagrāva LPSR

Tās ir emocijas, kuras diez vai katram ir lemts piedzīvot, - sajūtu pēc vēsturiskā 1990.gada 4.maija balsojuma par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu atceras viens no toreizējās LPSR Augstākās padomes Tautas frontes frakcijas deputātiem, vēlāk Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš. 1990.gada sākumā ar viņa svētību Latvijas Valsts universitātes kompartijas komitejas plašajā un klusajā kabinetā tapa Neatkarības deklarācija, kuras pieņemšana bija atjaunotās Latvijas valsts sākuma punkts.

Dublinas centrā latvieši atzīmēs Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu

Lai atzīmētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu un par šiem svētkiem atgādinātu Īrijas latviešiem, 4. maijā Dublinas vecpilsētā Temple Bar notiks Latvijas kultūras dienas pasākumi. Plānots, ka tos apmeklēs vairāki simti Latvijas valstspiederīgo, kuri dzīvo Īrijā, kā arī pasākumos piedalīsies Īrijas latviešu radošie dejo kolektīvi, kori, bērni no latviešu nedēļas nogales skoliņām un citi – kopā 229 dalībnieki.

FOTO: Zatlers pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklerācijas pieņemšanas 20.gadadienā otrdien Rīgas pilī notika svinīgā valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Valsts prezidents Valdis Zatlers par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā 14 Tautas deputātiem pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni. Valsts apbalvojumus saņēma arī mākslinieki, zinātnieki, ugunsdzēsēji, karavīri, ārsti, sportisti, skolotāji un citu profesiju pārstāvji (šeit atrodams pilns apbalvojumus saņēmušo saraksts).

FOTO: Pie Saeimas iestāda koku par godu Neatkarības atjaunošanas deklarācijai

Otrdienas novakarē ikviens interesents bija aicināts piedalīties piemiņas koka stādīšanā Jēkaba laukumā pie Saeimas nama, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas 20.gadadienā.Piemiņas koka stādīšanā piedalījās Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, kā arī bijušie Augstākās padomes deputāti un PSRS Tautas deputātu kongresa deputāti. Augstākās padomes deputātu vārdā svinīgo uzrunu teica Indulis Bērziņš.

Bijušie Augstākās Padomes deputāti gandarīti par 20 gadu laikā paveikto

Bijušie Augstākās Padomes (AP) deputāti, kuri pirms 20 gadiem balsoja par Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanu ir gandarīti par paveikto 20 gadu laikā.Bijušais AP deputāts Andris Grūtups aģentūrai LETA sacīja, ka šodien viņam patikuši visi svētku pasākumi, it sevišķi Valsts prezidenta Valda Zatlera, Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes (ZZS) un toreizējās Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāja Daiņa Īvāna uzrunas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide