Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Aivars Eipurs

Klajā nācis Eduarda Aivara dzejoļu krājums Dzejoļu remonts

Izdevniecībā Neputns klajā nācis Eduarda Aivara dzejoļu krājumu Dzejoļu remonts, kas ir ir Eduarda Aivara desmitais dzejoļu krājums. Tā redaktors ir Ilmārs Šlāpins, savukārt dizainu veidojis brālis Y, informēja izdevniecībā.

Eduards Aivars. Parādības

Izdevniecība Neputns izdevusi Eduarda Aivara dzejoļu krājumu Parādības, infomēja izdevniecības pārstāve Dace Krecere.

Skola

Ceļš bez laipām

Nepilnos divdesmit pēdējos gados izaugusi jauna un jau diezgan sazarota latviešu romānistu paaudze.

Ceļš bez laipām

Nepilnos divdesmit pēdējos gados izaugusi jauna un jau diezgan sazarota latviešu romānistu paaudze.

Juceklis dabā un cilvēkos

Nesen sacerēju pasaku par valsti, kurā gadalaiku maiņu nosaka prezidents. Un tikai no viņa iegribām vai slinkuma ir atkarīgs, kāds gadalaiks un kurā mēnesī sagaida pavalstniekus. Tā reiz, kad viņš nevarēja saņemties aiziet paslēpot, pavasaris kavējās vēl ilgāk nekā šogad Latvijā – veselus četrus gadus. Varat iedomāties, kā visi bija pēc tā nocietušies.

Literārais process pavasarī

Vakar literārajai videi bija svētki – Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija. Katrs varēja izvēlēties šim notikumam kādu ieskaņu, piemēram, palasīt, pasēdēt kafejnīcā vai jau laicīgi doties pāri Daugavai kājām uz Dizaina fabriku, par kuras atrašanās vietu un pasākumam piemērotajām telpām man, tāpat kā daudziem vakardienas svētku apmeklētājiem, iepriekš nebija ne jausmas. Turpinām apgūt Rīgu un Pārdaugavu!

Grāmatas Minimas jeb Zemestrīce zābakā recenzija. Notikuma svētie raksti

2008. gadā klajā nāca Aivara Eipura pirmā minimu grāmata - vienā istabā ar Antonu Vēbernu -, kas vairāk vai mazāk tika aplūkota un vērtēta caur dienasgrāmatas pierakstu prizmu. Kas ir minimas, visprecīzāk raksturo pats autors, pirms gadiem pieciem sakot: "Minimas ir sadzīviskas, te valda nevis doma, bet notikumi un izdoma.

Gada apogejs. Ieskaņa

Tā kā latvieši iet mazumā, tad arī turpmāko (ne šo) Dziesmusvētku garantijas var izsīkt. Arī mūsu pusē no Svētā Gara tā īsti netiek ieņemts neviens bērns, pie tam Dziesmusvētki vairāk ir pagānismā sakņots uzslāņojums. Arī citādi Dieva, tāpat dievu labvēlība nevar būt bezgalīga. Vai nu visiem tā labā traki jāpūlas vai arī jābauda pārpalikumi no sērijas: "Pēc mums (sākotnēji: pēc manis) kaut vai ūdensplūdi!"

Aivars Eipurs. minimas jeb zemestrīce zābakā

"Segai ir garums un platums. Augumam parasti atbilst garums. Reizēm naktī sega ir tā sagriezusies, ka grūti saprast, kādā stāvoklī tā ir. Ja tu pārāk ilgi netiec skaidrībā, kur ir garums, kur platums, sega pēkšņi kļūst apaļa."Aivara Eipura (dzejnieka Eduarda Aivara) pieteikums neparastā, viltīgā un ļoti simpātiskā īsprozas žanrā — minimās — nāca klajā 2008.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide