Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV un Krievijas attiecības

Mēģinās atsperties no zemākā punkta

Neitrālās Šveices otrajā lielākajā pilsētā, daudzu ANO struktūrvienību un starptautisko organizāciju mājvietā Ženēvā, 16. jūnijā gaidāma ASV prezidenta Džo Baidena un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās. Lai gan vairākums ekspertu sliecas uzskatīt, ka tā nenovedīs pie būtiskām pārmaiņām abu lielvaru attiecībās, pastāv iespēja, ka tās laikā ASV un Krievija vienosies vismaz par domstarpību risināšanas noteikumiem un abpusējām sarkanajām līnijām.

Baidena komanda aktīvi rīkojas ārpolitikas jomā

Nepilnus trīs mēnešus pēc darba sākšanas ASV prezidents Džo Baidens un viņa administrācija apliecina – atšķirībā no Donalda Trampa laikiem Baltais nams ir gatavs aktīvi darboties starptautiskajā arēnā. Prezidents sazinājies ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu un ierosinājis tuvāko mēnešu laikā tikties klātienē, savukārt valsts sekretārs Entonijs Blinkens un aizsardzības ministrs Loids Ostins šajās dienās viesojas Eiropā, cenšoties atjaunot Trampa prezidentūras gados pabojātās attiecības ar tradicionālajiem Vašingtonas sabiedrotajiem.

Bloomberg: ASV izskata iespējamo atbildi uz Krievijas naidīgajām darbībām

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ir savākusi nepieciešamos pierādījumus par naidīgajām darbībām no Krievijas puses un izskata iespējamo atbildi, tostarp diplomātu izraidīšanu un sankcijas pret prezidenta Vladimira Putina tuvākā loka cilvēkiem, vēsta aģentūra Bloomberg.

Zemākais punkts ASV un Krievijas attiecībās

Krievija uzskata, ka pēc ASV prezidenta Džo Baidena intervijas, kurā viņš Vladimiru Putinu nosauca par ''slepkavu'', abu lielvaru attiecības ir nonākušas strupceļā. Krievijas politiķi vaino Baidenu ''diplomātiskā cūcībā'' un apgalvo, ka ASV līderis sirgst ar vecuma izraisītu demenci.

Krievija atsauc savu vēstnieku Vašingtonā

Krievija trešdien paziņojusi, ka atsauc uz konsultācijām savu vēstnieku Vašingtonā, vienlaikus uzsverot, ka vēlas novērst "neatgriezenisku" attiecību pasliktināšanos ar ASV.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide