Laika ziņas
Šodien
Migla

Baby box

Madonas glābējsilītē atstāta meitenīte

Ceturtdien ap plkst. 23.18 Madonas slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē atstāta meitenīte. Pēc ārstu apskates secināts, ka bērniņš ir aptuveni 10 dienu vecs, portālu Diena.lv informēja projekta Glābējsilīte Latvijā vadītāja Laura Zvirbule.

Glābējsilīti Valmierā cer atvērt nākamā gada martā

Šajā gadā Valmierā, Vidzemes slimnīcā, neizdosies atvērt septīto glābējsilīti Latvijā. Projekta pārstāvji cer to izdarīt nākamā gada martā, aģentūrai LETA pastāstīja projekta vadītāja Laura Zvirbule.

Par trešās glābējsilītes vietu varētu kļūt Daugavpils

Par glābējsilītes ierīkošanu slimnīcas teritorijā interesējusies arī Daugavpils reģionālā slimnīca, kas nozīmē, ka trešā glābējsilīte Latvijā varētu tikt izveidota Latgales reģionā, aģentūru LETA informēja glābējsilītes projekta pārstāve Laura Zvirbule.

Turpmāk glābējsilītē uzieto bērnu vārdus neatklās

Turpmāk vairs netiks atklāts glābējsilītē, iepriekš zināmā kā Baby Box, ievietotā bērna vārds, tā vienojusies Bērnu Klīniskās universitātes slimnīca (BKUS), Rīgas Bāriņtiesa un projekta Baby Box – vieta bērna dzīvībai īstenotāji. Tas esot nepieciešams, lai pilnībā saglabātu bērna anonimitāti. Pirmā bērna vārds, ko bērnam bija devusi viņa māte, bija Kristiāns, viņa to bija uzrakstījusi uz lapiņas, ko atstāja glābējkastē līdzās bērnam.

No šodienas "Baby Box" atrastais mazulis dzīvos ģimenē

Šodien Rīgas bāriņtiesa lēmusi par to, ka no šodienas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā esošajā "Baby Box" 23.decembrī atstātais mazulis tiks ievietots pirmsadopcijas aprūpē ģimenē, aģentūru LETA informēja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle.

Baby Box atstātais Kristians vēl šogad varētu nonākt ģimenē

Bāriņtiesa jau otrdien ir gatava nodot Baby box ievietoto bērnu adoptētāju aprūpē. Potenciālā ģimene ir apzināta un ir gatava ar bērnu braukt un iepazīties, otrdienas rītā Bērnu slimnīcas sociālie darbinieki reģistrēs bērnu un saņems bērna dzimšanas apliecību, Dienai stāstīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Līvija Liepiņa.

Pieteikusies ģimene, kas vēlas audzināt "Baby box" atstāto mazuli

Kāda ģimene jau izteikusi vēlmi audzināt Baby box pirms Ziemassvētkiem atstāto mazuli, informēja projekta īstenotāja, sabiedrisko attiecību kompānijas _Divi gani pārstāve Laura Zvirbule. _Ģimene projekta īstenotājiem atrakstījusi elektroniskā pasta vēstuli, izstāstot par savu vēlmi un vaicājot, kā labāk rīkoties tālāk.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide