Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika, kas dzīslās. Izskanēs koncerti par godu komponista Ivara Vīgnera 85. jubilejai

Ir dziesmas, kas tiek dungotas gan gaišo un vieglo melodiju dēļ, gan tāpēc, ka dziesmu vārdi ir tik zināmi un patiesi, skanīgi un daudz pasakoši. Atzīmējot leģendārā komponista un daudzu populāru dziesmu autora Ivara Vīgnera 85 gadu jubileju, tapusi viņa skaistāko dziesmu programma Mūzika, kas manās dzīslās skrien. Šie vārdi ir no Zelta dziesmas, kuras tekstu sarakstījis Jānis Peters. Nosaukums ir arī kā koncerta moto.

Lasot koncerta programmā uzskaitītās dziesmas no teātra izrādēm Trīnes grēki, Sievu kari ar Belcebulu, Seši mazi bundzinieki, Meldermeitiņa un daudzas citas kompozīcijas, kas jau teju folklorizējušās, gribas ne tikai dziedāt, bet arī dejot līdzi. Iespējams, tā arī būs koncertos, kas šovasar notiks Liepājā, Jelgavā, Rojā un Saulkrastos. Koncerta programmas veidotājs komponists Emīls Zilberts atzīst, ka dziesmu izvēle nav bijusi viegla. "Man kā teātra cilvēkam tuvāka ir Vīgnera mūzika izrādēm, līdz ar to lielākais akcents ir likts tieši uz teātra mūziku un dziesmām. Daudzas no tām ir zināmas, bet koncertā skanēs arī ne tik populārās, bet tāpēc ne mazāk skanīgās," saka E. Zilberts. Un – kur teātra dziesmas, tur aktieri, kas tās izpildīs: Elīna Bojarkina, Lauris Dzelzītis un Varis Vētra.

"Otra šķautne – komponista radītā estrādes mūzika. Neapšaubāmi Ivara Vīgnera dziesmas iemieso vieglumu, patiesumu un mīlestību pret dzīvi, cilvēkiem un viņu attiecību līkločiem un vājībām," teic E. Zilberts. Koncertā piedalīsies dziedātāji Annija Putniņa, Normunds Rutulis, Artūrs Gruzdiņš un Ingus Pētersons.

Trešā komponista Ivara Vīgnera šķautne ir kinomūzika – viņš ir 37 mākslas filmu, 15 animācijas filmu un 36 dokumentālo filmu mūzikas autors, veidojis mūziku vairāk nekā simt dokumentālajām īsfilmām un reklāmas video. Ārpus Latvijas Vīgners kļuva populārs, pateicoties Aloiza Brenča leģendārās filmas Mirāža skaņu celiņam.

"Kādu vienu atsevišķu dziesmu negribu izcelt, katram klausītājam jau ir savas asociācijas, atmiņas," taujāts par pašam tuvāko melodiju, atbild E. Zilberts. "Gribu uzsvērt Ivara Vīgnera mūzikas sajūtu, jo, viņa mūziku klausoties, var gan atpūsties, gan dažās dziesmās paraudzīties dziļāk savā jūtu pasaulē. Bet visam pāri ir dzīvesprieks, vieglums. Pie viņa dziesmām var arī dejot."

Koncertprogrammas režisors un vadītājs aktieris Imants Strads pasākuma gaitā klausītājus iepazīstinās ar jautriem un negaidītiem atgadījumiem no Ivara Vīgnera raibās dzīves.

Koncerti notiks 6. jūnijā Liepājā koncertdārzā Pūt, vējiņi!, 13. jūnijā Rojas brīvdabas estrādē, 11. jūlijā Jelgavā brīvdabas koncertzālē Mītava, 8. augustā Saulkrastu estrādē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja