Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ātrie kredīti

Īpašumu shēmotājs no mājām izspiež saimniekus

Pagājušā nedēļā TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja par Arni Kursīti, kurš var palikt bez dzimtai desmitiem gadu piederējuša īpašuma. To viņam cenšas atņemt ātro kredītu miljonāri, izmantojot likumu par kopīpašuma dalīšanu. Šis likums ir kļuvis par ienesīgu biznesu ciniskiem juristiem un uzņēmējiem. Tie par mazu naudu izsolēs nopērk domājamās daļas īpašumos un tad no pārējiem kopīpašniekiem jau pieprasa daudzkārt lielākas summas vai tos no mājām izspiež. Šādā situācijā nonākusi Sūnu ģimene Bieriņos. Viena īpašuma daļu nopircis zināma shēmotāja Normunda Šlitkes pārstāvēts uzņēmums. Tagad viņš prasa ģimenei atpirkt pašu būvēto māju

Pieliek punktu čekai un ātrajiem kredītiem

Jaunās valdības veidošanas sarunu ēnā Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis izsludināt divus pirms vēlēšanām pēdējā Saeimas sēdē pieņemtos likumus, kuri būs ar tālejošām sekām. Gan par tā dēvēto čekas maisu atvēršanu, gan ātro kredītu ierobežošanu prezidenta kanceleja saņēma vēstules ar lūgumu tos neizsludināt un atdot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Nebanku kreditētāji apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā.

Lūdz prezidentu neizsludināt patēriņa kredītu likmju ierobežojumus

Vairākas nevalstiskās organizācijas un vairāku nozaru pārstāvji vērsušies pie valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar aicinājumu neizsludināt Saeimā īsi pirms vēlēšanām pieņemtos Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz būtiski ierobežot patēriņa kredītu likmes un liegt to reklāmas. Ar šīm likuma izmaiņām nav apmierināti gan pašas ātro kredītu nozares pārstāvji, gan Darba devēju konfederācija, gan reklāmas nozare.

Atbalsta priekšlikumu aizdevumus līdz 30 dienām ar atmaksu vienā maksājumā limitēt līdz 50% no minimālās algas

Patērētāju kreditēšanas līguma, kas noslēgts uz laiku līdz 30 dienām un paredz atmaksāt kredītu vienā maksājumā, aizdevuma summa nedrīkstēs pārsniegt 50% no valstī noteiktās minimālās mēnešadarba algas apmēra, šādu Finanšu ministrijas priekšlikumu grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā otrdien atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Ātrie kredīti populisma gaisotnē

Nebanku kreditētāji vēlmi noteikt ierobežojumus aizdevumu likmēm uzskata par nepamatotiem. Savukārt eksperti un nozares uzraugs brīdina par konkurences samazināšanos, kas rezultātā apdraudēs iespēju aizņemties 252 tūkstošiem Latvijas strādājošo iedzīvotāju. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdienas sēdē plāno izskatīšanai 2. lasījumā sagatavot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas cita starpā paredz ieviest kredīta dienas likmi 0,07% apmērā no kopējās kredīta summas.

LTV: Azartspēļu atkarīgais pāris mēnešos tiek pie pieciem ātrajiem kredītiem

LTV raidījums de facto svētdien vēsta par Andreju (vārds mainīts) - vīrieti, kas cieš no azartspēļu atkarības un vienā mēnesī paņēmis vairākus ātrus kredītus. Atkarība neļauj viņam iegūt oficiālu un pastāvīgu darbu, taču naudu spēlei izdevās iegūt, aizņemoties tā sauktos “ātros kredītus”. Nesen mēneša laikā Andrejs paņēmis četrus dažādus kredītus, pēc pāris mēnešiem – vēl vienu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide