Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Andis Kudors

Krievijas ārpolitika Putina laikā ir šķelšanas politika

Par 8. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu ietekmi uz Eiropas Savienības tālāko ideoloģisko kursu, Latvijas iekšpolitiku un Krievijas ārpolitiskajiem mērķiem politologu Andi Kudoru intervē Agnese Margēviča.

Kudors: Īstu "ledus laikmetu" Krievija ilgstoši nepavilktu

Saasinājums starp Krieviju un ASV radikāli nemainīs Eiropas Savienības (ES) drošības situāciju, turklāt Krievija nemaz nevarētu "pavilkt" ilgstošu auksto karu tās ekonomiskās situācijas dēļ, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Austrumu politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.Runājot par to, ka ASV pirmdien pārtraukušas sarunas ar Krieviju par neveiksmīgā pamiera atjaunošanu Sīrijā un par kopīgu vēršanos pret teroristiskajiem grupējumiem, Kudors skaidroja, ka saasinājums gan ietekmēs ASV un Krievijas attiecības, taču jautājums ir, uz cik ilgu laiku.

Eksperts: Pārsteigumi no NATO un Krievijas oficiālajām sarunām nav gaidāmi

Īpaši lieli pārsteigumi no NATO sarunām ar Krieviju, kas notiks pirms jūlijā Varšavā gaidāmā alianses samita, nav gaidāmi, taču pati diskusijas turpināšana ir jāuzskata par spriedzi mazinošu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Austrumu politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Kudors: Putins negrib reālu karu ar NATO, bet vēlas uzturēt spriedzi iekšpolitikas dēļ

Austrumu politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors uzskata, ka diezin vai Krievijas prezidents Vladimirs Putins gribētu īstu un reālu karu ar NATO, bet politiķis ieinteresēts uzturēt spriedzi iekšpolitikas mērķu sasniegšanai. Tā nebūtu tāda pati situācija kā Aukstais karš, bet gan nosacīti līdzīgas, modificētas attiecības.

Kudors: Katrs Lukašenko solis attiecību uzlabošanai ar ES nenozīmē automātisku attiecību sabojāšanu ar Putinu

Katrs Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko solis attiecību uzlabošanai ar Eiropas Savienību (ES) automātiski nenozīmē attiecību sabojāšanu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, aģentūrai LETA sacīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.Vaicāts par ES lēmumu uz laiku apturēt pret Minsku vērstās sankcijas, Kudors sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka viena no prasībām, kas izskanēja no ES puses Baltkrievijai, bija politieslodzīto atbrīvošana, kas tika arī izdarīts.

Kudors: ES nav tik atkarīga no Krievijas, cik Krievija no ES

Spēja pozitīvā nozīmē dominēt pār Krieviju saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā joprojām ir Eiropas Savienības (ES) rokās, intervijā Latvijas Televīzijai piektdien norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) izpilddirektors Andis Kudors.

Eksperts: Ņemcova slepkavība nepārprotami raksturo mūsdienu Krieviju

Pašlaik ir ļoti daudz versiju un par maz informācijas, lai varētu spriest par Borisa Ņemcova slepkavības veicēju vai pasūtītāju, kā arī tās iemesliem, tomēr notikušais nepārprotami liecina par skumjo situāciju un naida pilno atmosfēru Krievijā, aģentūrai LETA sacīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) izpilddirektors Andis Kudors.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide