Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Andris Breže

Andris Breže. Ceļinieks ar neona izkapti

No mūsējiem tieši Andri Breži visvairāk varētu salīdzināt ar Diseldorfas Mākslas akadēmijas profesoru un pasaules avangarda lielmeistaru Jozefu Boisu

Tuvojas Purvīša balvas 2013 kandidātu trešā izstāde

No 16. februāra līdz 14. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls  būs skatāma TREŠĀ Purvīša balvas izstāde.Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, tēlniecības, instalāciju, foto- un videomākslas kopums, ko radījuši trešajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2011.

Purvīša balvai nominē Breži, Fišeru, Dobičinu, Liepu un Virtmani

Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa ir izvērtējusi 2012. gada ceturtā ceturkšņa (1. oktobris – 4. decembris) notikumus Latvijas vizuālajā mākslā un nominējusi fināla atlasei, kas notiks šīs nedēļas beigās, piecus māksliniekus:* Andri Breži par izstādi Miera dzīve galerijā Alma (05.10.2012–09.

Jūtu arheoloģija. Intervija ar Andri Breži

Andris Breže: māksla ir garīga nepieciešamība, un tā nekur nav pazudusiVispirms kolēģi un draugi par Andri Breži. "Breže ir brīnišķīgs, vienlīdz liels mākslinieks un dzejnieks. Mākslinieks, kurā nav nekā samākslota," dzejnieks Jānis Rokpelnis. "Dzejnieks starp māksliniekiem un mākslinieks starp dzejniekiem.

Andra Brežes izstādes recenzija. Zaudētā ģeogrāfija

Andris Breže izstādē Miera dzīve izceļ priekšmetus no tuvākas un tālākas pagātnes miglasReiz mans draugs arhitekts kritizēja Pārdaugavā esošo Uzvaras pieminekli, savu runu nobeidzot ar piezīmi par izmantoto materiālu un pašas būves zemo kvalitāti. Es viņam piekritu, taču piebildu, ka, manuprāt, citādi diez vai varētu būt - piemineklis ir savam laikmetam atbilstoša liecība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide